dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Odpowiedź na dostawę energii Enea - prośba o rozszyfrowanie pisma

    Witam

    Dzisiaj dostałem pismo z Enea ,odpowiedź na zapewnienie energii ,pod planowaną budowę domu.
    O co chodzi z budową stacji transformatorowej ,jak ma ona wyglądać i kto ma za to zapłacić ?

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Enea1.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	441701   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Enea2.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	441702  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Ciebie jako odbiorcy energii budowa podstacji nie interesuje. Nie będziesz także za nią płacił. Twoje opłaty związane z przyłączeniem obiektu i działki do sieci zostały określone w warunkach przyłączenia które dostałeś. Pismo jest jedynie informacją która określa iż przyłączenie Twojego domu i działki jest uzależnione od rozbudowy sieci średniego napięcia.
    Dzieje się tak ze względu na ilość działek do przyłączenia a także na ograniczoną moc transformatora który dotychczas zasila pobliskie działki. Z tego względu nie jest mozliwa tylko rozbudowa niskiego napięcia i konieczna jest rozbudowa sieci średniego napięcia oraz postawienia nowego transformatora SN/NN który zaopatrzy w energię działki budowlane które czekają na przyłączenie.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje z odpowiedź.

    Człowiek z Enea oświadczył że, pod budowę stacji potrzebuje wydzielić działkę 6x5m i najlepiej ją odkupić po cenach rynkowych : czy to nie za duże wymiary jak na taką stację i czy nie lepiej zrobić użytkowanie wieczyste pod tą stację ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Stacja to nie tylko budynek z transformatorem ale także podziemne uzbrojenie w uziom. Jeśli potrzebują to niech wydzielają. Czy to ma być z Twojego gruntu? To jest ich sprawa a odpowiedź ludka z ENEA dotyczyła prawdopodobnie Twojego pytania o czas realizacji.
    Wieczystego użytkowania już nie ma .
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 16-03-2020 o 17:14
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak wynika w piśmie, to ja mam wydzielić ze swojej działki i wskazać miejsce. O czas realizacji nie pytałem nawet.
    No to zostanie sprzedaż, chyba że, są inne sposoby żeby udostępnić im działkę, może bez opłat, ale w zamian za obniżenie kosztów przyłącza?

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Musi być wydzielona notarialnie jeśli mają takie wymogi. Będziesz chciał kiedyś sprzedać chalupę to kto Ci kupi z transformatorem wpisanym w księgę wieczystą wraz ze służebnością ?

  7. #7

    Domyślnie

    No dobra ale dlaczego to ma być z Twojej działki? Tylko dlatego, że na Ciebie trafiło? Dla mnie bez sensu.
    Gdybyś starał się o prąd np za rok to stacja mogłaby być na działce sąsiada bo on wcześniej chciał prąd i na niego "padło" ?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #8

    Domyślnie

    Apacer - podział geodezyjny wystarczy - wstępny do wystąpienia z wnioskiem o przyłączenie do sieci. Dopiero jak będą chcieli odkupić zaakceptowane miejsce to chyba notarialnie.

    boconek03 - jest jedna działka i 5 właścicieli ,po podziale będzie 5 działek i każdy będzie miał swoją. W okolicy ,brak innych działek pod budowę ,same pola i lasy - własnościowe.
    Budować chcą się na chwilę obecną tylko 2 osoby, a z mojej dlatego ,że tylko ona ma dostęp do drogi publicznej, pozostałe będą miały dojazd z wydzielonej z działek drogi prywatnej.
    Przy działkach idzie tylko linia niskiego napięcia a to ma być za mało, dlatego potrzebna stacja .Więc innych opcji na chwilę obecną brak. Ale może uda się coś w zamian ugrać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony