dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Podjazd z Betonu

    Ostatnio przeglądając różne projekty i aranżacje trafiłem na zdjęcie podjazdu wykonanego z wylanego przemysłowego betonu.

    Wymyśliłem sobie, że to mogła by być ciekawa alternatywa dla kostki brukowej.
    podjazdu mam od drogi około 32 m o szerokości 6m ( na szerokośći wiaty samochodowej).
    Wymyśliłem że zrobił bym kilkanaście oddzielnych płyt o wymiarach 4m x 2m w odstępach około 40-50cm od siebie a całość wypełnił białym gryzem dekoracyjnym.
    Oczywiście wszystko na podsypce jak pod kostkę no i w betonie oczywiście siatka zbrojeniowa zatopiona w płycie.

    Płyty o grubości max 10cm.

    Wszystko pod ruch osobówek do 3,5tony .

    Zacząłem się tylko zastanawiać jak z żywotnością takiego podjazdu ? Wiadomo zmienna pogoda i temperatury ujemne robią spustoszenie w takich produktach.
    ?

    Może ktoś coś maił styczność z podobnym tematem, realizacją itp.

    Dodam że początkowo cały podjazd miał być tylko i wyłącznie z kruszywa ( podjazd żwirowy). Ale jakoś tak nie jestem przekonany.
    Domek Piętrowy po podłodze 162mkw. Ocieplenie styro Fasada Gold 15cm, podłoga 10cm EPS100, poddasze 30cm+10cm wełna. Ogrzewanie 100% podłogówka + 2x Drabinka, Panasonic T-Cap 9kw 1F + Elektromet 300L PC Duo,Wentylacja mechaniczna Zehnder ComfoAir 350Luxe + Inteligentne Sterowanie DOMOTICZ. Okna Drutex Iglo5, dachowe Fakro. Okazyjnie kominek RobiRen AirTerm Corner Akubet 15KW. Klimatyzacja: Klimatyzator podsufitowy Rotenso Jato 5KW. Instalacja PV Z dofinansowania gminnego instalacja 3,3KW.

  2. #2

    Domyślnie

    Kiedyś w PRL się tak robiło - u moich rodziców były takie płyty wylane 2x2metry, wybetonowany plac przed domem to prawie 100m - niestety po 10 latach zaczęło się to kruszyć od mrozu.Teraz zimy są słabsze, beton lepszy to może dłużej wytrzyma
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

  3. #3

    Domyślnie

    w USej wszystko jest z betonu i sie sprawdza.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Beton dobrze ułożony wytrzyma , w tym pomyśle jest jeden minus, skoro to ma być ileś tam płyt rozsuniętych to będzie sporo narożników narażonych na uszczerbanie, bezpieczniej byłoby "raz" wjechać i jechać po betonie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Beton dobrze ułożony wytrzyma , w tym pomyśle jest jeden minus, skoro to ma być ileś tam płyt rozsuniętych to będzie sporo narożników narażonych na uszczerbanie, bezpieczniej byłoby "raz" wjechać i jechać po betonie.
    Musiałby poszukać firmy, która wykonuje nawierzchnie dróg z betonu.
    Pewnie jest mocno uszlachetniony.
    Ale takie nawierzchnie dróg się u nas wykonuje, lub wykonywało.
    Z drugiej strony, firmy produkujące beton, posiadają taki w swojej ofercie. TZ na zewnątrz.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak wykonać taki podjazd aby dobrze wyglądał?
    Czy wystarczy użycie listwy wibracyjno-wygładzającej? Czy mimo wszystko trzeba także użyć zacieraczki później?
    Bądź pominać któryś z etapów i przeszlifować beton po odpowiednim czasie?

  7. #7

    Domyślnie

    Czy autor tematu zrobił ten podjazd? Być może ktoś inny ma u siebie takie rozwiązanie i napisałby kilka słów jak to się sprawuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony