dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 364 z 893
Pokaż wyniki od 7.261 do 7.280 z 17843
  1. #7261

    Domyślnie

    Covidianie muszą w końcu zrozumieć, że większość ludzi, nie żyje tylko po to aby przeżyć.
    Utrzymanie dobrego stanu zdrowia nie jest celem samym w sobie, dobre zdrowie jest potrzebne aby realizować swoje potrzeby i potrzeby innych.
    Tak samo jak posiadanie pieniędzy jest jest celem samym w sobie.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 16-04-2021 o 07:17

  2. #7262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    zaintrygowałeś mnie tym zielskiem i wolno warem co to będzie? Jeszcze będę wścibski czytasz czy spiszesz książkę?
    Na pałę zielsko jakie mam .
    Groszek, marchew, pietruszka, ziemniaki, seler,por, trochę kiełbasy.

    Ja wolę na kiełbasie a kobita na kurczaku.

  3. #7263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Covidianie muszą w końcu zrozumieć, że większość ludzi, nie żyje tylko po to aby przeżyć.
    Utrzymanie dobrego stanu zdrowia nie jest celem samym w sobie, dobre zdrowie jest potrzebne aby realizować swoje potrzeby i potrzeby innych.
    Tak samo jak posiadanie pieniędzy jest jest celem samym w sobie.
    Dlaczego foliowe czapeczki nie rozumieją że mamy prawo do obrony?

    Rozumiem że to atak w moją stronę. Zdrowie ćwiczenia, własne produkty i półprodukty w miarę możliwości, i suplementacja.

    A pieniądze są celem samym w sobie bo pozwalają zdjęcia kajdany pracy.
    Sam chyba bawisz się krypto i powinieneś wiedzieć jak to działa . Imwiecej masz tym szybciej rośnie rozumiesz chyba procent składany i zyski kapitałowe. Jak na razie to działa Sam widE że więcej mam i mniej dziaduje.

    Nie rozumiem tego hejty na zakupy w promocji i buforowanie zakupów zyskujesz bezpieczeństwo i oszczędzasz pieniądze i czas.

    Twoja wypowiedź wogóle domnie nie pasuje

  4. #7264

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    (..)
    Covidianie muszą w końcu zrozumieć, że większość ludzi, nie żyje tylko po to aby przeżyć.
    Utrzymanie dobrego stanu zdrowia nie jest celem samym w sobie, dobre zdrowie jest potrzebne aby realizować swoje potrzeby i potrzeby innych.
    Tak samo jak posiadanie pieniędzy jest jest celem samym w sobie.
    Covidianie są gotowi poświęcić cały świat w imię swoich idee fixe. No i własnego grosza, który dla covidianina jest więcej wart niż cudze zdrowie i życie.

    Na razie to się ekonomicznie bilansuje, namordniki się sprzedają , po "darmowe" szczepionki ustawiają się kolejki, starcza na wypłaty funkcjonariuszom i jałmużnę ludziom.

    "Lockdown zabija" - powiedział niedawno doktor Basiukiewicz- maseczka na ryju przed tym nie uchroni

  5. #7265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A pieniądze są celem samym w sobie bo pozwalają zdjęcia kajdany pracy.
    W jednym zadaniu potrafiłeś zaprzeczyć sam sobie - rzadka umiejętność ale widać ją posiadasz.

  6. #7266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    W jednym zadaniu potrafiłeś zaprzeczyć sam sobie - rzadka umiejętność ale widać ją posiadasz.
    Nie rozumiem .
    Nie widzę tu zaprzeczenia. Posiadanie pewnej ilości rezerw pozwala olać robote

  7. #7267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał irqul Zobacz post
    Covidianie są gotowi poświęcić cały świat w imię swoich idee fixe. No i własnego grosza, który dla covidianina jest więcej wart niż cudze zdrowie i życie.

    Na razie to się ekonomicznie bilansuje, namordniki się sprzedają , po "darmowe" szczepionki ustawiają się kolejki, starcza na wypłaty funkcjonariuszom i jałmużnę ludziom.

    "Lockdown zabija" - powiedział niedawno doktor Basiukiewicz- maseczka na ryju przed tym nie uchroni
    Ja mam maseczki darmoweni prawie . Ale większość gratis była .

    Co jest ważniejsze moje grosze czy ktoś obcy?

    Poświęcisz wszystko co masz aby ratować obcego człowieka? Jakby tak było już dawno nicbys nie miał

  8. #7268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Po pierwsze to wesołe po drugie może coś zrozumie.
    Dobra śniadanko , wypościć kurki, zielsko do wolnowaru na obiad, potem książka.
    No i to jest "życie" którego bym nie zniósł. Dla ciebie to może wolność, dla mnie kajdany.
    No ale OK, ty byłeś wyzyskiwany w pracy
    Z takim podejściem do życia, to mógłbyś żyć w permanentnym lockdownie - bo Ty sam taki tryb wybraleś

    PS: książka się przyda, a na kury uważaj, bo wyposzczone będą gorzej niosły
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #7269
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie rozumiem .
    Nie widzę tu zaprzeczenia. Posiadanie pewnej ilości rezerw pozwala olać robote
    To ja edukator Śpieszę z wyjaśnieniem czym jest cel a czym środek.

    Kulibob: "A pieniądze są celem samym w sobie bo pozwalają zdjęcia kajdany pracy."

    cel: zdjęcia kajdan.
    środek: pieniądze.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    -określ ile czasu byś przeżył z oszczędności gdybyś stracił wszystkie źródła dochodu..
    To chyba dość naturalne i każdy (prawie każdy) bierze to pod uwagę i kalkuluje dla siebie. Nie potrzeba tu jakiegoś specjalnego podejścia do życia.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #7270
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    To ja edukator Śpieszę z wyjaśnieniem czym jest cel a czym środek.

    Kulibob: "A pieniądze są celem samym w sobie bo pozwalają zdjęcia kajdany pracy."

    cel: zdjęcia kajdan.
    środek: pieniądze.



    To chyba dość naturalne i każdy (prawie każdy) bierze to pod uwagę i kalkuluje dla siebie. Nie potrzeba tu jakiegoś specjalnego podejścia do życia.
    1. Pieniądz jest celem . Celem pośrednim.
    Kiedyś wyznaczałem sobie cele roczne kwoty, zadania które miałem zrealizować w danym roku.

    2. Większość ludzi nie myśli i nie liczy dalej niż do wypłaty ewentualnie na trzy do przodu.

  11. #7271
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    No właśnie w tym zdaniu "prawie" robi ogromną różnicę i poziom dochodów raczej tu nie ma pozytywnego wpływu na poziom oszczędności chodzi tu o tzw "poduszkę finansową" Minimalny poziom poduszki finansowej powinien być tym większy im ktoś posiada denne kompetencje zawodowe i wykształcenie. Jesteś projektantem IT ok poduszka 3 miesięczna poduszka powinna wystarczyć, jesteś panem od wf-u lub pracownikiem fizycznym poduszka powinna być co najmniej 6 miesięczną aby nie wpadać w histerię i nie obwiniać całego świata za własną bylejakość w przypadku pandemii, czy utraty pracy z powodu choroby.

    Pieniądze nie są celem ale bardzo ważnym środkiem do wolności, a wolność to brak konieczności wymiany własnego czasu (życia) na pieniądze.
    Częściowo się tylko zgodzę . Zarobki to jedno ale wydatki są równie ważne.
    Dlatego większość nie rozumie dlaczego mówię że to co oszczędziłem to tak jak bym zarobił.

    Osobiście uważam że poduszka powinna być na rok egzystencji tzn. opłaty, żarcie itp.

    Właśnie czas to jedyna rzecz która ma znaczenie dlatego warto dążyć do rezygnacji z pracy do optymalizacji czasowej wykonywanych czynności.

  12. #7272
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    2. Większość ludzi nie myśli i nie liczy dalej niż do wypłaty ewentualnie na trzy do przodu.
    To twoja ocena ludzkości bazująca na dość pesymistycznym i negatywnym spojrzeniu na ludzi. W mojej opinii jest dużo lepiej w planowaniu finansowym ludzi. Ale fakt nadal sporo brakuje.

    a ad.1. to dyskusja o rozbiorze logicznym twojego zdania a nie o twoim podejściu do życia, popełniłeś błąd w używaniu pojęć cel/środek. Grisza to wskazał ja wyjaśniłem, tyle

    edit:
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Zarobki to jedno ale wydatki są równie ważne.
    Absolutna zgoda. Są ludzie zarabiający po 10-20-30 tys/miesiac i żyją z miesiąca na miesiąc.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Osobiście uważam że poduszka powinna być na rok egzystencji tzn. opłaty, żarcie itp.
    Jak dla mnie pół wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 16-04-2021 o 10:09 Powód: edit
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #7273

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    a ad.1. to dyskusja o rozbiorze logicznym twojego zdania a nie o twoim podejściu do życia, popełniłeś błąd w używaniu pojęć cel/środek. Grisza to wskazał ja wyjaśniłem, tyle
    Dzięki, mi już ręce po prostu ręce opadły.

  14. #7274

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    1. Pieniądz jest celem . Celem pośrednim.
    Kiedyś wyznaczałem sobie cele roczne kwoty, zadania które miałem zrealizować w danym roku.
    Może zostaw już te cele.
    Teraz już wiem skąd się bierze większość Twoich irracjonalnych wpisów, po prostu nie rozumiesz co się do Ciebie pisze/mówi.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 16-04-2021 o 10:52

  15. #7275

    Domyślnie

    Ciekawe.


  16. #7276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dlatego większość nie rozumie dlaczego mówię że to co oszczędziłem to tak jak bym zarobił.
    Tylko życie polegające na "zarabianiu przez oszczędzanie" jest strasznie monotonne, żeby nie powiedzieć nudne.
    Ile ciekawych miejsc w Polsce/Europie pokazałeś swoim dzieciom ?

    Będą miały takie wspomnienia, czy raczej wspomnienia taty na parkingu Biedronki, zadowolonego z promocyjnej ceny białej kiełbasy przed Świętami ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #7277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Co do "spowiedzi ratownika" - póki co obejrzałem tylko fragmenty, ale:
    https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/3121...sce-spada.html
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #7278
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To zależy jakie będą tego efekty zamiast wspomnień mogą dostać ładny dom w prezencie i bezcenną lekcję od taty że nie warto wszystko przepuścić przez dupę i przerobić na kał. Życie czasem jest długie i fajnie mieć wybór jak się je spędzi a nie zakładać że skończy się nagle po 40 bo taki horyzont życiowy reprezentują Kenowie I Barbiee sądząc po ich poglądach i stylu życia.
    Ooo, chłopie- ten "ĺadny dom w prezencie" to może być dla nich 40-letni raszpel na zadupiu.
    Życie pisze ròźne scenariusze - znajony budował dom dla siebie i dzieci, teraz jedno pracuje w Warszawie, a drugie w Barcelonie/Brukseli (w zależności, gdzie COVID mniej przeszkadza.)
    Ja nie pochwalam rozrzutnictwa - każde przegięcie jest złe.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #7279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko życie polegające na "zarabianiu przez oszczędzanie" jest strasznie monotonne, żeby nie powiedzieć nudne.
    Ile ciekawych miejsc w Polsce/Europie pokazałeś swoim dzieciom ?

    Będą miały takie wspomnienia, czy raczej wspomnienia taty na parkingu Biedronki, zadowolonego z promocyjnej ceny białej kiełbasy przed Świętami ?
    Widzisz ja nie lubię nigdzie jeździć . I nie bawi mnie to. Nie lubię opuszać strefy komfortu. A wyjazdy nie sa dla mnie komfortowe

    Parę miejsc widziała.

    Oszczędzanie to jedna strona medalu. To nie jest nudne to jest zajebiste uczucie wygranego życia gdy leżysz w hamaku czy siedzisz w basenie a a ktoś zapierdala. Wtedy wiesz że więcej życiu zrobiłeś dobrze niż źle.

    Panie fotohobby pisze Pan w czasie pracy

  20. #7280
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post

    Na tyle godzin pracy szkoda życia trzeba wysiąść z tego pociągu im szybciej ma się możliwość. Czasu nie kupisz ani nie wypracujesz.
    Postrzeganie pracy w kategorii zero-jedynkowe jest mocnym uproszczeniem.

    Wiele os. lubi to co robi, praca jest ich sensem życia i wpływa na właściwy stan psychofizyczny organizmu. To że coś dla X jest niezrozumiałe, nie oznacza wcale że dla Y będzie tym samym, jesteśmy jako ludzię trochę bardziej skomplikowani.

    I tak dla jednego życie w Bieszczadach na łonie natury wśród borsókow i innych jenotów zajadając się każdego poranka jagodami i innymi sarnimi bobkami to szczyt szczęścia i wewnętrznej równowagi, tak dla kogoś z dużego miasta może być to przedsionek piekła.

    Bardzo tu wszystko upraszczacie jak z tymi brytolami z krakowskich knajp, co to światu mają do zaoferowania jedynie obrzygane chodniki i elewacje po zakrapianej imprezie parę godzin wczesniej, zapominając choćby o dorobku kulturowym takich Watersow czy Gilmurów, bo by się wasze teorie nie spinały.

Strona 364 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony