dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 17
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 334
  1. #1

    Domyślnie Wojna NATO VS ROSJA

    "Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie sugeruje, że Rosja przygotowuje się do konwencjonalnej wojny z NATO na dużą skalę. Wskazują na to liczne wskaźniki finansowe, gospodarcze i wojskowe."

    https://wiadomosci.wp.pl/isw-rosja-s...8290636094176a

    Trochę nie chce mi się w to wierzyć, natomiast z drugiej strony widzę, że teraz toczy się "gra" o wpływy pomiędzy mocarstwami (Chiny / USA) a wojna Rosja VS Ukraina jest częścią tej rozgrywki.

    Sama Rosja o ile nie użyje swojego potencjału nuklearnego to nie ma szans z NATO, natomiast mogą dołączyć się do wojny Chiny i inne państwa - wówczas my jako NATO możemy mieć pisząc kolokwialnie "przesrane" - zwłaszcza w Polsce.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfli...istorii_Polski - tutaj jest lista konfliktów zbrojnych na terytorium naszego kraju. Nie rozumiem dlaczego ludzie cały czas ze sobą walczą. "Trochę" obawiam się, że historia może się powtórzyć.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.773

    Domyślnie

    To szczucie i tylko szczucie a cały wic polega na rozbiciu państw należących do BRICS bo jakoś tak się stało że większość surowców posiadają kraje BRICS i mamy jak na dłoni interesy a pierdolenie że ruski chcą zaatakować nato to zwykły wulgarny chłam dla widzów TVN-u oni takie łykają jak pelikany , normalnie zdrowo myślący odrzuca to z mety ,niech mi ktos wytłumaczy jak kraj o ludności 140 mln i budżecie ok 2 bln dolarów chce zaatakować kraje które maja 1 miliard ludzi i PKB przekraczające grubo 50 bilionów dolarów powtarzam tylko totalny imbecyl godny widz TVN to łyka .

  3. #3

    Domyślnie

    Jeszcze niedawno agresja Rosji na Ukrainę , dziś wojna NATO - Rosja
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    To szczucie i tylko szczucie a cały wic polega na rozbiciu państw należących do BRICS bo jakoś tak się stało że większość surowców posiadają kraje BRICS i mamy jak na dłoni interesy a pierdolenie że ruski chcą zaatakować nato to zwykły wulgarny chłam dla widzów TVN-u oni takie łykają jak pelikany , normalnie zdrowo myślący odrzuca to z mety ,niech mi ktos wytłumaczy jak kraj o ludności 140 mln i budżecie ok 2 bln dolarów chce zaatakować kraje które maja 1 miliard ludzi i PKB przekraczające grubo 50 bilionów dolarów powtarzam tylko totalny imbecyl godny widz TVN to łyka .
    Wojna ma wielowymiarowy charakter, nie trzeba zrzucać atomówek na miasta, żeby ją prowadzić. W 2015 roku miałem szkolenia, jak przeciwdziałac atakom rosyjskich hakerów na infrastrukturę. W tamtym czasie notowano 100 ataków dziennie na instytucje w UK. Jak wygląda to u nas, chyba się orientujesz. Dla Ciebie atak to jest dopiero jak czołgi wjadą do miasta?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.773

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Wojna ma wielowymiarowy charakter, nie trzeba zrzucać atomówek na miasta, żeby ją prowadzić. W 2015 roku miałem szkolenia, jak przeciwdziałac atakom rosyjskich hakerów na infrastrukturę. W tamtym czasie notowano 100 ataków dziennie na instytucje w UK. Jak wygląda to u nas, chyba się orientujesz. Dla Ciebie atak to jest dopiero jak czołgi wjadą do miasta?
    Jak by wojna miała trwać poprzez ataki hakierskie to niech walczą nawet z marsjanami byle nie złomem bo leżymy co do jednego.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Jak by wojna miała trwać poprzez ataki hakierskie to niech walczą nawet z marsjanami byle nie złomem bo leżymy co do jednego.
    Jak przestaną działać terminale płatnicze, wyzerują się konta bankowe, staną pociągi, zgaśnie światło to zmienisz zdanie.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Jak by wojna miała trwać poprzez ataki hakierskie to niech walczą nawet z marsjanami byle nie złomem bo leżymy co do jednego.
    Jak atak pójdzie na logistykę to nawet milion nowoczesnych czołgów na nic się nie zda bez paliwa i amunicji.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    To szczucie i tylko szczucie a cały wic polega na rozbiciu państw należących do BRICS bo jakoś tak się stało że większość surowców posiadają kraje BRICS i mamy jak na dłoni interesy a *****************że ruski chcą zaatakować nato to zwykły wulgarny chłam dla widzów TVN-u oni takie łykają jak pelikany , normalnie zdrowo myślący odrzuca to z mety ,niech mi ktos wytłumaczy jak kraj o ludności 140 mln i budżecie ok 2 bln dolarów chce zaatakować kraje które maja 1 miliard ludzi i PKB przekraczające grubo 50 bilionów dolarów powtarzam tylko totalny imbecyl godny widz TVN to łyka .
    Mi również atak Rosji na NATO wydaje się mało prawdopodobny, natomiast wiem, że potencjał militarny to nie tylko liczba ludzi i PKB.

    W Rosji w razie czego wiele ludzi pójdzie na wojnę. A u nas? Większość **************Taka prawda. Do tego dodajmy do przeliczników Chiny i inne państwa oraz ich potencjał. Możemy mieć *************(my Polacy) o ile Rosja i Chiny zdecydują się na atak.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 28-03-2024 o 10:57 Powód: Wulgaryzmy

  9. #9

    Domyślnie

    Tym bardziej nie powinno się skakać i nakładać na siebie sankcji.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Tym bardziej nie powinno się skakać i nakładać na siebie sankcji.
    Znasz chociaż jeden przypadek nałożenia sankcji na siebie?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Mi również atak Rosji na NATO wydaje się mało prawdopodobny, natomiast wiem, że potencjał militarny to nie tylko liczba ludzi i PKB.
    ...
    Ataku na Ukrainę też nie ma tylko specjalna operacja wojskowa. Rosja może wkroczyć do kraju NATO bo wg wcześniejszych deklaracji, umów i zapisów dany kraj w tym NATO nie powinien się znaleźć w związku z czym umowa jest nieważna. I to NATO zaatakuje Rosję jeśli będzie bronić tego kraju z ich punktu widzenia. Rosja nie ma nic do Polski bo co chciała zabrać to już zabrała. Jednak dawne republiki radzieckie wg mnie są zagrożone. Z punktu widzenia Rosji odzyskują to co im podstępnie zabrano a powodem jest złamanie umów, w szczególności przystąpienia do NATO.
    A jeśli już dojdzie do wojny o byłe republiki radzieckie to będzie ona mieć charakter wojny w Ukrainie. Niepisana umowa bijemy się tak aby nie wejść na terytorium Rosji ani starego NATO.
    Jednak będzie to już bardzo ryzykowna gra Rosji i mam nadzieję, że nie będzie próbować tego zrobić.
    Rosja nie ma nic do stracenia bo zawsze może użyć broni jądrowej w razie gdyby coś nie poszło po jej myśli. Europa ma za to dużo do stracenia bo po prostu nie chcą wojny, ludzie nie są przystosowani do wyrzeczeń i mają za dużo praw. USA też może sobie to przekalkulować i zrobić nowy podział świata,

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Jednak dawne republiki radzieckie wg mnie są zagrożone.
    Ja uważam, że Rosja ma już wystarczająco duże terytorium i to nie o ziemię toczy się wojna - tylko o wpływy. Czyli o to kto będzie szefem a kto podwładnym tego szefa. Kto kogo będzie musiał się słuchać.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 22-03-2024 o 23:46

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.773

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Tym bardziej nie powinno się skakać i nakładać na siebie sankcji.
    Otóż to , te sankcje ruskim nic nie robia te sankcje defacto działają ale tylko na nas mieszkańców Europy czy Niemca czy Polaka tylko szary zjadacz chelba odczuwa sankcie nałożone na ruskich, ruski rozkręcają gospodarkę a my ją zwijamy a dodatkowo do kwadratu dokładając sobie kolejny szaniec na szyję w postaci jakichś zielonych ładów fitfor coś tam.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.773

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Ataku na Ukrainę też nie ma tylko specjalna operacja wojskowa. Rosja może wkroczyć do kraju NATO bo wg wcześniejszych deklaracji, umów i zapisów dany kraj w tym NATO nie powinien się znaleźć w związku z czym umowa jest nieważna. I to NATO zaatakuje Rosję jeśli będzie bronić tego kraju z ich punktu widzenia. Rosja nie ma nic do Polski bo co chciała zabrać to już zabrała. Jednak dawne republiki radzieckie wg mnie są zagrożone. Z punktu widzenia Rosji odzyskują to co im podstępnie zabrano a powodem jest złamanie umów, w szczególności przystąpienia do NATO.
    A jeśli już dojdzie do wojny o byłe republiki radzieckie to będzie ona mieć charakter wojny w Ukrainie. Niepisana umowa bijemy się tak aby nie wejść na terytorium Rosji ani starego NATO.
    Jednak będzie to już bardzo ryzykowna gra Rosji i mam nadzieję, że nie będzie próbować tego zrobić.
    Rosja nie ma nic do stracenia bo zawsze może użyć broni jądrowej w razie gdyby coś nie poszło po jej myśli. Europa ma za to dużo do stracenia bo po prostu nie chcą wojny, ludzie nie są przystosowani do wyrzeczeń i mają za dużo praw. USA też może sobie to przekalkulować i zrobić nowy podział świata,
    Za dużo słuchasz telewizyjnych emerytowanych generałów , to że ruski naskoczą na nato to totalna bzdura oni tez wiedzą że zostali by zmiecieni z ziemi więc odłóż tych generałów bez armi na półkę.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Za dużo słuchasz telewizyjnych emerytowanych generałów , to że ruski naskoczą na nato to totalna bzdura oni tez wiedzą że zostali by zmiecieni z ziemi więc odłóż tych generałów bez armi na półkę.

    nie oglądam TV

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.773

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    nie oglądam TV
    Bardzo dobrze bo nie da się najnormalniej do tego doszło, a w to że ruski zaatakują nato to nie wierz oni tzn ruski co by nie gadać mają instynkt samozachowaczy.

  17. #17

    Domyślnie

    Wiecie jakim sposobem można trzymać ludzi króciutko za mordy ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak przestaną działać terminale płatnicze, wyzerują się konta bankowe, staną pociągi, zgaśnie światło to zmienisz zdanie.
    Wtedy to trzeba będzie dużo amunicji o nic innego się nie martwię. Zwłaszcza jakiś terminali płatniczych.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak przestaną działać terminale płatnicze, wyzerują się konta bankowe, staną pociągi, zgaśnie światło to zmienisz zdanie.
    Póki co to właśnie dzieje się w Rosji ...

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Rosja nie zaatakuje NATO pierwsza bo nie ma takiego potencjału ani interesu. Bardziej obawiam się tego że NATO dąży do konfrontacji (patrz ostatnia dyskusja nad wysłaniem żołnierzy na Ukrainę).

Strona 1 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony