dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 893
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 17843
  1. #1981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Z przyzwyczajenia. Odwołuję się do swoich doświadczeń, a córka ma 3 lata, więc to tylko kilka miesięcy żłobka i kilka miesięcy przedszkola. Na tym etapie zajmujące się nią osoby w przedszkolu są w moim przekonaniu po prostu bardziej opiekunkami niż nauczycielkami. Nie piszę tego, by komuś uwłaczać - bardzo szanuję osoby pracujące w tych placówkach i zajmujące się wiele godzin dziennie cudzymi dziećmi.

    piszesz jak najbardziej prawidłowo. Twój rozmówca, może nie zdawać sobie sprawy, że w przedszkolu nie pracują sami nauczyciele. Jest taki etat jak "pomoc przedszkolna" - lub "pomoc nauczyciela" Główny opiekun to nauczyciel, ale druga osoba to już często "pomoc przedszkolna" Statystyczny rodzic zwykle sobie z tego nie zdaję sprawy. Ale dziwi taki brak wiedzy w przypadku osoby, która prześwietliła wszystkich pracowników w przedszkolu i ma pewność, że to wszystko osoby zdrowe
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #1982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    I znowu - nie u mnie, a u Ciebie. To nie ja twierdzę, że moje dziecko mając jakiegoś wirusa
    Tylko w trybie sprostowania, bo widzę, że nie rozumiesz.


    Uważam, że każdy człowiek jest egoistą. Jeżeli ktoś poświęca życie dla/za kogoś - to tylko dlatego, że dostaje w jego subiektywnym odczuciu za to większą nagrodę, niż zapłata. Czy to Maksymilian Maria Kolbe, czy to terrorysta-samobójca.
    Dla mnie nagrodą za to, że moje dzieci nie będą miały traumy, ani ja też jej mieć nie będę z powodu przyczynienia się do śmierci dziadków jest to, że będą w życiu szczęśliwsze co i mnie uszczęśliwia.

    Jeżeli nawet jakimś sposobem, pomimo zachowania wszelkich zasad ostrożności moje dzieci zaniosą do przedszkola covid (spodziewam się raczej, że szybciej przyniosą stamtąd - tego najbardziej się obawiam), to postaram się, żeby nigdy o tym się nie dowiedziały. W przypadku śmierci dziadków, pewnie wcześniej czy później będą o tym wiedziały, że się do niej przyczyniły.

    Jeżeli ktoś przychodzi do przedszkola (czy to nauczyciel, czy kucharka, czy babcia przyprowadzająca dziecko czy ktokolwiek) - wiedzą, czym ryzykują. Ich decyzja, ich odpowiedzialność. CHCĄCEMU NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA. Ale nawet nie to jest najważniejsze - ważne, że ja ani moje dzieci nie mają na to wpływu. Więc nasze sumienia pozostają czyste.
    Jeżeli moje dziecko zagorączkuje i będę o tym wiedział to posyłając je do przedszkola obciążę swoje sumienie. Więc oczywiste jest, że w swoim egoizmie tego nie zrobię (obecnie nie puszczę wtedy również drugiego dziecka do innego przedszkola, sam zostanę w domu i żonę będę namawiał do tego samego - ale jej nie zmuszę). Nawet, jeżeli osoby pojawiające się w przedszkolu są pogodzone z ryzykiem - to na pewno tylko z tym niezbędnym. A za takie uważam sytuację, gdy rodzice posyłają do przedszkola dzieci gdy w domu nikt nie wykazuje objawów, gdy wychodząc między ludzi zakładają maski, trzymają gdy tylko się da dystans, myją i dezynfekują ręce i unikają wszelkiego innego ryzyka.

    Nie wiem, do czego zmierzasz.
    Uważasz, że nie powinienem posyłać dzieci do przedszkola, a posyłać do dziadków - daruj sobie. Dbaj o siebie, swoje dzieci, swoją i ich traumę.
    Nie narzucam Ci swojego sumienia, swojej hierarchii wartości, nie namawiam, żebyś stosowała moje. Chcącemu nie dzieje się krzywda (tak długo, jak nie koliduje to z interesem innego człowieka) Liczę na wzajemność.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 09-09-2020 o 20:13

  3. #1983

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jak to wygląda(ło) w Szwecji, która chyba stosuje się do Twoich teorii?
    W Szwecji nie najgorzej, lepiej niż Włochy, Francja czy Hiszpania.
    Już dawno po pandemii.
    Średnio do końca sierpnia zmarło więcej o 6 %.

    Szwecja dane przekazuje kompletne i na bieżąco do końca sierpnia.
    Zastanawiające jest to, że podobnie jak u nas na początku 2017 i na wiosnę 2018 coś spowodowało zwiększoną umieralność.
    W Hiszpanii, Włoszech czy Francji już nie jest tak to wyraźne.





    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To oczywista oczywistość, że maseczka w kieszeni ani na sali nie działa.
    Musi być na twarzy.
    Cóż z tego, że nosisz je na twarzy, skoro "są do dupy"

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Za namawianie do nie noszenia powinien być paragraf.
    Nie prowokuj, bo mogę Cię "opluć"

    Wystarczy, że @Nayri rozłożyła Cię na łopatki.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 09-09-2020 o 20:23

  4. #1984
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Na tle innych narodów zawsze byliśmy przygłupami kolejny dowód.

    https://www.onet.pl/informacje/onetw...lk4d9,79cfc278
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #1985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Nie prowokuj, bo mogę Cię "opluć"
    Genialny pomysł. Od dzisiaj do każdego, kto się do mnie zbliży bez maseczki na mniej niż 1,5m poleci mój kaszel (po przesunięciu maseczki na brodę oczywiście).
    Jak mnie ktoś pozwie, to powiem, że działem w samoobronie dokładnie dopasowując narzędzie obrony do zagrożenia.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 09-09-2020 o 20:34

  6. #1986
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tylko w trybie sprostowania, bo widzę, że nie rozumiesz.


    Uważam, że każdy człowiek jest egoistą. Jeżeli ktoś poświęca życie dla/za kogoś - to tylko dlatego, że dostaje w jego subiektywnym odczuciu za to większą nagrodę, niż zapłata. Czy to Maksymilian Maria Kolbe, czy to terrorysta-samobójca.
    Dla mnie nagrodą za to, że moje dzieci nie będą miały traumy, ani ja też jej mieć nie będę z powodu przyczynienia się do śmierci dziadków jest to, że będą w życiu szczęśliwsze co i mnie uszczęśliwia.

    Jeżeli nawet jakimś sposobem, pomimo zachowania wszelkich zasad ostrożności moje dzieci zaniosą do przedszkola covid (spodziewam się raczej, że szybciej przyniosą stamtąd - tego najbardziej się obawiam), to postaram się, żeby nigdy o tym się nie dowiedziały. W przypadku śmierci dziadków, pewnie wcześniej czy później będą o tym wiedziały, że się do niej przyczyniły.

    Jeżeli ktoś przychodzi do przedszkola (czy to nauczyciel, czy kucharka, czy babcia przyprowadzająca dziecko czy ktokolwiek) - wiedzą, czym ryzykują. Ich decyzja, ich odpowiedzialność. CHCĄCEMU NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA. Ale nawet nie to jest najważniejsze - ważne, że ja ani moje dzieci nie mają na to wpływu. Więc nasze sumienia pozostają czyste.
    Jeżeli moje dziecko zagorączkuje i będę o tym wiedział to posyłając je do przedszkola obciążę swoje sumienie. Więc oczywiste jest, że w swoim egoizmie tego nie zrobię (obecnie nie puszczę wtedy również drugiego dziecka do innego przedszkola, sam zostanę w domu i żonę będę namawiał do tego samego - ale jej nie zmuszę). Nawet, jeżeli osoby pojawiające się w przedszkolu są pogodzone z ryzykiem - to na pewno tylko z tym niezbędnym. A za takie uważam sytuację, gdy rodzice posyłają do przedszkola dzieci gdy w domu nikt nie wykazuje objawów, gdy wychodząc między ludzi zakładają maski, trzymają gdy tylko się da dystans, myją i dezynfekują ręce i unikają wszelkiego innego ryzyka.

    Nie wiem, do czego zmierzasz.
    Uważasz, że nie powinienem posyłać dzieci do przedszkola, a posyłać do dziadków - daruj sobie. Dbaj o siebie, swoje dzieci, swoją i ich traumę.
    Nie narzucam Ci swojego sumienia, swojej hierarchii wartości, nie namawiam, żebyś stosowała moje. Chcącemu nie dzieje się krzywda (tak długo, jak nie koliduje to z interesem innego człowieka) Liczę na wzajemność.

    Nie chcę Ci niczego narzucać, chciałam zrozumieć Twoje postępowanie, motywy i to, jak to sobie tłumaczysz.
    I to bardzo dobrze wytłumaczyłeś, dziękuję

    Niestety, to tłumaczenie jak najbardziej potwierdziło to, o co od początku pytałam.

    Uważasz, że Twoje dzieci mogą kogoś w przedszkolu zabić - ale się na to ryzyko godzisz, bo tak naprawdę nie obchodzi Cię los ludzi, z którymi Twoje dzieci będą miały styczność, a jedynie to, czy te dzieci będą o tym potem wiedziały…

    Idąc tym tokiem rozumowania - po co ja mam stosować maseczkę, skoro nawet jeżeli “Cię zabiję”, to przecież nie będę o tym wiedziała? Z tego wynika, że moje sumienie będzie czyste. A Ty, wychodząc z domu, chociażby do pracy, jesteś “chcący”, więc nie dzieje Ci się krzywda.


    I powtórzę jeszcze raz - ludzie pracujący w przedszkolu nie decydują o tym, czy będą do pracy przychodzić. Oni po prostu muszą pracować, żeby mieć z czego żyć. Twoje dzieci nie muszą chodzić do przedszkola, by móc się prawidłowo rozwijać. Może to być trudniejsze dla rodziców, ale nie jest niemożliwe. A pracownik przedszkola, rezygnujący z pracy i dochodów, czym będzie żywił siebie i swoją rodzinę? Strachem, obawami? Powietrzem?

    Powtarzasz ciągle “Chcącemu nie dzieje się krzywda” - zrozum, że mnóstwo ludzi nie pracuje dlatego, że chce, tylko dlatego, że musi się utrzymać.


    Ty masz wpływ na to, czy posyłasz swoje dziecko do przedszkola czy nie. I Ty sam twierdzisz, że dzieci nie mające objawów są groźne dla innych. I Ty decydujesz, żeby dziecko nie mające objawów posłać do przedszkola. Jak byś nie próbował tego wytłumaczyć - takie są podstawowe fakty.

  7. #1987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Idąc tym tokiem rozumowania - po co ja mam stosować maseczkę, skoro nawet jeżeli “Cię zabiję”, to przecież nie będę o tym wiedziała?
    Wytłuściłem i nawet z tym wytłuszczeniem (pierwsze wytłuszczenie) cytujesz - jak nie rozumiesz, to pass.

    Ale czego się spodziewać po kimś, kto nawet netykiety nie potrafi stosować.

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Ty masz wpływ na to, czy posyłasz swoje dziecko do przedszkola czy nie.
    Każdy dorosły wchodzący do przedszkola (innego zakładu pracy/szkoły/sklepu itd.). robi to z własnej woli. Jak znasz przypadki przymusu, to pewnie prokurator się tym zainteresuje.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 09-09-2020 o 20:43

  8. #1988
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    I powtórzę jeszcze raz - ludzie pracujący w przedszkolu nie decydują o tym, czy będą do pracy przychodzić. Oni po prostu muszą pracować, żeby mieć z czego żyć. Twoje dzieci nie muszą chodzić do przedszkola, by móc się prawidłowo rozwijać. Może to być trudniejsze dla rodziców, ale nie jest niemożliwe. A pracownik przedszkola, rezygnujący z pracy i dochodów, czym będzie żywił siebie i swoją rodzinę? Strachem, obawami? Powietrzem?

    Powtarzasz ciągle “Chcącemu nie dzieje się krzywda” - zrozum, że mnóstwo ludzi nie pracuje dlatego, że chce, tylko dlatego, że musi się utrzymać.


    Ty masz wpływ na to, czy posyłasz swoje dziecko do przedszkola czy nie. I Ty sam twierdzisz, że dzieci nie mające objawów są groźne dla innych. I Ty decydujesz, żeby dziecko nie mające objawów posłać do przedszkola. Jak byś nie próbował tego wytłumaczyć - takie są podstawowe fakty.
    To zawsze jest kwestia wyboru
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #1989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Na tle innych narodów zawsze byliśmy przygłupami kolejny dowód.

    https://www.onet.pl/informacje/onetw...lk4d9,79cfc278
    Znajdź sobie jaką mądrą książkę na temat.
    Przecież ten sondaż to dowód na niezłe wyedukowanie naszego narodu!
    DOBRĄ szczepionkę robi się w ciągu kilku do kilkunastu lat.
    Jakąś szczepionkę chcą wypasztecić w dwa kwartały.
    Oczywiście - diabli wiedzą co to będzie i jakie skutki uboczne będzie przynosić.
    Poczekamy i zobaczymy ilu entuzjastów tej turboczasowej szczepionki zejdzie poszczepiennie a ilu po niej zachoruje - i na co.
    Wiesz, że tfurcy tej szczepionki, co jej jeszcze nie ma - JUŻ NIE ODPOWIADAJĄ ZA SKUTKI JEJ PODANIA?
    Kumatych nazywasz przygłupami?

    Arcyprzygłupem okazujesz się Ty sam, bo głośno tu wrzeszczysz - że ostrożność to podstawa!
    Jest cuś czy nie - ostrożność!

    Weź najlepiej pierwszą możliwą dawkę i może będziemy Cię mieli z głowy.
    Może taką od AZ?
    https://tvn24.pl/swiat/szczepionka-n...adania-4687110

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 09-09-2020 o 20:49
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #1990
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wytłuściłem i nawet z tym wytłuszczeniem (pierwsze wytłuszczenie) cytujesz - jak nie rozumiesz, to pass.
    A może właśnie rozumiem i to aż za dobrze, jak na Twoje gusta?
    Środki ostrożności, które Ty uznajesz za wystarczające, są wystarczające. W stosunku do obcych Ci, obojętnych Ci ludzi. Bo w stosunku do Twoich rodziców już nie.

    Podwójne standardy.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale czego się spodziewać po kimś, kto nawet netykiety nie potrafi stosować.
    Gdzie i jak łamię zasady netykiety?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

    Obrażam kogoś? Próbuję manipulować cytatami? Wyrażam się niekulturalnie?


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Każdy dorosły wchodzący do przedszkola (innego zakładu pracy/szkoły/sklepu itd.). robi to z własnej woli. Jak znasz przypadki przymusu, to pewnie prokurator się tym zainteresuje.
    Ładnie napisane. Oczywiście naprawdę wierzysz, że pracownik przedszkola, żłobka czy szkoły obawiający się koronawirusa w równym stopniu jak Ty, chodzi do pracy z własnej woli? W końcu w każdej chwili może pojechać na swoją prywatną wyspę i przeczekać to na plaży pod parasolem z drinkiem w ręku?

  11. #1991
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie


    https://m.facebook.com/story.php?sto...99659080720190
    Najstraszniejsze i zarazem bardzo niebezpieczne jest to, że o medycynie, a teraz epidemiologii i wirusologii, najwięcej do powiedzenia, i to ex cathedra, mają ludzie, którzy biologii i chemii w szkole nie mieli albo ledwo z tych przedmiotów zdawali z klasy do klasy.


    Internetowymi naukowcami zostali przedstawiciele zawodówki o profilach: gastronomicznym, samochodowym, fryzjerskim, a nawet obróbki ze skrawaniem.


    Nie neguję i nie wyśmiewam w żadnym razie tych zawodów, uważam jednak stanowczo, że należy znać swoje miejsce na ziemi i nie zabierać głosu w sprawach, do oceny których nie ma się żadnych kompetencji.


    Z tych fundamentalnych braków wiedzy wynika fakt złej interpretacji danych, badań, którymi powyższa grupa ludzi posługuje się (najczęściej wklejając linki), aby potwierdzić swoje racje.


    Żadne merytoryczne tłumaczenia nie pomogą, ponieważ nie sposób wytłumaczyć pewnych mechanizmów osobie, która nie ma o nich pojęcia i jeszcze błędnie interpretuje dane, którymi posługuje się jako podkładką do własnych wniosków.


    Uważajcie na siebie, ponieważ nadchodzą czasy latających na miotłach czarownic.


    B. Fiałek
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 09-09-2020 o 21:04 Powód: tekst
    unde venis et quo tendis

  12. #1992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jeżeli moje dziecko zagorączkuje i będę o tym wiedział to posyłając je do przedszkola obciążę swoje sumienie.
    Może chorować bezobjawowo np. przez 5 dni albo zacząć gorączkować w przedszkolu, tylko wtedy nie obciążysz sumienia.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Genialny pomysł. Od dzisiaj do każdego, kto się do mnie zbliży bez maseczki na mniej niż 1,5m poleci mój kaszel (po przesunięciu maseczki na brodę oczywiście).
    Z maseczką też nie powinien się zbliżać. Na takich teraz też plujesz?
    Nie uważałeś.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wszystkie. A niektórych brakuje. Np. z dzieckiem chodzę na różne zajęcia - bo uważam, że są warte ryzyka. I tylko w jednym miejscu dyrekcja wpadła na pomysł, żeby mierzyć temperaturę przyprowadzającemu. A zważywszy, że dzieci często przechodzą bezobjawowo to powinno być standardem.
    Rąk nie dezynfekują? Maseczki nie są wymagane cały czas?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Tu też uważam, że obostrzenia są za małe - powinno być jak z ospą we Wrocławiu w '63. Jest kumulacja - odcinamy dzielnicę/miasto/gminę. od świata zewnętrznego. Dziwne też teraz zalecanie mycia rąk... I kto tego pilnuje? To jest nie do upilnowania. Drzwi nie stoją otworem (trochę o tym dalej) - i każdy łapie za pochwyt czy klamkę. Wiesz jak to we Wrocławiu załatwili? Klamki zostały owinięte bandażem nasączonym Chloraminą. Można? Proste? Oczywiście ręce warto myć - ale klamki już i bez tego zostały wyeliminowane jako przekaźnik.
    Przedszkole też ma takie klamki? Oczywiście to Ty nigdzie nic rękami nie łapiesz, a jak to natychmiast dezynfekcja albo w rękawiczkach.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Moje dzieci nie widziały dziadków od Bożego Narodzenia. Ja ich też nie widziałem. Boję się że mogą zemrzeć tak dawno nie widziani. Boję się też, że jak się z nimi zobaczę to mogę im zawieźć śmierć.
    Dzieci i dziadkowie mogą się nie widzieć przez kilka lat. Nawet nigdy już nie mogą się zobaczyć, przytulić itd itp.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To należy się bać...
    ...

    Boję się
    ..
    Boję się też
    ..
    Fakt, boję się kleszczy
    Jest coś czego się nie boisz?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Oczywiście kasjer w przyłbicy.
    To ten bezpieczny sklep, o którym pisałeś? Lepiej zmieni i to szybko,bo coś przytargasz do domu.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  13. #1993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=QDoD1usIQ5w

    Warto posłuchać.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #1994

    Domyślnie

    Dla tych co używają rękawiczek. Należy je zdjąć tak jak przy udzielaniu pierwszej pomocy. Tak tylko przypominam, bo wiadomo, że wszyscy wiedzą. Oczywiście natychmiast trzeba je wyrzucić.


    Maseczki nie będę dodawał, jak ściągać i co z nią zrobić, bo to taka oczywistość.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  15. #1995
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    wRealu24 słucham od dawna ,jedna z niewielu nie zależnych stacji.

  16. #1996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Tu akurat gada o ZALEŻNOŚCIACH.


    Dziwny ten COVID19 jest...
    W pełni zależny od Gatesa....
    No, w końcu...
    Jak się za coś płaci to się wymaga!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #1997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Z maseczką też nie powinien się zbliżać. Na takich teraz też plujesz?
    No popatrz, a wszędzie trąbią, że maseczkę należy zakładać tam, gdzie nie da zachować się dystansu.


    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Rąk nie dezynfekują? Maseczki nie są wymagane cały czas?
    Maseczki nie są wymagane cały czas - bo jak ma pracować np. logopeda przez maseczkę?
    Oczywiście, że ręce dezynfekują. I co to zmienia? Ma to niby usprawiedliwiać przyprowadzanie dziecka przez rodzica z objawami Covid tylko dlatego, że dziecko objawów nie ma?

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Przedszkole też ma takie klamki? Oczywiście to Ty nigdzie nic rękami nie łapiesz, a jak to natychmiast dezynfekcja albo w rękawiczkach.
    Akurat w przedszkolach tuż za klamką jest płyn do dezynfekcji (i nakaz jego użycia). Już się nauczyłem unikać dotykania czegokolwiek. Chociaż pewnie jak ten pan z wrzucanego chyba nie raz filmu, co smarował co nieco pyłkiem świecącym pod UV 100% skuteczności nie osiągam. Natomiast jeżeli wchodząc do sklepu zakładam rękawiczki i maskę, to nawet jeżeli (jeszcze) nie mam objawów, ale zarażam - to właściwie nie mam jak komuś zaszkodzić. Bo z ust i nosa mi nie wyleci (a na pewno nie tak daleko, żeby osiąść na półkach. Ręką toż do japy nie sięgnę (a nawet jak sięgnąłem prze założeniem rękawiczek, to nie rozniosę po produktach, wózku itd.)

    Dzieci i dziadkowie mogą się nie widzieć przez kilka lat. Nawet nigdy już nie mogą się zobaczyć, przytulić itd itp.


    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Jest coś czego się nie boisz?
    Nie manipuluj cytatami. Podawaj faktyczne źródło.

    Chcesz zasugerować że jestem tchórzem?

    Jak ładnie powiedział jeden klasyk:
    Odwaga to nie brak strachu, lecz raczej stwierdzenie, że coś innego jest ważniejsze niż strach.
    drugi też ładnie:
    Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.



    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    To ten bezpieczny sklep, o którym pisałeś? Lepiej zmieni i to szybko,bo coś przytargasz do domu.
    Nie manipuluj cytatami. W poście, do którego kieruje to coś w kółku:


    nie ma takich słów. A na cytat wyrwany z kontekstu nie jestem w stanie odpowiedzieć.

  18. #1998

    Domyślnie

    Pobrałem dane z Eurostatu dot. zgonów z ostatnich lat z większości krajów europy, włącznie z okresem pandemii pierwszej połowy tego roku.

    https://ec.europa.eu/eurostat/data/database

    Analizując dane poszczególnych krajów dochodzę wniosku, że podobnie jak w Polsce umieralność nie zwiększyła się w: Niemczech, Danii, Austrii, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie, Estonii, Węgrzech, Norwegii, Finlandii.

    Popatrzcie poniżej suma zgonów w tych krajach. Zwróćcie uwagę na początek 2017 i marzec 2018, wtedy w naszej części europy wydarzyło się coś znacznie gorszego niż obecnie.



    Widać to wyraźnie, że Covid w tej części Europy nie wpłynął na zwiększoną śmiertelność w stosunku do lat poprzednich.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 09-09-2020 o 22:35

  19. #1999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post

    Analizując dane poszczególnych krajów dochodzę wniosku, że podobnie jak w Polsce umieralność nie zwiększyła się
    To strach się bać, jak pomimo lock-downu nie zmniejszyła się znacząco.
    Ale to już było. Tylko niektórzy mają wysoką rezystancję na myślenie.

  20. #2000
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    ...
    Dziwny ten COVID19 jest...
    W pełni zależny od Gatesa....
    No, w końcu...
    Jak się za coś płaci to się wymaga!


    Adam M.
    Ciekawym bardzo tych "knowań Gates'a". Być może "adam_mk", "Berthold" lub wiseman" niebawem je przed nami odkryją
    Czy covid19 ma zdepopulować tylko "odpad hodowlany" ?
    Czy szczepionki (z microchip'em) to tylko "kontrola hodowli" ?
    Czy może "opryski" depopulują "jak leci", lub mają jakąś skomplikowaną formułę chemiczną, do depopulacji jakichś wybranych grup ?
    No i co w końcu z tym "G5" ?
    Wyżej wymienieni, proszę uchylcie rąbka tajemnicy
    unde venis et quo tendis

Strona 100 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony