dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 119 z 893
Pokaż wyniki od 2.361 do 2.380 z 17843
  1. #2361

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    A badali czy szczepienie wykonane w późniejszym okresie chroni czy też nie chroni?
    A może nie chroni a łagodzi przebieg COVID-19?
    Było wpis, że chroni, bo mniejsza liczba zachorowań. Uzasadnienie masz wyżej.
    Co do reszty to poszukaj , przeczytaj, wyciągnij winsoki i przedstaw je.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  2. #2362

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jako mem zabawne.
    Jako pomysł do stosowanie to beznadziejny.
    Zgłoś się na "testera".
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  3. #2363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Było wpis, że chroni, bo mniejsza liczba zachorowań. Uzasadnienie masz wyżej.
    Co do reszty to poszukaj , przeczytaj, wyciągnij winsoki i przedstaw je.
    Oni badali szczepienia wykonane w okresie niemowlęcym.
    Szczepienia nie są wykonywane tylko w okresie niemowlęcym.
    Tego pewnie nie wiedziałeś albo przeczytałeś i nie zrozumiałeś, że to nie jest takie proste i jednoznaczne.
    Nie dziwię się.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #2364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Zgłoś się na "testera".
    Jako mem zabawne.
    Jako pomysł do stosowanie to beznadziejny.
    Znowu nie zrozumiałeś. Kolejny raz nie dziwię się.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #2365

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Oni badali szczepienia wykonane w okresie niemowlęcym.
    Szczepienia nie są wykonywane tylko w okresie niemowlęcym.
    Tego pewnie nie wiedziałeś albo przeczytałeś i nie zrozumiałeś, że to nie jest takie proste i jednoznaczne.
    Nie dziwię się.
    Szczepienie przeciw gruźlicy za pomocą BCG wykonywane jest 24 godziny po narodzeniu się dziecka lub (jeśli dziecko jest chore lub zbyt słabe) w najkrótszym możliwym terminie po wypisaniu ze szpitala.
    No ty to się znasz na wszystkim.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #2366

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Znowu nie zrozumiałeś. Kolejny raz nie dziwię się.
    Zrobił byś coś pożytecznego. Zresztą będziesz bardziej bezpieczny.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  7. #2367
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No ty to się znasz na wszystkim.
    Zapytaj kogoś ze swych rodziców, czy dostał BCG jak noworodek

    1955 – wprowadzenie obowiązkowych szczepień BCG u noworodków, dzieci i młodzieży do ukończenia 18 lat, a także osób pełnoletnich, które wybierały się na studia, do zakładów szkolenia lub doskonalenia zawodowego oraz zgłaszających się do pracy w zakładach przeciwgruźliczych (4-15 dzień życia – szczepienie pierwotne i 10-12 miesiąc, 2, 4, 7, 12, 15 i 18 rok życia u dzieci i młodzieży z ujemnym wynikiem badania tuberkulinowego – szczepienia
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #2368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No ty to się znasz na wszystkim.
    Nie znam się na wszystkim.
    Niepotrzebnie czepiasz się.
    Wyraźnie było jasno i wyraźnie napisane o jakim okresie szczepienia jest mowa w tych wnioskach.
    Z [powyższego można wyciągnąć wniosek, że mogą być tez inne terminy szczepień.
    Wystarczy sprawdzić lub zapytać mądrzejszych lub starszych kiedy byli szczepieni.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #2369

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie znam się na wszystkim.
    Niepotrzebnie czepiasz się.
    Wyraźnie było jasno i wyraźnie napisane o jakim okresie szczepienia jest mowa w tych wnioskach.
    Z [powyższego można wyciągnąć wniosek, że mogą być tez inne terminy szczepień.
    Wystarczy sprawdzić lub zapytać mądrzejszych lub starszych kiedy byli szczepieni.
    Nie to Ty się czepiasz. No wyraźnie było. Ile procent nie dostało w wieku niemowlęcym (tych żyjących)? Jaki to ma wpływ na skalę zakażeń? Może nie było sensu badać takiej małej próby? Znasz odpowiedzi?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #2370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie to Ty się czepiasz. No wyraźnie było. Ile procent nie dostało w wieku niemowlęcym (tych żyjących)? Jaki to ma wpływ na skalę zakażeń? Może nie było sensu badać takiej małej próby? Znasz odpowiedzi?
    Zacytowałeś jasny przekaz
    Wbrew przypuszczeniom szczepienie przeciw gruźlicy (BCG) w okresie niemowlęcym nie chroni przed zachorowaniem na COVID-19
    – uważają naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Swoje wnioski opisali na łamach „Clinical Infectious Diseases”.
    Podaj więc liczby na których opierasz swój przekaz i podaj odpowiedzi na swoje pytania:
    1. Ile procent nie dostało w wieku niemowlęcym (tych żyjących)?
    2. Jaki to ma wpływ na skalę zakażeń?
    3. Może nie było sensu badać takiej małej próby? - dlaczego ?

    Ty twierdzisz więc podaj liczby albo linkuj do tych liczb i statystyk.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #2371
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Uśmiech nie był kierowany do Ciebie, podobnie jak wcześniejsza wypowiedź, więc nie wiem dlaczego wcinasz się między wódkę a zakąskę.
    Pozwolisz że nie będę odnosił się do Tego co piszesz, liczę na wzajemność.
    Pozdrów Redakcję ode mnie, bez odbioru.
    Nie wiem dlaczego tutaj mam pozdrawiać Redakcję .Ale jeśli to ma pomóc Tobie byś odrobine odstąpił od tych nieprawdziwych i źle kojarzących wpisów związanych z pandemią , to tu z tego miejsca pozdrawiam Ją serdecznie. Jeśli doszukujesz się jakiego podstępu z mojej strony odnośnie słusznego banana to to pomówienie pozostawię bez komentarza. Pudło , bo nie ja wcisnąłem czerwony trójkąt. Jeśli chodzi prośbę zbyt wygórowaną to powiem ,że na forum publicznym nie ma zakazu odpowiadania na posty. Jest natomiast układ lojalnościowy który może tłumaczyć zupełnie cos odwrotnego. Kiedyś jeden z forumowiczów napisał w odpowiedzi drugiemu ,że będzie odpowiadał na jego durne wpisy ,które rażąco wychodzą poza ramy regulaminu FM i obrażają pozostałą część dyskutujących. Co do Twojej pandemii jak sam widzisz nawet prośby o małe zmiany w Twym podejściu do drobnoustroju zakaźnego nie mają miejsca.

  12. #2372
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Nasi jako pierwsi na świecie wymajstrowali lek na covida , kto pierwszy ten lepszy , szczepcie się ,ja wymiękam i prędzej bezdomnym zostanę niż dam się zaszczepić .
    Opowiem Ci pewną historyjkę o której już pisałem. Bardzo długo grałem w siatkówkę (gram w oldbojach i teraz) siadły mi łękotki, poddałem się niżej podanemu procesowi. Mogę śmiało powiedzieć ,że to wspaniała jak na moje kolana kuracja. Pomogła mi w 100 % . Bezbolesny ,bezinwazyjny zabieg. Wspaniały jak dla mnie. Super i bardzo się cieszę. Nie opiszę czy miał ,ma wpływ ,że jakiś wpływ może mieć na niezakażaniu drobnoustrojem miłościwie nas opanowującym bo zaraz się będziesz czegoś niedorzecznego doszukiwać.

    Nowoczesne metody leczenia urazów osoczem bogato płytkowym dostępne są już nie tylko dla sportowców. Łokieć tenisisty może być skutkiem pracy przy komputerze, ostrogę piętową czy uszkodzenie chrząstki od długiego siedzenia można dziś wyleczyć bez arsenału leków. Ratunkiem dla ścięgien, tkanek i stawów jest terapia osoczem bogato płytkowym, preparatem, który otrzymujemy z własnej krwi.
    https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrow...sXkb-1CFK.html

  13. #2373
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Uzasadnisz - dalaczego?

    Adam M.
    Jeśli pozwolisz ja uzasadnię. Twój wklejony mem rzeczywiście jest zabawny. Zabawny jest w takim razie ten co go wkleił i dlaczego.

    Mem internetowy to, najogólniej mówiąc, porcja informacji umieszczana w internecie, mająca przyciągnąć odbiorców oraz wzbudzić ich zainteresowanie. Mem przybiera rozmaite formy - mogą nim być zdjęcia z humorystycznym komentarzem, krótkie filmiki lub przekazy tekstowe.

    Spotykamy się z nimi na co dzień, korzystając z sieci. Rozśmieszają nas, czasem złoszczą, ale zawsze wywołują zaciekawienie. Stanowią barwną i nieodłączną część internetowej rzeczywistości.


    Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-c...em-internetowy

    Co to jest mem? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i trudno znaleźć jakąś precyzyjną definicję tego pojęcia (w kontekście internetu), o naukowym określeniu nawet nie mówiąc.


    Mem internetowy to, najogólniej mówiąc, porcja informacji umieszczana w internecie, mająca przyciągnąć odbiorców oraz wzbudzić ich zainteresowanie. Mem przybiera rozmaite formy - mogą nim być zdjęcia z humorystycznym komentarzem, krótkie filmiki lub przekazy tekstowe. Mem internetowy ma wywoływać emocje - zwykle jego celem jest wzbudzenie śmiechu, ale również spotyka się w sieci memy, który są banalne, irytujące czy wręcz niesmaczne. Ważną właściwością memu, wynikającą z pochodzenia tego słowa (mem z języka greckiego to mimesis, czyli naśladownictwo), jest jego wirusowy charakter. Mem zaczyna być memem wtedy, kiedy zostaje powielony - i to nie raz, a wiele razy. Dlatego określa się go jako zaraźliwy wzorzec informacji.


    Każdy, kto korzysta z sieci, wcześniej czy później natknie się na memy. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że mem to fenomen kulturowy, związany bezpośrednio z rozwojem nowoczesnych metod powielania informacji, jakim jest globalna sieć internetowych połączeń. Odpowiedź na pytanie co to jest mem, nie jest prosta, ale mam nadzieję, że przybliżyłem definicję tego zjawisko na tyle, na ile to możliwe. Warto zwrócić uwagę na to, że bardziej niż o zrozumienie tego, co to jest mem, chodzi o odczucie czy wrażenie, jakie ze sobą niesie. Każdy, kto korzysta z internetu, od razu wie, że natrafił na mem.


    Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-c...em-internetowy

    Dlaczego go wkleiłeś właśnie tu gdzie ludzie maja dokonać wyboru jak dostosować się do tego drobnoustroju zakaźnego ,który zaatakował w inny sposób całą ludzkość, odpowiedz znajduje się w/w opisanym cytacie. Uważam ,że łączenie tego zjawiska z politykami ,których nie cierpisz jest beznadziejne. Zawsze masz alternatywę jako niechlubne jak dla mnie guru FM. Schowaj się do lepianki którą wybudowałeś bez memów ,sremów ,internetu ,TV i innych dobrodziejstw cywilizacyjnych i tam żyj w spokoju. Ignoruj wszystkich ale pamiętaj ,że ignorujący ma prawo do swojej racji. Racji która odbywa się bez Twojej ingerencji i udziału. Tam w tym odosobnieniu już taki wylewny nie będziesz.

  14. #2374
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    1136
    dalej na ulice śpiewać "wyp... z maseczkami......."
    A potem : będzie wesoło, będzie się działo"
    A Potem pod most albo pod ziemie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #2375
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    1136
    dalej na ulice śpiewać "wyp... z maseczkami......."
    A potem : będzie wesoło, będzie się działo"
    A Potem pod most albo pod ziemie
    A na ile tysięcy testów wykonanych?
    I ile % z tych 1136 osób w ogóle czuje się chora, chociażby lekko?

    Bo zakładam, że 1136 to liczba osób z "potwierdzonym zakażeniem"?

    Jedna liczba, bez żadnego punktu odniesienia, nie znaczy zbyt wiele.

  16. #2376

    Domyślnie

    Póki co 2-krotnie większa liczba aktywnych przypadków powoduje 2-krotnie mniej zgonów covidowych w Polsce (względem szczytu kwietniowego)





    Mniej więcej pokrywa się to z liczbą hospitowanych





    A Te respiratory to dojechały czy nie?



    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 24-09-2020 o 11:05

  17. #2377

    Domyślnie

    i jeszcze jeden wykres obrazujący salę zjawiska i to jako mocno do granic absurdu zostało to rozdmuchane przez media


  18. #2378

    Domyślnie

    Od kilku dni media próbują dodatkowo straszyć wzrostem odsetka pozytywnych przypadków do liczby wykonanych testów.



    i nie interesuje ich, że wynika ze zmiany strategii testowania, o czym mówił nawet sam nowy MZ


  19. #2379
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Grisza wklejaj co chcesz liczba chorych i trupów rośnie .
    Wyp.... z maseczkami byłeś tam śpiewałeś??)
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #2380
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Nie noście masseczek covid to fikcja

    Żona zaciera łapy na nowy samochód
    Ja wyszedłem z metalu odciąłem swój kilkoletni kupon 10%/y ponad inflacje
    Giełda klynknie i wchodzimy w dywidendy i myślałem o dwóch gażach do tego albo kawalerkę do kredytować . Kurde tylko w nieruchomościach z plebsem trzeba się użerać

    Wypier... z maseczkami
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 119 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony