dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 136 z 893
Pokaż wyniki od 2.701 do 2.720 z 17843
  1. #2701
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dostrzegam że w rozmowach jest jakiś konsensus. Zgodnie anty wirus-owcy zaczynają przyznawać ,że nowy ,jeszcze nieujarzmiony wirus jest obecny miedzy nami. Może choć przez chwile założą maseczkę i umyją łapki utrzymując dystans w normie. Jeden z Panów anty mocno sobie poczyna i powiem nawet ,że w przenośni mnie obraził.

  2. #2702

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Aaa, no to wszystko jasne, równasz poziomem do kuliboba.
    Jak tak możesz, ostatnio przecież mówicie jednym głosem, poklepując się po plecach.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    z drugiej strony nie wiem, gdzie kulibob przesadził, pisząc, źe Niemcy mają "jakąś" samodyscyplinę. Pewnie mają. W końcu nie napisał, że WSZYSCY z zadowoleniem chodzą w maseczkach.
    Właśnie o tym mówiłem, znów z "drugiej strony", tej dupnej strony próbujesz podchodzić do tematu, pomimo że już wyraźnie napisałem o co mi chodziło.

  3. #2703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W jakim temacie mówiłem jednym głosem z @kulibob ? Gdzie poklepywaliśmy się po plecach ?

    Z kulibobem który uważa mnie za roznosiciela zarazy, bo ośmieliłem się chadzać ze znajomymi do pubu, czy na stadion, z gościem, który nie rozumie, jak mogę jadać w restauracji, jeździć na wakacje, itp itd...
    Ty chyba nie ogarniasz tego wątku, a wszystkich, którzy mają inne zdanie wrzucasz do jednego worka...

    próbujesz podchodzić do tematu, pomimo że już wyraźnie napisałem o co mi chodziło.
    Bo mało przekonywująco się z tych "wielomilionowych demonstracji" wytłumaczyłeś...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 29-09-2020 o 17:02
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #2704

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bo mało przekonywująco się z tych "wielomilionowych demonstracji" wytłumaczyłeś...
    no i znów ...
    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    ...po raz kolejny czepiasz się jak rzep psiego ogona i robisz z bzdury centrum dyskusji.
    uznajmy że organizatorzy ściemniali, pewnie było sporo mniej, ale raczej nie tyle co podaje polizei, TVN czy TVP info, zatem powinienem napisać:

    "wielotysięcznej demonstracji"

    odczepisz się w końcu?, czy mam mocniej merdnąć ogonem ?
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 29-09-2020 o 17:17

  5. #2705

    Domyślnie

    Jak można np. pójść do pubu lub jadać w restauracji w maseczce? Jak ściągniemy maseczkę to to takie anty państwowe i anty covidowe (argumenty znane), a przykład co i jak już był, ale tego nigdy nie za dużo.



    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No, jakby mieli maseczki na twarzach, to by japy mieli nieświecące.
    Podobnie jakby mieli rękawiczki (bez maseczek do czasu dotknięcia japy czy nakaszlania w dłoń)
    Do tego zakażają. No i chyba na zewnątrz też, bo teraz nie tylko w strefach czerwonych, ale żółtych trzeba nosić szmatki na wolnym powietrzu.

    Co do wakacji to wypowiedź z dzisiaj
    ...Moim zdaniem należy szukać tu przyczyny w tym, że po pierwsze wakacje spowodowały ruch ludności, przeniesienie z jednego regionu do drugiego wirusów. ...
    - Dr Grzesiowski

    Hipokryzja czy głupota? Może jedno i drugie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #2706
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    , czy mam mocniej merdnąć ogonem ?
    A co mnie odchodzi, czym ty merdasz przed ekranem ?

    I co, z tym poklepywaniem się po plecach z kulibobem ?
    Znów kula w płot ?

    P.S. A "wielotysięczna demonstracja" jest OK. Oby tak dalej, a nie będę musiał poprawiać.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #2707

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I co, z tym poklepywaniem się po plecach z kulibobem ?
    Znów kula w płot ?
    Nie znam szczegółów, ale kulibob chyba liczy na to, że wkręcisz go do tego swojego kuzyna ortopedy na wizytę poza kolejką.

  8. #2708
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Ty tu piszesz, że wykrycie materiału genetycznego wirusa nie oznacza wykrycia całego wirusa, tylko jego kawałka.

    Testy genetyczne są tak zrobione, że wykrywają kilka charakterystycznych fragmentów DNA - takich, których nie ma żaden inny organizm. Więc jak odcisk palca są niepowtarzalne, choć nie są całym organizmem.

    Minusem takiego testu jest to, że nie sprawdzają, czy to jest kompletny, zdolny do infekowania wirus - mogą to być jego fragmenty, niezdolne do ataku pozostałe po chorobie czy które w jakiś inny sposób dostały się do wymazu.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-09-2020 o 19:11

  9. #2709

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Co do wakacji to wypowiedź z dzisiaj
    - Dr Grzesiowski
    Hipokryzja czy głupota? Może jedno i drugie.
    Te telewizyjne osobowości dr. Grzesiowskiego i prof. Simona podsumował Prof. Rutkowski w 48:25 min poniższego wywiadu


  10. #2710
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #2711
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Nie znam szczegółów, ale kulibob chyba liczy na to, że wkręcisz go do tego swojego kuzyna ortopedy na wizytę poza kolejką.
    Słabe, no ale cos musiałeś wymyślić...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #2712
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Jak tak możesz, ostatnio przecież mówicie jednym głosem, poklepując się po plecach.

    Właśnie o tym mówiłem, znów z "drugiej strony", tej dupnej strony próbujesz podchodzić do tematu, pomimo że już wyraźnie napisałem o co mi chodziło.
    Proszę nie wyzywać mnie od jakiegoś LGBT+-

    O ile taki foto żyje swoim życiem i dostosowuje się do obostrzeń to jest ok chociaż jego decyzji nie rozumiem a obostrzenia uważam za załagodne. To twoje postępowanie uważam za szkodliwe podchodzące pod bioterroryzm a kara za to powinna być jedna.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #2713
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A Ty tez mógłbyś jednak pisać całe nicki.
    Bo będę pisał o tobie kuli
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #2714
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Testy genetyczne są tak zrobione, że wykrywają kilka charakterystycznych fragmentów DNA - takich, których nie ma żaden inny organizm. Więc jak odcisk palca są niepowtarzalne, choć nie są całym organizmem.

    Minusem takiego testu jest to, że nie sprawdzają, czy to jest kompletny, zdolny do infekowania wirus - mogą to być jego fragmenty, niezdolne do ataku pozostałe po chorobie czy które w jakiś inny sposób dostały się do wymazu.
    Ale te ślady genetyczne nie mogą pojawić się w organizmie bez wirusa. Wirus musiał najpierw się pojawić i to w całości, nie w kawałku, aby zostawić ślad. Testy nie wykrywają stadium infekcji tylko obecność wirusa, nawet po zwalczeniu infekcji przez organizm. Stadium można ustalić testami serologicznymi.

  15. #2715
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A Ty tez mógłbyś jednak pisać całe nicki.
    Bo będę pisał o tobie kuli
    sorry klawiaturę oszczędzam . Zrozum później się popsuje
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #2716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Wirus musiał najpierw się pojawić i to w całości, nie w kawałku, aby zostawić ślad. Testy nie wykrywają stadium infekcji tylko obecność wirusa, nawet po zwalczeniu infekcji przez organizm. Stadium można ustalić testami serologicznymi.
    Obecność RNA wirusa - mogą być jego resztki w wykaszliwanych komórkach płuc długo po wyleczeniu.

    Pewnie, że naukowcy mogą dociekać i szukać różnych możliwych sytuacji - a może ktoś zjadł upieczonego wirusa i ma go w organizmie, może to resztki z choroby, może jeszcze setki innych sytuacji, których fantazja nie wymyśli, a życie przyniesie.
    Niestety, nic nie mówi o tym, czy ten ktoś zaraża (a z punktu widzenia epidemicznego to jest jedyne istotne pytanie).

  17. #2717

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Słabe ...
    aha, czyli dlatego poszedłeś do innego, spoko luz.

  18. #2718

    Domyślnie

    Patrzcie, nowe obostrzenia w Polsce.

    Co na to antycovidowcy?

    Tak było Wam źle - a teraz co powiecie?
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 30-09-2020 o 07:05

  19. #2719

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Te telewizyjne osobowości dr. Grzesiowskiego i prof. Simona podsumował Prof. Rutkowski w 48:25 min poniższego wywiadu

    Dzięki. "Zaorane"

    Jest jeszcze jedne. Ten z onetu, co jojczał o kasę.

    Obowiązkowo "lektura" dla @d7d, jego drugiego wcielenia(wiadomo kto), @Kaizena i innych.
    PS. @d7d może zrozumiesz dlaczego nie zakładam maseczki i to nie tylko przez AZS.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  20. #2720

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Patrzcie, nowe obostrzenia w Polsce.

    Co na to antycovidowcy?

    Tak było Wam źle - a teraz co powiecie?
    No najlepsze to noszenie maseczek na wolnym powietrzu.

    Co to jest antycovidowiec? Możesz zdefiniować.

    PS. Masz filmik ten co @Grisza wrzucił. Oglądnij i włącz myślenie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Strona 136 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony