dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 576 z 889
Pokaż wyniki od 11.501 do 11.520 z 17779
  1. #11501
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wiesz, kiedyś przeprowadzano badania w zakładzie psychiatrycznym i żadem pacjent nie przyznał się że choruje na chorobę psychiczną, potocznie można powiedzieć że żaden wariat nie przyzna się że jest wariatem.
    To samo czynisz Ty, mając zorana psychikę wydaje ci się ze piszesz logicznie i z sensem
    Kur.. nie mówimy o moim łbie czy ideologi. tylko o zwykłych faktach na covid umiera wielu na szczepionę prawie nikt. Szczepionka zmniejsza ryzyko zachorowania, jeśli już zachorujesz masz mniejsze ryzyko powikłań i zgonu. Jeśli człowiek inny się zaszczepi poprawia twoje szanse nawet jeśli jesteś zaszczepiony.
    Mniej chorych mniejsza waga wirusa środowisku mniej "sztuk" wirusa mniejsze ryzyko mutacji
    Zwykłe proste kur.. rozumowanie nie trzeba mieć kur nobla aby tak łaczyć fakty

    Ale żeby wpaść na czipy tp trzeba mieć wybitny umysł
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #11502

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tam ich miejsce niech żrą z gleby gównozjady
    Wiesz kim jesteś? jesteś zerem i wrzodem społeczeństwa.
    Nie masz poszanowania dla innych ludzi ani dla ich nieszczęścia jesteś porąbanym nazistą, powinni cienie odizolować od wszelakich mediów i wykluczyć ze społeczeństwa.

  3. #11503

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kur.. nie mówimy o moim łbie czy ideologi.
    Zwykłe proste kur.. rozumowanie
    A o czym mówimy, kto wypisuje takie rzeczy, ja? Trzeba być niespełna rozumu aby takie rzeczy pisać. Przykład z ostatniego posta, typowe podejście nazisty.
    Natomiast co do rozumowania to tak, wg twojego rozumowania tak jest bo nie wg mojego.

  4. #11504
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    @henrykow
    Najlepiej wyciąć najwarzniejsze i przyczepić się do bzdur.

    Czy nie zgadzasz się z tymi faktami które wyciąłeś?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #11505
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wiesz kim jesteś? jesteś zerem i wrzodem społeczeństwa.
    Nie masz poszanowania dla innych ludzi ani dla ich nieszczęścia jesteś porąbanym nazistą, powinni cienie odizolować od wszelakich mediów i wykluczyć ze społeczeństwa.
    Nie muszę ich szanować zwłaszcza że oni nie szanują mnie i stanowią dla mnie zagrożenie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #11506

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie muszę ich szanować zwłaszcza że oni nie szanują mnie i stanowią dla mnie zagrożenie
    A co zrobili że piszesz że cię nie szanują? napluli ci do talerza czy ukradli coś z posesji?
    Chory jesteś w tych swoich poniżania innych ludzi.

  7. #11507
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    A co zrobili że piszesz że cię nie szanują? napluli ci do talerza czy ukradli coś z posesji?
    Chory jesteś w tych swoich poniżania innych ludzi.
    Niezaszczepienie się przez co zwiększają zagrożenie dla mnie i populacji. Wiec nie można szanować wroga a zagrożenie trzeba eliminować. Nie mówię o grupach nie mogących się szczepić. Dla mnie to nie ludzie świnia w chlewie jest więcej warta
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #11508
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    A co zrobili że piszesz że cię nie szanują? napluli ci do talerza czy ukradli coś z posesji?
    Chory jesteś w tych swoich poniżania innych ludzi.
    Szanowałbyś kogoś kto chce cię zabić?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #11509
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Poczekam aż kogoś z Twoich znajomych czy bliskich spotka takie nieszczęście, zobaczymy jak wtedy będziesz śpiewał.
    Nie było takich przypadków zgonów z powodu zakrzepicy powstałej po podaniu drugiej szczepionki AstraZeneka które to podawałeś.
    Potrafisz jakoś udowodnić swoje te dwa przypadki?

    Co do "poczekam aż kogoś" ... to chyba nie jest z tobą całkiem dobrze.
    Nie odwzajemniam twoich głupich oczekiwań.
    Nie jestem taki...

    Poglądy antyszczepionkowe są szkodliwe i antyspołeczne.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #11510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wiesz kim jesteś? jesteś zerem i wrzodem społeczeństwa.

    Nie masz poszanowania dla innych ludzi ani dla ich nieszczęścia
    jesteś porąbanym nazistą,

    powinni cienie odizolować od wszelakich mediów i wykluczyć ze społeczeństwa.
    Czy ty piłeś czy ty tak normalnie myślisz i piszesz??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11511
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Widzę różnicę pomiędzy sytuacją, gdy moje działanie wpływa wyłącznie na mnie - tam mogę zażywać wolności do woli.
    Gdy moje działanie wpływa na zdrowie i życie innych - nie zgadzam się, żeby każdy działał wg własnego uznania i sumienia. Zbyt wielu sumienia ani rozumu nie ma.

    Tak samo dotyczy to szczepienia od chorób zakaźnych jak i jazdy wg uznania. Ile osób nie szczepi psów od wścieklizny nawet mimo obowiązku? A ilu by nie szczepiło, jakby obowiązku nie było?
    I żeby nie było - masz ogrodzony tor, jeździj jak chcesz. Ba, nawet możesz tak się umówić z innymi, że jeździcie jak chcecie ale pod warunkiem, że każdy kto może ponieść tego konsekwencje się na to zgadza.
    Podobnie ze szczepionkami - nie masz kontaktu z innymi ludźmi, nie masz możliwości ich zarażenia (albo zgodę wszystkich, których możesz zarazić i oni też się zobowiążą do kontaktów wyłącznie z takimi, co wyrażą zgodę na to ryzyko) - wasza decyzja.

    Ale tak długo, jak jest szansa, że będziesz ogniwem w łańcuszku którym choroba przywędruje do moich dzieci, do moich rodziców czy kogokolwiek innego, kto na to nie wyraził zgody - nie masz wolnej decyzji. Tak samo z jeżdżeniem wg uznania po drogach po których poruszają się "zwykli" uczestnicy ruchu.

    Dobro ogółu jest ważniejsze od dobra jednostki.
    Każdy tak uważa. Chyba, że będzie działo się to jego kosztem dla ogółu.
    No cóż.. łatwo zaprzeczyć. Forum wszystko przyjmie.
    Niestety są rozwiązania inne.
    1. Bierzesz życie swoje i swoich dzieci w swoje rece i ich chronisz jak potrafisz zamiast szukać winy u innych i wymagać od obcych empatii dla siebie.
    2. Obwiniasz, że wszystko to wina niepokornych i próbujesz ich pouczyć, chodź w sumie wiesz, że to efektu nie przyniesie.
    Porównania takie jak Ty tworzysz mogą działać na dzieci. Ale... cokolwiek porównywałeś z obecną sytuacją epidemiologiczną na świecie... ma się nijak do rzeczywistości.

    Fakt, media i niektórzy ludzie pragną aby w końcu coś się działo, był zamieszanie i chaos.
    Interesy mają w tym co cwańsi. Media mają oglądalność i $$. Lekarze i szpitale więcej $$. Urzędnicy mniej wydatków. Rządy mają kontrole na obywatelami
    i preteksty do jej zaostrzania, nie mamy okazji się zbuntować.
    Jeśli zabierzesz lekarzom dodatkowe pieniądze za pacjentów covidowych a ludzie przyzwyczają się do straszenia i media nie będą tak intensywnie śledzone na tym punkcie - pandemia skończy się tak szybko jak zaczęła.
    Trzeba się z nowym wirusem pogodzić i żyjemy dalej.
    Traci najbardziej potulna grupa obywateli świata - klasa średnia i mali przedsiębiorcy. Ale ich zawsze łatwo się gnębi. Reszta zyskuje.

  12. #11512

  13. #11513
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    @Kaizen -

    Uważasz się za rozumnego człowieka więc udowodnij że takim jesteś i odpowiedz prosto bez wykresów i elaboratów czy zaszczepieni ludzie mogą zarażać - TAK czy NIE. Jednym słowem wystarczy bo ta kwestia była poruszona przez SAVAGE7.
    Przykro mi, ale na każdym kroku udowadniasz że masz ogromne braki w czytaniu że zrozumieniem. Kajzen Cię kasuje raz po raz, a Ty dalej swoje...a do tego imputujesz rzeczy których nie napisał. Ciężko się dyskutuje z kimś takim.

  14. #11514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Wcale mnie te informacje nie dziwią.
    Dziwi mnie wiara niektórych w starania koncernów o dobro ludzkości a nie o kasę.
    Ale głupich się nie sieje...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #11515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Żebyśmy się dobrze zrozumieli...
    Uważasz, że jak ktoś chce jechać autem po drodze publicznej po pijaku, to ma do tego prawo jeżeli uważa, że to dla niego dobre?
    Tak, to kuriozalne że uważa, że to dobre dla niego. Podobnie jak kuriozalne jest, że ktoś uważa niezaszczepienie się, gdy brak przeciwwskazań medycznych, za dobre dla niego.

    Czy może uważasz, że ktoś mądry powinien decydować, że jazda po pijaku jest niedobra dla jednostki (nawet jak jednostka uważa inaczej) i jej zakazać a szczepienie nakazać?
    Wydawało mi się, że jasno się wyraziłem, ale jednak się pomyliłem.
    Przepisy wyraźnie stanowią, że jazda po pijaku jest wykroczeniem lub przestępstwem.

    Szczepienie (a raczej brak zaszczepienia) przeciw COVID-19 nie jest w żaden sposób na moment, w którym piszę posta, penalizowane. Rozważamy tutaj jedynie hipotetyczną możliwość przymuszania do szczepienia, co moim zdaniem doprowadzi - a właściwie już doprowadza, jak widać choćby po lekturze tego wątku - do niepotrzebnych nikomu reakcji, awantur, protestów i ogólnie dalszego podziału społeczeństwa.

    Porównywanie jazdy po pijaku do szczepień jest dość ... kontrowersyjne.

    Uważam, że należy zachęcać do szczepień, a nie zmuszać. Ot, ulga w PIT dla zaszczepionych na ten przykład Albo możliwość odliczenia składki zdrowotnej. W końcu i tak już mamy tak narąbane w podatkach, nie zaszkodzi, a może pomóc.

    W mojej rodzinie są odmiene poglądy na szczepionki. Ale już dawno ustaliliśmy, że nie będziemy sobie tym relacji psuć, bo nie ma sensu. Tak samo gadanie o polityce - rodzina wie, że moje poglądy odzwierciedla status "to skomplikowane". Nic nie jest wyłącznie czarne albo wyłącznie białe. Zawsze są szarości, zawsze są kompromisy, zawsze są sprawy ważne i ważniejsze. Niech się samo ureguluje. Kto ma umrzeć, to umrze. Bóg tak chciał i tyle
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  16. #11516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Wydawało mi się, że jasno się wyraziłem, ale jednak się pomyliłem.
    Przepisy wyraźnie stanowią, że jazda po pijaku jest wykroczeniem lub przestępstwem.
    A, czyli wystarczy wpisać szczepienie na covid do listy szczepień obowiązkowych i przyklaśniesz temu?
    Unikanie obowiązkowego szczepienia to wykroczenie z art. 115 KW.

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Porównywanie jazdy po pijaku do szczepień jest dość ... kontrowersyjne.
    I jedno i drugie jest dosyć podobne - stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia zarówno popełniającego wykroczenie jak i dla osób postronnych.

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Uważam, że należy zachęcać do szczepień, a nie zmuszać. Ot, ulga w PIT dla zaszczepionych na ten przykład Albo możliwość odliczenia składki zdrowotnej. W końcu i tak już mamy tak narąbane w podatkach, nie zaszkodzi, a może pomóc.
    Dla mnie wyciąganie pieniędzy z mojej kieszeni na szczepienie już jest na granicy akceptacji. Wyciąganie z mojej kieszeni na nagrody w loterii już jest przegięcie. A płacenie innym za to, żebym zechcieli się zaszczepić to przegięcie na maksa.
    To chore podejście ale coraz bardziej rozbuchane - przekupywać obywateli ich własnymi pieniędzmi. Albo, co gorsza, pieniędzmi przyszłych pokoleń zaciągając dług na tę korupcję. To powinno być karalne.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-09-2021 o 11:00

  17. #11517
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Słuchałem dziś Niedielskiego . i niby 99% chorych to nieszczepieni a 98% trupów to też nieszczepieni.
    Powino sie tych neszczepionych na Madagaskar wypier... zakały intelektualne świata.Najgorsze to że szmaciarze odpowiadają za te 2% zgonów wartościowych ludzi.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #11518

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A, czyli wystarczy wpisać szczepienie na covid do listy szczepień obowiązkowych i przyklaśniesz temu?
    Unikanie obowiązkowego szczepienia to wykroczenie z art. 115 KW.
    O to właśnie chodzi. Chcesz stworzyć nowe prawo (dopisanie na listę). Jazda po pijaku już jest (i nie od dziś). Szczepionka na COVID-19 nie.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I jedno i drugie jest dosyć podobne - stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia zarówno popełniającego wykroczenie jak i dla osób postronnych.
    W Twojej opinii jest podobne, w mojej nie. To są zupełnie inne kategorie spraw. Mamy impas. A prowadzi to do tego, że się o takie pierdoły spieramy.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    To chore podejście ale coraz bardziej rozbuchane - przekupywać obywateli ich własnymi pieniędzmi. Albo, co gorsza, pieniędzmi przyszłych pokoleń zaciągając dług na tę korupcję. To powinno być karalne.
    To był żart. Emotikonka była tam specjalnie

    Też jestem zdania, że loteria jest nietrafionym pomysłem, odsetek społeczeństwa, który się zaszczepił z jej powodu jest zapewne (twardych danych nie mam) nikły i niewarty przeznaczonych środków. Jestem za zachętami w stylu Macrona, już pisałem.

    Zmuszanie do szczepienia nie zadziała - kary finansowe? Jak to sobie wyobrażasz? Jak ktoś się nie będzie chciał zaszczepić, to i tak tego nie zrobi. To będzie tak samo dziurawe prawo, jak spis powszechny. Kara za niespisanie się? To fikcja, a nie kara. Ukarać można tylko kogoś, kto jest głupi i da się złapać za rękę i się do tego przyzna. Tak samo będzie z obowiązkowym szczepieniem. Po co tworzyć kolejne fikcyjne prawo? Mało mamy absurdów?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  19. #11519
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post

    Zmuszanie do szczepienia nie zadziała - kary finansowe? Jak to sobie wyobrażasz? Jak ktoś się nie będzie chciał zaszczepić, to i tak tego nie zrobi. To będzie tak samo dziurawe prawo, jak spis powszechny. Kara za niespisanie się? To fikcja, a nie kara. Ukarać można tylko kogoś, kto jest głupi i da się złapać za rękę i się do tego przyzna. Tak samo będzie z obowiązkowym szczepieniem. Po co tworzyć kolejne fikcyjne prawo? Mało mamy absurdów?
    Przecież to proste. Najpierw utrudniac życie, brak szkoły, przedszkola. Uczyć mżna samemu w domu, dzieckiem tez można się samemu zająć. Odciąć wszystkie luxusy, restauracje, kina, markety. W ostateczności konfiskować majątki. To tylko mało inteligentni ludzie takich łatwo rozjechać
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #11520

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Przecież to proste. Najpierw utrudniac życie, brak szkoły, przedszkola. Uczyć mżna samemu w domu, dzieckiem tez można się samemu zająć. Odciąć wszystkie luxusy, restauracje, kina, markety. W ostateczności konfiskować majątki.
    Bezkompromisowy jak zawsze. Można na Ciebie liczyć

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To tylko mało inteligentni ludzie takich łatwo rozjechać
    Polimeryzowałbym. Jak to szło? Wszystkich nas nie zabijecie?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Strona 576 z 889

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony