dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 694 z 893
Pokaż wyniki od 13.861 do 13.880 z 17841
  1. #13861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    o jak pięknie.
    No i mamy wirusa ze śmiertelnością... nosz... jest jaka jest. 1-2%. Z czego skuteczność szczepionki w zapobieganiu śmierci to z 60% ponoć..
    A skąd ta liczba ?
    Nawet dane z ostatnio przytoczonej tabelki mówią coś innego
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #13862
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A skąd ta liczba ?
    Gdy wziąć dane podawane na tweeterze przez Ministerstwo zdrowia, to licząc od początku szczepienia drugą dawką śmiertelność dla wszystkich oficjalnie zarażonych wychodzi 2,3%, a dla szczepionych 1,18%. Czyli, kolega Gik niewiele się pomylił, o ile wierzyć danym. Przecież sam minister ostatnio stwierdził w wywiadzie radiowym, że dane o zgonach są zawyżane. Z kolei, oficjalne dane o zakażeniach są z pewnością zaniżone.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  3. #13863
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Gdy wziąć dane podawane na tweeterze przez Ministerstwo zdrowia, to licząc od początku szczepienia drugą dawką śmiertelność dla wszystkich oficjalnie zarażonych wychodzi 2,3%, a dla szczepionych 1,18%. Czyli, kolega Gik niewiele się pomylił, o ile wierzyć danym. Przecież sam minister ostatnio stwierdził w wywiadzie radiowym, że dane o zgonach są zawyżane. Z kolei, oficjalne dane o zakażeniach są z pewnością zaniżone.
    Tak, oficjalnie covid w PL od począrtku pandemii ma śmiertelność 2,4%.
    Ale cytując chociażby mamtematyka z UW z wczorajszego wywiadu z gazeta.pl:

    (...)Rzecz w tym, że stosunek między ogółem stwierdzonych a ogółem rzeczywistych przypadków w tej fali wynosi siedem. Czyli tak naprawdę choruje siedem razy więcej osób niż widzimy w statystykach. Jeśli dzisiaj mamy prawie 27 tys. zachorowań (rozmowa była przeprowadzona w piątek 26 listopada — przyp. red.), to w rzeczywistości jest to niemal 190 tys. Z tego ogromna część przechodzi zakażenie lekko(...)

    Więc realnie pewnie z pół procenta wynosi - nie dziwi więc brak kolejek do szczepień, czy też maski na brodzie i tłumy w sklepach/restauracjach. Gdyby była chociaż w połowie tak groźna jak się ją kreuje w mediach - ludzie waliliby drzwiami i oknami do szczepień, i nosa z domu baliby się wysunąć.
    Co więcej, wygląda na to, że (chociaż nieoficjalnie) z czwartą falą walczymy modelem szwedzkim. Facet dalej mówi:

    W tej fali na podkreślenie zasługuje jeden fakt, pierwsza taka sytuacja w historii pandemii koronawirusa w Polsce. Chodzi o samoistne zawrócenie fali bez żadnych restrykcji, do jakiego doszło w województwach lubelskim i podlaskim.

    Skoro czwarta fala na ścianie wschodniej już zawraca, to ci co wieścili armagedon na wschodzie z powodu braku restrykcji i słabego wyszczepienia ponownie się pomylili.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 30-11-2021 o 11:30

  4. #13864

    Domyślnie

    mylić się jest rzeczą ludzką...
    ale mało kto potrafi się do tego przyznać...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #13865
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    mylić się jest rzeczą ludzką...
    ale mało kto potrafi się do tego przyznać...
    A pewnie, że tak... ale nie powinno to dotyczyć państwa.
    Retoryka nie może nagle się odwrócić. Po całej tej nagonce jedyne co zostało to dobra mina do złej gry. Taka polityka aktualnie jest w naszym kraju.
    Coś tam coś tam robią. I w ogóle nikt tego nie egzekwuje.
    Za to na forum mamy świętą trójce którzy bronią covida i szczepionek jak zakonnice konstytucji... czy jakoś tak.

    Gdyby jednak zmieniła się światowa narracja, że szczepienia były blędem i zbytkiem dla luksusu. To była by katastrofa... już nikt by nie wierzył władzom ani tym bardziej "medykom" i w razie pojawienia się prawdziwego zagrożenia pandemicznego było by strasznie.
    Więc co mamy zrobić. Szczepi się ten co chce i tyle. Wszystko jest dobrze jeśli nadal szczerze wierzą w skuteczność swojego szczepienia. Niech się cieszą. Kto ... zabroni śmiać się.

  6. #13866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Gdy wziąć dane podawane na tweeterze przez Ministerstwo zdrowia, to licząc od początku szczepienia drugą dawką śmiertelność dla wszystkich oficjalnie zarażonych wychodzi 2,3%, a dla szczepionych 1,18%. Czyli, kolega Gik niewiele się pomylił, o ile wierzyć danym.
    Fajne oblicznia, takie niezatrudne
    Jeśli chcesz porównać redukcję ryzyka zgonu, to nie bierzesz zbioru zaszczepieni vs niezaszczepieni, bo oni są w różnym wieku, stanie zdrowia i już na starcie ryzyko zgonu z uwagi na covid jest różne.
    Bierzesz grupę 65 latków, bierzesz drugą grupę 65 latków, jedną szczepisz, drugą nie i porównijesz.
    I to samo dla innych grup wiekowych

  7. #13867
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    .
    Za to na forum mamy świętą trójce którzy bronią covida i szczepionek jak zakonnice konstytucji... czy jakoś tak.

    .
    Możesz wskazać miejsce w ktorym "bronię covida" ?

    A co do szczepionek - gdyby nie foliarskie linki z "biororobotami", "zarazaniem białkiem S", czy tezami typu "zaszczepieni umierają 6x częsciej" to nawet bym się nad ich kwestią nie pochylał...
    Zauwaz, że to głównie antyszczpionkowcy wrzucają tu swoje "rewelacje".
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #13868
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Możesz wskazać miejsce w ktorym "bronię covida" ?

    A co do szczepionek - gdyby nie foliarskie linki z "biororobotami", "zarazaniem białkiem S", czy tezami typu "zaszczepieni umierają 6x częsciej" to nawet bym się nad ich kwestią nie pochylał...
    Zauwaz, że to głównie antyszczpionkowcy wrzucają tu swoje "rewelacje".
    To była taka analogia świętej trójcy. Nie było to kierowane do konkretnych osób, bo przecież jest ich więcej.
    Ale skoro sam siebie wpisujesz do takich analogi.. nie będę tego komentować już więcej. Twój wybór.
    Przepraszam jeśli Cię uraziłem.

    ps. co do foliarskich kwestii... tak są po prostu żałosne. A jedyną ich zaletą to to... że są. Ciągle nowe i każda bardziej sprzeczna niż poprzednia.
    Bo ludzie wiedzą, że coś tam im nie pasuje ale w którym kościele i co. To już nikt nie zastanowi się.
    Powielają pierwsze lepsze pierdoły i clickbaity. Szkoda, że oficjalne media też poszły w taką stronę i clickbaity covidowe mają się w najlepsze. Same wiadomości grozy.
    Omikron... i dzieci spać nie będą mogły. Ale może rzeczywiście to będzie mutacja znacznie groźniejsza. Chociaż ja już im nie wierze.

  9. #13869

  10. #13870
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    644

    Domyślnie

    Owszem i wciąż nie wiemy czy sprawiedliwie wybrano dzieci do tego badania. Oni MUSZĄ udowodnić za wszelką cenę, że to jest skuteczne i słuszne. Koniec i kropka. Przecież nie mogą się już wycofać jak mleko się rozlało.
    Zresztą wciąż pokazują wyniki ocierające się o błąd pomiarowy lub inne niedoskonałości.
    Gdyby było setka różnicy z grupy 1000. to by coś udowodniało... a tak. To robienie z tłumu idiotów.
    ps. Robią większych niż są aktualnie.

  11. #13871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Owszem i wciąż nie wiemy czy sprawiedliwie wybrano dzieci do tego badania.
    https://www.nejm.org/doi/full/10.105...Uejol8UhMuLFTc

  12. #13872
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    644

    Domyślnie


    Backgroud... tło badania tzn cel
    bezpiecna szczepionka która jest potrzebna dzieciom. Czyli autosugestia dla czytającego i tego co wykonywał badanie. Tak musi być koniec i kropka.

    Potem... losowo wybrane dzieci. Może losowo może ciutke mniej losowo. Rekrutowane przez personel ośrodka badawczego. Czyli im zależy na odpowiednim wyniku. Ehh... Naprawdę dla Ciebie to wiarygodne?

    A skuteczność % wygląda impunująco - bo o to chodzi... a masz 16 dzieci i 3 dzieci z całej grupy

    nie wiem czy dobrze zauważyłem, w żadnej grupie nie stwierdzono poważnych zachorowań.

    a na końcu wspierane przez Pfizer.

    Tak z grubsza to przeczytałem.

    Ty nie możesz być prawdziwy Kaizen. W innych technicznych wątkach to jesteś żyleta co do szczegółów... a tutaj?
    Płacą Ci?

  13. #13873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Potem... losowo wybrane dzieci.
    Gdzie przeczytałeś, że losowo wybrane? Jak to sobie wyobrażasz? Losują z bazy PESEL i jak wypadnie dziecko antyszczepinkowca, to policja w asyście antyterrorystów zabiera dziecko do szczepienia?

    Ja widzę, że losowo przydzielone do placebo/szczepionki.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    A skuteczność % wygląda impunująco - bo o to chodzi... a masz 16 dzieci i 3 dzieci z całej grupy
    Podobnie było u dorosłych. Masz jakieś podstawy do kwestionowania?


    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    nie wiem czy dobrze zauważyłem, w żadnej grupie nie stwierdzono poważnych zachorowań.
    Przeczytaj zanim coś zainsynuujesz.

    Three serious adverse events in two participants were reported by the cutoff date;

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    a na końcu wspierane przez Pfizer.
    Dziwne, żeby artykuł o badaniach prowadzonych przez Pfizera powstał bez ich wsparcia.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 30-11-2021 o 13:48

  14. #13874
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gdzie przeczytałeś, że losowo wybrane? Jak to sobie wyobrażasz? Losują z bazy PESEL i jak wypadnie dziecko antyszczepinkowca, to policja w asyście antyterrorystów zabiera dziecko do szczepienia?

    Ja widzę, że losowo przydzielone do placebo/szczepionki.



    Podobnie było u dorosłych. Masz jakieś podstawy do kwestionowania?




    Przeczytaj zanim coś zainsynuujesz.

    Three serious adverse events in two participants were reported by the cutoff date;



    Dziwne, żeby artykuł o badaniach prowadzonych przez Pfizera powstał bez ich wsparcia.
    Dobrze, że chociaż dla Ciebie to badanie jest wiarygodne. Nadal podtrzymuje swoje wątpliwości i nie czuje potrzeby odpowiadania na Twoje cytaty które są bez sensu.
    Jedynie odnośnie tych 3 przypadków. fakt. Ale tutaj też kłania się mój pierwszy zarzut co do losowości i zaufania artykułów sponsorowanych. Tfuu.. Badań.

    Poza clickbaitowymi mediami nie ma żadnej instytucji która miała by interes w nie szczepieniu kogokolwiek więc analogicznych badań antyszczepionkowców NIGDY nie uświadczysz.
    Ale nie musisz mi wierzyć one by wyglądały tak samo wiarygodnie i tam też były by takie różnice, że aż strach.
    Dla mnie to różnica 3 do 16 z grupy która wybrali na własne potrzeby spośród 1500 ochotników. To wynik żenujący i świadczący o gówno szczepionce lub gówno wirusie który jak się okazuje praktycznie nie zagraża dzieciom bardziej niż grypa.
    to moje oficjalne zdanie nie musisz się z nim zgadzać ani je lubić. Mam to gdzieś, bo poziom Twoich wypowiedzi w tym wątku jest równie żenujący co walka o $$ Pfizera.

  15. #13875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    ].
    Mam to gdzieś, bo poziom Twoich wypowiedzi w tym wątku jest równie żenujący co walka o $$ Pfizera.
    A ja cały czas mam przed oczami ten post, w którym opisywałeś, jak na początku roku Twoja klientka pochowała 19 znajomych, z czego 8 po szczepionkach
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #13876
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja cały czas mam przed oczami ten post, w którym opisywałeś, jak na początku roku Twoja klientka pochowała 19 znajomych, z czego 8 po szczepionkach
    i co w tym było żenującego według Ciebie?

  17. #13877

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy artykuł autorstwa pani Pauliny Sowy. Przedstawia wizerunek innowiercy według Świadka Covida. Antyszczepionkowiec w punktach:
    • leczy się sokiem z buraka, pijawkami i dwutlenkiem chloru
    • przeważnie jednak witaminą C, aktywnym srebrem i bańkami
    • winny jest śmierci Johanna Biacsicsa
    • neguje istnienie koronawirusa
    • dopiero na szpitalnym łóżku godzi się na leczenie, kiedy jest już ostatni moment
    • wcześniej chodzi bez maseczki i się nie szczepi
    • myli totalną swobodę z dyskredytowaniem
    • ma objawienia i chce leczyć ludzi miedzą i krzemem
    • grozi śmiercią Simonowi
    • leczy się kurkumą
    • nie wykazuje znamiennego obniżenia replikacji wirusa przy stosowaniu amantadyny
    • wsadza dziecko na trzy zdrowaśki do pieca
    • późno dociera do szpitala
    • jest laikiem
    • niepotrzebnie podaje nadmierną ilość witaminy
    • niepotrzebnie słucha dyrektora szkoły



    Żródło:
    https://wydarzenia.interia.pl/autor/...ys,nId,5677730

  18. #13878
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał irqul Zobacz post
    Bardzo ciekawy artykuł autorstwa pani Pauliny Sowy. Przedstawia wizerunek innowiercy według Świadka Covida. Antyszczepionkowiec w punktach:
    • leczy się sokiem z buraka, pijawkami i dwutlenkiem chloru
    • przeważnie jednak witaminą C, aktywnym srebrem i bańkami
    • winny jest śmierci Johanna Biacsicsa
    • neguje istnienie koronawirusa
    • dopiero na szpitalnym łóżku godzi się na leczenie, kiedy jest już ostatni moment
    • wcześniej chodzi bez maseczki i się nie szczepi
    • myli totalną swobodę z dyskredytowaniem
    • ma objawienia i chce leczyć ludzi miedzą i krzemem
    • grozi śmiercią Simonowi
    • leczy się kurkumą
    • nie wykazuje znamiennego obniżenia replikacji wirusa przy stosowaniu amantadyny
    • wsadza dziecko na trzy zdrowaśki do pieca
    • późno dociera do szpitala
    • jest laikiem
    • niepotrzebnie podaje nadmierną ilość witaminy
    • niepotrzebnie słucha dyrektora szkoły



    Żródło:
    https://wydarzenia.interia.pl/autor/...ys,nId,5677730
    Ja też mam ciekawy ... ale Twoje jak i moje nie nazwał bym artykułem. Ale kto komu zabroni.
    Przynajmniej oba są zabawne. Chociaż mój chyba nieco lepszy

    Obecanki Cacanki 2021

    1. Zaszczypani się nie zarażają.

    2. Zaszczypani mogą się zarazić, ale nie zachorują

    3. Zaszczypani mogą zachorować ale przebieg choroby będzie lekki.

    4. Zaszczypani mogą mieć ciężki przebieg, ale nie trafią pod respirator.

    5. Zaszczypani mogą potrzebować leczenia respiratorem, ale nie umierają.

    6. Zaszczypani mogą umrzeć, ale nie w cierpieniu.

    7. Zaszczypani mogą umierać w bólu i cierpieniu ale z czystym sumieniem.

    8. Zaszczypani, którzy umarli idą do nieba gdyż troska o innych była dla nich priorytetem.

  19. #13879

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ja też mam ciekawy ... ale Twoje jak i moje nie nazwał bym artykułem. Ale kto komu zabroni.
    Przynajmniej oba są zabawne. Chociaż mój chyba nieco lepszy (...)[/B]
    Autorami moich, są profesory płci obojga i pani Sowa w dodatku

  20. #13880
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał irqul Zobacz post
    Autorami moich, są profesory płci obojga i pani Sowa w dodatku
    dobra, wygrałeś...
    autorem mojego jest jakiś żartowniś. Ale nie mogę odebrać mu poczucia humoru bo podsumował to bardzo ładnie.

Strona 694 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony