dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiekle1985

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    109

    Domyślnie Wykwity białe na elewacji

    Coś takiego mi wyskakuje w niektórych miejscach na elewacji co może być przyczyną i co z tą zrobić?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    zapewne położyli Ci tynk na nie wyschniętą do końca siatkę- klej. Co zrobic? zareklamowac . Przyjadą zagruntują i pomalują

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    jaki tynk masz położony ? kiedy był kładziony ? możesz wrzucić fotke problemu ?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć
    Mam chyba podobny problem, i zastanawiam się co to jest. Może od początku. Kupiłem 3 lata temu nowe mieszkanie z tarasem w bloku. Na tarasie nie było płytek, była tylko posadzka betonowa. Przez pierwszy rok nie miałem położonych płytek i tynk przy połączeniu ściany z wylewką betonową zaczął odpadać. Spółdzielnia naprawiła usterkę jednak zapowiedziała, że to jest moja wina, ponieważ nie położyłem płytek i nie ma cokołu. Po naprawie usterki płytki zostały położone. W następnym roku tynk nad cokołem zaczął odpadać. Sam cokół w niektórych miejscach również jest już luźny. Dodatkowo na ścianie tarasu w miejscu zadaszonym, gdzie cokół nie opada pojawiły się białe wykwity. Jak można je usunąć i o czym świadczą te wykwity. Poniżej zdjęcia wykwitu i odpadającego tynku:

    https://1drv.ms/u/s!AlMZD3Xt559rqXlI...g8C8z?e=6gJ21r

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    swiadczy to o zle wykonanej elewacji
    swiadczy to rowniez o zle wykonanych plytkach
    wykwity to nic innego jak wysolenia z podloza - wyciagane przez dyfuzje pary wodnej glownie i poprzez niewlasciwy dobor warstw
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki fighter1983 za odpowiedź.
    Jeśli dobrze zrozumiałem pojawienie się wykwitu wyraźnie wskazuje na błędu w położeniu elewacji. Jest to dla mnie istotne ponieważ jestem w trakcie dyskusji ze spółdzielnią że położenie elewacji również nie obyło się bez wad. Mam jeszcze dwa pytania.
    1. Czy w przypadku dobrze położonego tynku potrzebne jest położenie płytek wraz z cokołem żeby zabezpieczyć tynk przed odpadaniem?
    2. Czy na wylewkę betonową coś jeszcze powinno zostać położone przed położeniem płytek i czy w jakiś sposób powinienem zabezpieczony tynk na ścianach. Jakaś specjalna izolacja itp. Z informacji od spółdzielnie podczas zakupu mieszkania dostałem informacje że należy położyć tylko płytki.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    1. poprawnie wykonana elewacja nie pozwala na ukladanie powierzchni w tynku poziomo
    2. jezeli wystepuja wystepy na elewacji - powinna byc obrobka blacharska odpowiednio wysunieta
    3. strefy polaczenia elewacji z podlozem nalezy zapewnic warswe hydroizolacji zapobiegajkaca podciaganiu kapilarnemu w tym miejscu

    natomiast co do plytek: cokol jest wskazany, natomiast powinien byc on cofniety w stosunku do elewacji - trzeba podciac styropian i plytke "schowac" glebiej, tak aby splywajaca woda z elewacji byla odcinana na tym przejsciu a nie miala mozliwosci tworzenia zastoin lub wplywania za plytke.

    cokol akurat z kamiennym dywanem i elewacja w trakcie przygotowania:


    I dokladnie masz ten aspekt rozwiazany:
    hydroizolacja wywinieta pod spodem z tasma uszczelniajaca do gory na ten cokolik, na tym kamienny dywan - w Twoim przypadku - plytka
    cokolik cofniety wzgledem elewacji
    to biale to listwa okapnikowa BP LUX N - po polozeniu tynku jej nie bedzie widac:

    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    Pozwolę sobie jeszcze dopytać z racji tego, że nie jestem jakimś wirtuozem, jeśli chodzi o tematykę budowlaną

    Co rozumiesz przez (możesz to rozwinąć):

    1. poprawnie wykonana elewacja nie pozwala na ukladanie powierzchni w tynku poziomo.

    Czyli moja walka ze spółdzielnią, że źle wykonawca wykonał elewacje i wszystko teraz odchodzi nie jest przegrana. Wychodzące wykwity również o tym świadczą. Tym bardziej że dostałem zapewnienie, że należy położyć tylko płytki. Nie było tam żadnej hydroizolacji. Kolega kupił mieszkanie w tym roku też posiada taras i też miał we własnym zakresie położyć płytki taką hydroizolację miał zrobioną (inny deweloper).

    Na niekorzyść wykonawcy również świadczy fakt, że tynk odpada również w miejscu, gdzie nie ma cokoła. Styk tynku blaszanym parapetem. Na jednym zdjęciu to dokładnie widać.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    nieee ja troszke wiem po prostu o elewacjach a przy okazji o hydroizolacjach - bo to czesto sie laczy ze soba.
    Dzieki za "Podziekuj"
    obbszerny wpis jest na moim funpage na FB Med-BUD - jakos tam sie przenosze z forum.
    nie moge linknac nie wiedziec dlaczego, ale Twoje problemy sa dokladnie zwiazane z tym wpisem, ctrl+c ctrl+v

    W praktyce to o czym mówimy.
    Cokół i fragment bezcokolowej elewacji.
    Rozwiązanie problemu kapilarnego podciągania wilgoci.
    Zdjęcia pokazują pełne know-how rozwiązania tego detalu.
    Połączenie Carbonit z klejem cementowym.
    Strefa buforowa dla elewacji bezcokolowej i prawidłowo wykonany cokół przy xps 10cm i wełnie(musiała być) 15cm

    Problem podciagania kapilarnego w miejscach narazonych na stale obciazenie woda, czyli cokoly, wewnetrzne strony attyk i tego typu miejsca wymagaja zasosowania przy wykonaniu elewacji innych rozwiazan.
    Stosowanie klejow cementowych konczy sie wlasnie kapilarnym podciaganiem, odpadaniem ukladzin, degradacja warstwy zbrojnej.

    Zaprezentowane rozwiazanie to polaczenie dwuskladnikowego kleju do siatki Carbonit w strefie cokolow z klasycznym ukladem z klejem cementowym na elewacji.
    Carbonit rozwiazuje w/w problemy. najlepiej gdy mamy linie odciecia w postaci klasycznego cokolu i roznicy grubosci materialow na elewacji / dociepleniu sciany fundamentowej. powstaje naturalna nie wymuszona przerwa . ktoradaje nam mozliwosc zmiany materialu.
    Gdy nie ma wyjscia i elewacja jest bezcokolowa (taka sama grubosc ocieplenia na scianach fundamentow i identyczna na elewacji) - trzeba zrobic plynne przejscie z jednego kleju na drugi co prezentuje zdjecie.
    Naturalnie mozna cala elewacje wykonac w kleju Carbonit tyle, ze to dosc spory wydatek.

    Update 20-03-2020r
    po kilku realizacjach okazuje sie ze ... carbonit nie do konca rozwiazuje sprawe. pomimo wczesniejszych zapewnien producenta - efekt podciagania tez wystepuje - w mniejszym stopniu - ale wystepuje. Carbonit podciaga na 2-3 cm. poki co na naszych realizacjach nie odpada, ale "zapalilo sie czerwone swiatlo"

    Zmieniamy technologie wykonania tych elementow: metodologia ta sama, ale zamiast carbonit bedziemy teraz stosowac:
    cementowy klej z siatka z systemu docieplen
    na to szlam cementowy jednoskladnikowy
    na to grunt
    na to tynk.

    Caparol wprawdzie ma inne wytyczne w tej chwili, ale zaproponowane przez Caparol aktualne rozwiazanie jest nieakceptowalne estetycznie. Szukamy rozwiazania.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiekle1985

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Siema, może ktoś zerknąć na ten temat mam takie coś nie mam jeszcze tynku myślałem w tym roku dać. Nie mogę tu zdjęć wkleić.

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/to....html#18583323

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiekle1985 Zobacz post
    Siema, może ktoś zerknąć na ten temat mam takie coś nie mam jeszcze tynku myślałem w tym roku dać. Nie mogę tu zdjęć wkleić.

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/to....html#18583323
    jezeli to po przejechaniu reka zostawia bialy nalot - przeszlifowac, zagruntowac gruntem wiazacym , polozyc podklad , klasc tynk.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiekle1985

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie mam zaciągnięta elewacje siatka i klejem naraize nie będzie tynk dawany za rok dwa czy raczej dopiero zAgriuntowac to narazie gruntem np. Cezjresit ct 17 lub innym czy zostawić jak jest?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    musisz pozbyc sie tych bialych wykwitow.
    wiec szlif+grunt wiazacy
    CT17 nie jest generalnie dobrym gruntem do tego typu zastosowan, sa grunty wiazace, antyodparzeniowe dla warstw elewacyjnych.
    Caparol 111 np
    na to pozniej jezeli chcesz to zostawiac na zime powinienes polozyc podklad pod tynk tego producenta ktorego bedzie tynk. za rok - ocenic ponownie podloze, najprawdopodobniej zmyc, zagruntowac jeszcze raz tym samym podkladem i polozyc tynk.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiekle1985

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Zeszlofowalem, na to klej i grunt wiażAcy tzn. ten caprol 111 dobrze rozumiem, czy ten grunt przed klejem zastosować?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Typu. Caparol 111. Dobry producent chemii elewacyjnej ma zawsze komplet.
    111-tka jest przykładem gruntu antyodparzeniowego, czyli zapobiegajacy zbyt szybkiemu zabieraniu wody z kleju przez chłonne podłoża typu gazobeton np...zatem używa się go przed klejeniem. Ale też robi robotę gdy np został klej z siatką na zimę i na przyszly rok trzeba położyć warstwę kleju z siatką np.
    Zatem jest dość fajnym , bezpiecznym gruntem wykorzystywanym mocno w elewacjach .
    Ale oczywiście to przykład caparola

    Trzymaj się raczej tego w jakim systemie robisz w miarę możliwości. .
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    zgadzam się z fighterem . Powinieneś trzymać się jednego producenta. Co do gruntowania to jak najbardziej zagruntuj warstwe zbrojącą . A przed połozeniem tynku trzeba bedzie ocenić jakoś podłoża ale osobiscie gruntowałbym ponownie i dopiero tynk
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony