dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Schody - czujka ruchy czy czujka zmierzchu?

    Mam wyprowadzone kable w gniazdach na oświetlenie schodów i korytarza na piętrze pod 12V. Elektryk proponował żeby zamiast czujki ruchu, która powodowałaby sporo niepotrzebnych włączeń (miganie) zastosować czujkę zmierzchu, która by po prostu załączała i tyle. Co o tym sądzicie? Lampki zakupiłem Britop Live 0,3W. Będzie ich 13 więc jakiegoś wielkiego poboru nie będzie. Nie jestem pewien, czy mi czujka wejdzie za lampką, bo myślałem o tych mini z sondą dostępnych na aukcjach i żeby przewiercić w ramce którejś z tych lampek i tak zamontować sondę. Nie jestem jednak pewien, czy to nie spowoduje, że czujka po włączeniu światła zaraz je wyłączy. Lampka ma niby taki daszek więc nie będzie świecić bezpośrednio w czujkę.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Czujka ruchu, ustawiasz zwłokę, nic nie będzie migać. Czujka zmierzchu jest bez sensu, po co ma się świecić cały czas? Fachowiec który nigdy nie podłączał czujki ruchu?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a czemu nie po prostu włącznik ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    U siebie zastosowałem czujnik ruchu, ma on jedna duża wadę - hałas.

    Dziś kupiłbym lamki nocne Xiaomi na baterie, kupił akumulatorki IKEA i ładowarkę do baterii. Wyszło by lepiej i dużo taniej.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Zmierzchowa czujka ruchu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    U siebie zastosowałem czujnik ruchu, ma on jedna duża wadę - hałas.

    Dziś kupiłbym lamki nocne Xiaomi na baterie, kupił akumulatorki IKEA i ładowarkę do baterii. Wyszło by lepiej i dużo taniej.
    Co ci tam hałasuje? Masz stycznik MS-2 zamiast przekaźnika?
    Taki marketowy czujnik założyłem babci nad łóżkiem ( schowany w kinkiecie z ledówką).
    Wystarczy podnieść rękę i jest jasno. W nocy ledwie słychac pyknięcie. Słuch mam dobry, a nawet bardzo dobry.

    Na schodach mam jakąś ledową lampeczkę no name na 3 paluszki, zapala się tylko po ciemku, świeci tyle aby zejść/wejśc na piętro.
    Paluszki zmieniam co pół roku, schody bardzo często używane.

  7. #7
    Banned
    Martyna837

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Rogów
    Kod pocztowy
    95-063
    Posty
    4

    Domyślnie

    Najprościej wziąć dwie czujki ruchowo-zmierzchowe. Jedną zamontować puszce na górze, drugą na dole. Podłączamy je przed zasilaczem, a jedna kosztuje tylko 27 zł [
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 06-04-2020 o 11:39

  8. #8

    Domyślnie

    Taka czujka do puszki zabierze mi 2 lampki, czego wolałbym uniknąć. Wyszedł jeszcze jeden problem. Okazało się, że puszki zamontowane pod kątem bo łatwiej pewnie było kable ciągnąć i teraz oprawka nie wchodzi prosto

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Taka czujka do puszki zabierze mi 2 lampki, czego wolałbym uniknąć. Wyszedł jeszcze jeden problem. Okazało się, że puszki zamontowane pod kątem bo łatwiej pewnie było kable ciągnąć i teraz oprawka nie wchodzi prosto
    To zamontuj wszystkie lampki pod skosem, taka konwencja nawiązująca do pochylenia schodów

  10. #10

    Domyślnie

    Gdzie tam będę to jakoś wycinał. Na jakieś 1,5cm wchodzi no ale x13 x4 to się roboty narobiło. Chyba okrągłym pilnikiem będzie najłatwiej. Nie mam otwornicy o takiej średnicy. Dziwne trochę, bo na korytarzu widzę wychodzi mi po jednym kabelku z gniazdek poza jednym gdzie wychodzą 2 tak jak na schodach. Nie powinno być wszędzie po 2?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony