dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 74
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Zerknij co buduję w stopce. Taki dom w stanie deweloperskim, ze wszystkimi instalacjami, dobrym ociepleniem, pompą ciepła, rekuperacją to 300 tyś. bez zagospodarowania działki, ogrodzeń itp. Trochę pracy własnej też było, gdybym robił wszystko firmami, raczej nie byłoby szans na taką cenę.
    Sam mam strop drewniany, ale budując ponownie nie wiem czy bym nie robił lanego. Drewniany wychodzi niby początkowo taniej, ale później musisz zrobić sufity podwieszane (które tanie nie są), jak chcesz strych to musisz dać jakieś dechy albo OSB, z ociepleniem jest więcej roboty. Lany otynkujesz od spodu i tyle.
    Podłogówka jest znacznie lepsza niż kaloryfery. Rozłóż samemu, weź tylko hydraulika do podłączenia w rozdzielaczu, wyjdzie jak kaloryfery albo taniej.
    Przecież pompa ciepła i rekuperacja to masz ok 50 tyś zł. Piec gazowy + zbiornik na wodę to ok 10 tyś zł ? Dobrze myślę?
    Dodatkowo masz 115m2, a nie 82m2, wiec to też wychodzi więcej kwotowo za każdą rzecz jaką będziesz robić niż na 82 metrach.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    ogólnie jak oceniacie ten projekt z7 82m2? Chodzi mi o kwestie ekonomiczne i ogrzewanie potem takiego domu.

    na start na pewno odpada kominek, może kiedyś koza piec.

  3. #23

    Domyślnie

    Moim zdaniem przy tak małym domu pomyśl aby jak najwięcej rzeczy zrobić samemu po pracy. Możesz np. zlecić SSZ + tynki + posadzki + elewacja a resztę postarać się samemu - to da spore oszczędności.

    Jeśli chodzi o ogrzewanie to ja bym wybrał kable grzewcze na prąd i w przyszłości do tego panele fotowoltaiczne. Dom nie jest duży. Na kable pewnie wydasz 3000zł a ogrzewanie gazowe + podłogówka to pewnie 30-40tyś.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Czy dach dwuspadowy jest tańszy - moim zdaniem powinien być, bo mniej roboty.
    Czemu mniej roboty? Murowanie ścian szczytowych to nie robota? Powierzchnia dachu dwuspadowego i kopertowego jest bardzo podobna przy tej samej podstawie. Przy kopertowym nie ma za to ścian szczytowych - powinien być tańszy. Chyba, że za wiązary policzą przy dwuspadowym taniej, bo będą takie same, a przy kopertowym trzeba robić różne.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cześć. Ja buduje domek 70m2, w dzienniku można co nie co zobaczyć. Robocizna fundament 3000 ściany i wieńce 8500, robocizna za dach 9000. Dach z blachodachówki z pełnym deskowaniem i nadbitką.

    U mnie koszt kompletnego dachu jest juz wyceniony i będzie robiony na jesień; blacha za ok 40 zł/m2, membrana, deskowanie, nadbitka z deski P+W, końcówki krokwi strugane powierzchnia 144m2 30,000,- bez kilku złotych.
    Strop w zasadzie kosztuje mnie 1200,- to ponad 20 sztuk belek drewniany 80x200 w różnych długościach.

    A jeśli chodzi o Z7 to jest mega fajny domek. Tani fundament, możliwość własnej aranżacji po swojemu.
    Kto pisał ze na sląsku można kupić mieszkanie 60m2 za 150tys? Chyba oglądał oferty sprzed 10lat W Katowicach koło 300.
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 15-03-2020 o 15:44

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu mniej roboty? Murowanie ścian szczytowych to nie robota? Powierzchnia dachu dwuspadowego i kopertowego jest bardzo podobna przy tej samej podstawie. Przy kopertowym nie ma za to ścian szczytowych - powinien być tańszy. Chyba, że za wiązary policzą przy dwuspadowym taniej, bo będą takie same, a przy kopertowym trzeba robić różne.
    Te o które pytał to dwuspadowy 142m2 przy nachyleniu 22% i wielospadowy 177m2 przy 32%. Szczyty w moim G7 zrobiłem z synem w 1,5 dnia a mam ich trzy. Mają zaledwie 10 warstw Ytonga od wieńca i dla mnie to żaden problem. Dachówki sobie tak rozmierzyłem, że nie mam żadnych docinek. Pokrycie osb, kładzenie papy, łat,kontrłat, dachówki, opierzenia czy rynny..dla mnie to wszystko jest o wiele łatwiejsze na dachu dwuspadowym i gdybym miał taki robić komuś, to bym wziął mniej pieniędzy niż za ten z projektu Z64. W tym jest jak widzę jeszcze ścianka kolankowa 32cm więc bez trzpieni...chyba, bo jak z nimi to też upierdliwa robota.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 15-03-2020 o 18:03

  7. #27
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Cześć. Ja buduje domek 70m2, w dzienniku można co nie co zobaczyć. Robocizna fundament 3000 ściany i wieńce 8500, robocizna za dach 9000. Dach z blachodachówki z pełnym deskowaniem i nadbitką.

    U mnie koszt kompletnego dachu jest juz wyceniony i będzie robiony na jesień; blacha za ok 40 zł/m2, membrana, deskowanie, nadbitka z deski P+W, końcówki krokwi strugane powierzchnia 144m2 30,000,- bez kilku złotych.
    Strop w zasadzie kosztuje mnie 1200,- to ponad 20 sztuk belek drewniany 80x200 w różnych długościach.

    A jeśli chodzi o Z7 to jest mega fajny domek. Tani fundament, możliwość własnej aranżacji po swojemu.
    Kto pisał ze na sląsku można kupić mieszkanie 60m2 za 150tys? Chyba oglądał oferty sprzed 10lat W Katowicach koło 300.
    W Rudzie Śląskiej , Zabrzu spokojnie od 150 tys da się kupić a i tak uważam że to za dużo jak na wielką płytę , sam uciekłem z 60-cio metrowego mieszkania ale ja nie budowałem bo trochę młody już nie jestem więc kupiłem używany .

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu mniej roboty? Murowanie ścian szczytowych to nie robota? Powierzchnia dachu dwuspadowego i kopertowego jest bardzo podobna przy tej samej podstawie. Przy kopertowym nie ma za to ścian szczytowych - powinien być tańszy. Chyba, że za wiązary policzą przy dwuspadowym taniej, bo będą takie same, a przy kopertowym trzeba robić różne.
    Według Ciebie tańszy jest dach 4-spadowy?
    Raczej droższy.
    Dodatkowo sama konstrukcja dachu jest znacznie wyżej wyceniana niż domurowanie ścian szczytowych + ocieplenie + tynk dla dachu 2 spadowego.
    Do 4-spadowego dochodzi masę odpadów z dachówki. No i robocizna 2x więcej $.
    Dach 2 spadowy, to proste rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 15-03-2020 o 20:44
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Według Ciebie tańszy jest dach 4-spadowy?
    Raczej droższy.

  10. #30

    Domyślnie

    Masz rację, ale:
    Tu dałeś wiązary dachowe, które mimo wszystko są wyżej wyceniane niż tradycyjna wieźba.
    Ponadto, doszło do przekłamania w filmie, bo nie podano, iż przy 4-ro spadowym, także są odpady z dachówki.
    Być może część da się zużyć ponownie, jednak praktyka pokazuje, że tylko niewielką ilość.
    Dwa.
    Robocizna.
    Wiązary vs standardowa wieźba.
    Wiązary sam skręcisz, wieźbę także można.
    Co do kosztów robocizny.
    Może być różnie.
    Mnie dach kosztował 30k w 2012r. 2 spadowy. Całkowity koszt dachu z rynnami i podbitką.
    Powierzchnia około 180m2 z 2 oknami dachowymi.
    DZIĘKI za filmik.
    Poczekamy na wyceny od inwestora.
    PS.
    Sąsiad w 2017r zapłacił mniej za 220m2 dachu niz ja 5 lat wcześniej.
    Ja mam betonową, on ceramiczną.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 15-03-2020 o 22:06
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Heh..ja za same wiązary w zeszłym roku z transportem i montażem zapłaciłem 27k na 185m2 dachu.
    Filmik..cóż...przeciągnięcie kreski i mamy taką samą wysokość dwuspadowego jak koperty. OK, jak ktoś chce na górze mieszkać to owszem, ale jak nie, to po co komu 2,70m? Ja przy nachyleniu 22% mam "pomieszczenie" szer 2,70 i wysokości 1,50 x do belki a do dachy jeszcze więcej, na 12m budynku plus podobnie na szerokość garażu. Mniejsze szczyty, mniej roboty i kasy na materiał.
    Cięcie dachówki...sam "miód" o czasie straconym nie pisząc i dlatego ja po to główkowałem, by tego nie robić a jedyne straty w materiale to 4 pęknięte podczas transportu dachówki.
    Dodatkowo założyciel wątku rozważał chyba bardziej skomplikowany niż Łukasza dach a chce się zmieścić w budżecie...
    W sumie ...wszystko zależy od wykonawców i tego ile będą chcieli zarobić a nie od nas

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Heh..ja za same wiązary w zeszłym roku z transportem i montażem zapłaciłem 27k na 185m2 dachu.
    U mnie robota własna.
    U sąsiada, także.

    Teraz ceny pewnie znacznie wyższe.
    Każdy kij ma 2 końce.
    Trzeba coś wybrać...
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    U mnie robota własna.
    U sąsiada, także.

    Teraz ceny pewnie znacznie wyższe.
    Każdy kij ma 2 końce.
    Trzeba coś wybrać...
    U mnie wiązary/więźba własnoręcznie robiona odpadła z powodu braku czasu (jesień szła i chciałem jak najszybciej zadaszyć) no i ...braku choćby w miarę suchego drewna. Dosyć się napatrzyłem na powykręcane w pokrzywwkę belki by to u siebie ryzykować. Taki urok przy granicy - co lepsze idzie na zachód i to dosłownie na pniu.
    Za to z zachodu, odkąd Chińczycy przestali przyjmować niemieckie śmieci, mamy karawany śmierdzących TIRów ze śmieciami.

    Co prawda od dziś nie wjadą...

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Moim zdaniem przy tak małym domu pomyśl aby jak najwięcej rzeczy zrobić samemu po pracy. Możesz np. zlecić SSZ + tynki + posadzki + elewacja a resztę postarać się samemu - to da spore oszczędności.

    Jeśli chodzi o ogrzewanie to ja bym wybrał kable grzewcze na prąd i w przyszłości do tego panele fotowoltaiczne. Dom nie jest duży. Na kable pewnie wydasz 3000zł a ogrzewanie gazowe + podłogówka to pewnie 30-40tyś.
    Ile!? Na 82m2? Przecież średnio Vaillant piec kondensacyjny + zasobnik na 120L to jest ok 8tyś zł, te rurki pod podłogą są takie mega drogie?

    Czyli jak z tym dachem jest dwuspadowy tańszy czy wielospadowy ?

    W projekcie Z7 kąt nachylenia to 22 stopnie o powierzchni 142m2

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Ile!? Na 82m2? Przecież średnio Vaillant piec kondensacyjny + zasobnik na 120L to jest ok 8tyś zł, te rurki pod podłogą są takie mega drogie?

    Czyli jak z tym dachem jest dwuspadowy tańszy czy wielospadowy ?

    W projekcie Z7 kąt nachylenia to 22 stopnie o powierzchni 142m2
    Przy dachu np kopertowym czy czterospadowym będziesz miał sporo gąsiorów systemowych czy to z blachy czy to z ceramiki a te elementy se drogie. Podałem Ci wyżej cenę mojego dachu 144m2. Bez deskowania wyszłoby z 4500 tysiąca mniej, a gdybym zrezygnował z nadbitki to kolejne 2500 (ale później musiałbym i tak zrobić podbitkę)
    Odpad z mojego dachu dekarz przewidział na jakieś 15m2 blachy. Przy kopercie będzie napewno więcej.
    To są dachy o małej powierzchni. Wybierz to co Ci się bardziej podoba przy tym projekcie. Różnica Cie nie zabije a będziesz już na to patrzył możliwe, że do końca życia.
    Aha i w ogóle to się zorientuj czy możesz zbudować domek z takim małym spadkiem. Często "widełki" zaczynają się od 30 stopni.
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 16-03-2020 o 09:29

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Przy dachu np kopertowym czy czterospadowym będziesz miał sporo gąsiorów systemowych czy to z blachy czy to z ceramiki a te elementy se drogie.
    Tu cennik - katalogowy, więc samymi cenami nie ma się co sugerować, ale proporcjami owszem.

    Jak widać dachówka skrajna jest droższa od gąsiora - więc w tej pozycji wykończenia brzegu dwuspadowy będzie droższy. Owszem, można obrobić blachą (jak kogoś taka estetyka nie odrzuca) - ale tak samo można przyoszczędzić na gąsiorach.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja będę miał blachodachówkę więc dachówek skrajnych nie brałem pod uwagę bo szczyty będę obrobione blachą.
    Wydaje mi się, że autor wątku będzie chciał pójść z rozwiązania budżetowe ale i trwałe.
    Jak się domyślam Pan Kaizen ma dach wielospadowy więc takiego będzie bronił. To nie uszczypliwość, wiele osób tak robi.
    Jest tutaj tyle wątków na temat dachów i pokrycia, że autor pewnie wybierze coś z czego będzie zadowolony i pewny, że w tych zakresie cenowym lepiej się nie dało
    A ja jeszcze raz napisze, że przy tej powierzchni dachu wybierz to co Ci się bardziej podoba.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Ile!? Na 82m2? Przecież średnio Vaillant piec kondensacyjny + zasobnik na 120L to jest ok 8tyś zł, te rurki pod podłogą są takie mega drogie?

    Czyli jak z tym dachem jest dwuspadowy tańszy czy wielospadowy ?

    W projekcie Z7 kąt nachylenia to 22 stopnie o powierzchni 142m2
    16 tysięcy zapłaciłem za dachówki, orynnowanie i wszystkie pierdółki na pokrycie. Do tego łaty,kontrłaty osb, papa wkręty itp za ok 6000. Tyle pamiętam z rachunków. Część dachówek zwróciłem, została mi też osb więc od tej sumy można z 1000zł odjąć. To na 185m2 dachu. Teraz sobie odejmij, policz i będziesz wiedział w przybliżeniu ile pokrycie dachówką kosztuje + pełne deskowanie.
    Są różne opcje i różni wykonawcy i ostateczną wiedzę w tym temacie osiągniesz mając w ręku wyceny firm

    Tak to wygląda u mnie https://forum.muratordom.pl/attachme...0&d=1572623940
    https://forum.muratordom.pl/attachme...9&d=1572623463
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 16-03-2020 o 10:38

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Jest tutaj tyle wątków na temat dachów i pokrycia, że autor pewnie wybierze coś z czego będzie zadowolony i pewny, że w tych zakresie cenowym lepiej się nie dało
    A ja jeszcze raz napisze, że przy tej powierzchni dachu wybierz to co Ci się bardziej podoba.
    Ja bym zaczął od odpowiedniego urzędu, który określi, najlepiej na papierze czy może wybierać czy musi mieć określony w warunkach zabudowy., by później zaskoczonym nie być.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Wydaje mi się, że autor wątku będzie chciał pójść z rozwiązania budżetowe ale i trwałe.
    To blacha odpada - miedziana czy tytanowa jest koszmarnie droga, a te "zwykłe" nie są trwałe (wystarczy poczytać gwarancję gdzie są wymogi co trzeba robić, w tym zaprawki, żeby dotrwała do końca gwarancji).

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Jak się domyślam Pan Kaizen ma dach wielospadowy więc takiego będzie bronił. To nie uszczypliwość, wiele osób tak robi.
    Wrzuć w szukajkę "Arosa". Wielokrotnie polecałem ten projekt przy podobnych wymaganiach, jak moje - a mam Lenę Eko. Teraz bym wybrał Arosa II - ale jak budowałem to jeszcze jej nie było. Ale na etapie adaptacji własnie dach bym przerobił. Przede wszystkim dla oszczędności - ściana szczytowa jest droga (w tym ocieplenie z dwóch stron, tynk zewnętrzny, przydałby się jakiś rdzeń/wieniec żeby nie było niespodzianki przy braku prostopadłych ścianek stabilizujących).
    Przy poddaszu nieużytkowym dach dwuspadowy to czysta rozrzutność.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony