dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Wyjaśniałem tutaj dlaczego z kabli zrezygnowałem - https://forum.muratordom.pl/showthre...%82a&p=7919872

    Wracając do kosztów dachy, patrzę na rachunek - w moim przypadku dachówki krawędziowe kosztowały 33zł/szt brutto. Ja kupiłem, ale z tygo co mi mówili znajomi dekarze i co widzę na wielu dachach sporo osób z nich rezygnuje. Na dwóch krawędziach domku Z7 (ja mam 3 bo garaż) można ponad 1600zł zaoszczędzić.
    Więc jak dodatkowo zdecyduje się na blacho dachówkę to jeszcze jakieś oszczędności mogą być.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Więc jak dodatkowo zdecyduje się na blacho dachówkę to jeszcze jakieś oszczędności mogą być.
    To akurat musisz dokładnie policzyć. Osobno materiał i osobno robociznę. Robota przy dachówce zazwyczaj jest droższa.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    To akurat musisz dokładnie policzyć. Osobno materiał i osobno robociznę. Robota przy dachówce zazwyczaj jest droższa.
    U mnie wyszło, że 1/3 to robocizna (bez więźby i deskowania).

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    U mnie wyszło, że 1/3 to robocizna (bez więźby i deskowania).
    Nie rozumiem. To co jest w tej 1/3 skoro nie ma ceny za zrobienie więźby i deskowania?
    U mnie jest jest tak:
    -10800 za kompletny materiał na pokrycie czyli blacha, obróbki, membrana itd
    -9100 za drzewo (więźba, deskowanie, nadbitka)
    -9000 robocizna

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Nie rozumiem. To co jest w tej 1/3 skoro nie ma ceny za zrobienie więźby i deskowania?
    Więźbę stawiała ekipa od sso i podział kosztów robocizny był bardzo umowny, więc tak naprawdę nie wiem, ile miałbym przypisać do dachu.
    Deskowania nie mam.
    Membrana, dachówka, rynny, obróbki blacharskie (w tym czapy komina), wyłaz, kominki wentylacyjne (w tym wyrzutnia reku - drogi gadżet), płotki przeciwśniegowe nad tarasem i wejściem). Robocizna była 50zl/m2 dachu.

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Nie rozumiem. To co jest w tej 1/3 skoro nie ma ceny za zrobienie więźby i deskowania?
    U mnie jest jest tak:
    -10800 za kompletny materiał na pokrycie czyli blacha, obróbki, membrana itd
    -9100 za drzewo (więźba, deskowanie, nadbitka)
    -9000 robocizna
    Czyli 28900 zl kosztowal Cie dach, a jaki projekt domu i ile m2?

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Więźbę stawiała ekipa od sso i podział kosztów robocizny był bardzo umowny, więc tak naprawdę nie wiem, ile miałbym przypisać do dachu.
    Deskowania nie mam.
    Membrana, dachówka, rynny, obróbki blacharskie (w tym czapy komina), wyłaz, kominki wentylacyjne (w tym wyrzutnia reku - drogi gadżet), płotki przeciwśniegowe nad tarasem i wejściem). Robocizna była 50zl/m2 dachu.
    A jeśli mogę zapytać to deskowania nie robił Pan bo ponieważ? Ja się właśnie zastanawiam grubo robić czy nie robić?

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Czyli 28900 zl kosztowal Cie dach, a jaki projekt domu i ile m2?
    Czytaj uważnie. Już pisałem 144m2 dachu dwuspadowego. W moim dzienniku są zdjęcia i rzut budynku.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A jeśli mogę zapytać to deskowania nie robił Pan bo ponieważ? Ja się właśnie zastanawiam grubo robić czy nie robić?
    Bo uznałem to za niepotrzebny koszt przy poddaszu nieużytkowym.

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bo uznałem to za niepotrzebny koszt przy poddaszu nieużytkowym.
    A w takim razie da się na poddaszu zrobić jakąś małą przechowalnie, czy nie ma takiej opcji jak nie ma deskowania ?

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    A w takim razie da się na poddaszu zrobić jakąś małą przechowalnie, czy nie ma takiej opcji jak nie ma deskowania ?
    Co mają deski na krokwiach do opcji przechowywania? Na stropie możesz położyć wełnę z rolki i na to podłogę, styropian+wylewkę czy kilka innych opcji.

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Zabrałem od rodziców WZ wydane 13.05.2019 dla działki na której chciałbym się wybudować i parametry wz są takie:

    Szerokość elewacji: 10m z tolerancją do 20%
    wysokość górnej krawędzi el. frontowej (okapu) od 2,5 do 6,5m
    Kat nachylenia głównych połaci dachowych od 30st. do 45st.
    Wysokość głównej kalenicy budynku od 6,0m do 10,0m
    Układ połaci dachowych Dach dwuspadowy lub wielospadowy

    Jak w takim razie wygląda budowa domu z projektu Z7 na takiej działce i czy w ogóle jest możliwa? Mogę się ponownie starać też o warunki
    Ostatnio edytowane przez tentypmich ; 19-03-2020 o 12:44

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Masz wyraźnie napisane co możesz. Nie rozumiem, robisz głupków z Nas czy z siebie?
    Kąt nachylenia 30-45stopni, w z7 masz 22stopnie. Elewacja frontowa za duża o 24cm. Nawet jest ciut za niski bo w wz jest wyznaczona wysokość od 6m. Myślę jednak że jakbyś dorwał projektanta z okolic miejsca gdzie chcesz się budować to i warunki zabudowy ogarnie Ci takie żebyś mógł ten domek zbudować.
    Ja początkowo wz miałem bardzo podobne do Twoich a projektant mi powiedział że jakbym przyszedł z tym (z wnioskiem o wydanie WZ) do niego to mógłbym nawet postawić domek z dachem płaskim.
    Próbuj albo poszukaj innego podobnego projektu bez kombinowania z nowymi WZ.

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Masz wyraźnie napisane co możesz. Nie rozumiem, robisz głupków z Nas czy z siebie?
    Kąt nachylenia 30-45stopni, w z7 masz 22stopnie. Elewacja frontowa za duża o 24cm. Nawet jest ciut za niski bo w wz jest wyznaczona wysokość od 6m. Myślę jednak że jakbyś dorwał projektanta z okolic miejsca gdzie chcesz się budować to i warunki zabudowy ogarnie Ci takie żebyś mógł ten domek zbudować.
    Ja początkowo wz miałem bardzo podobne do Twoich a projektant mi powiedział że jakbym przyszedł z tym (z wnioskiem o wydanie WZ) do niego to mógłbym nawet postawić domek z dachem płaskim.
    Próbuj albo poszukaj innego podobnego projektu bez kombinowania z nowymi WZ.
    W takim razie wystąpię jeszcze raz o WZ. Jeszcze drugie pytanie, należą do mnie dwie działki 7ar oraz 5ar, ale wymiarowo wychodzi to tak, ze jakbym chciał ustawić ten dom tak jak mi się podoba to wybuduje się w granicy z tą działką 5ar, czy jest opcja, że to przejdzie? Bo tak to musiałbym zlecić geodecie przesunięcie linii o jakieś 7 metrów. Dodatkowo też chciałbym budować zaraz obok linii kanalizacyjnej, orientujecie się może jaka jest odległość od kanalizacji?
    Ostatnio edytowane przez tentypmich ; 19-03-2020 o 22:19

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony