dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zrywanie papy

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RobertBudujeDom

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Zrywanie papy

    Witam,

    Czy ktoś z Was miał kiedyś za zadanie zerwanie starej papy?
    Lada moment czeka mnie rozbiórka starego domu, muszę jednak zerwać starą papę z dachu betonowego, na chwilę obecną idzie to bardzo powoli, dlatego pomyślałem, że ktoś na forum ma podobne doświadczenie i zechce podzielić się swoim sposobem.

    Z góry dziękuję!
    Pozdrawiam!
    __________________________________
    Pozdrawiam!
    Robert
    RobertBudujeDom

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Sposób zeleży od tego co tam jest na miejscu ? Nie widzimy tego.

    Może być tak , że jak poderwiesz w jednym miejscu to wszystko odejdzie samo dużymi płatami. Może być tak, że jest przyklejona lepikiem i będą schody, ale teraz jest chłodno więc może się ' łuszczyć' i jakoś pójdzie. Może trzymać jak zaraza i wtedy roboty sporo, możesz czymś takim https://www.castorama.pl/zbijak-do-l...SABEgJlVPD_BwE podcinać i odrywać i może będzie odchodzić bo zimno i powinna być w miarę' krucha', ale może być też tak, że lepiej będzie odchodzić po podgrzaniu palnikiem do zgrzewania papy, takim gazowym.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RobertBudujeDom

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Na dachu na pewno 3 warstwy papy jak nie więcej.

    Stosowałem już kilka metod, zrywanie ręczne, podjeżdżanie łomem pod papę, łopata, przebijanie papy żeby podeszła pod nią woda - wszystko jednak bez rewelacji, czasami faktycznie da się oderwać większy płat, ale za chwilę znów płatki 5x5cm - może faktycznie spróbuję tym zbijakiem do lodu, może się uda.
    __________________________________
    Pozdrawiam!
    Robert
    RobertBudujeDom

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bociankrasna

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    45

    Domyślnie

    A co chcesz później z tym dachem robić bo może wcale jej zrywać nie trzeba, a tylko sie narobisz.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RobertBudujeDom

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    @bociankrasna
    Rozbiórka domu, a nikt gruzu z papą nie chce brać, więc trzeba się męczyć...
    __________________________________
    Pozdrawiam!
    Robert
    RobertBudujeDom

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Radzę nie podgrzewać. Im zimniej tym lepik bardziej kruchy. Przydatne narzędzia to szpadel i stara siekiera. Zawsze najtrudniej zacząć. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RobertBudujeDom

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zgadzam się, podgrzewanie nie pomaga, a nawet i jeszcze więcej roboty z tym.
    Finalnie się udało, ale na oko zleciało dwa razy więcej czasu niż planowałem.

    Według mnie, siekiera, łom - to najlepsze opcje.
    __________________________________
    Pozdrawiam!
    Robert
    RobertBudujeDom

  8. #8

    Domyślnie

    Od tygodnia męczę się z papą na garażu - 8x4m . Posłuchałem podpowiedzi i nie wiem co to będzie. Ruski miesiąc...Są 4 warstwy papy. 1-sze 2 pryklejone 40 lat temu, 2-dwie 20 lat temu (to wiem, bo to przeze mnie).Dach w kilku miejscach leciał. Dałem się namówić i nie miałem świadomości. Teraz jest tragizm i co z tego, ze 3/4 zerwane jak nie mogę sobie poradzić i szpadel i podcinak z Castoramy z brzytwą 30 cm. I palnik gazowy. Szpachelki , kielnie i tragedia. Może jakieś rozpuszczalniki? Jeden wniosek - tam gdzie jest równy podkład szlichty - tam odeszło. Ale gdzie były nierówności podkładu betonowego - nie przekroisz. Pomocy!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony