dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Duże pęknięcia w podłodze w bloku z wielkiej płyty

    Cześć Wszystkim,

    Kupiłem ostatnio mieszkanie w bloku z wielkiej płyty (1977 rok) i po zdjęciu paneli ukazały się moim oczom solidne pęknięcia w przedpokoju.

    W tym jedno wzdłuż ściany nośnej które wystaje na około pół centymetra w górę. Obok, prostopadle, znajduje się kolejne pęknięcie, które od poprzedniego jest mniejsze. Czuć, że delikatnie pracuje kiedy się je nadepnie. Podłoga pomiędzy pęknięciami jest zapadnięta.

    Odwiedziłem sąsiadkę piętro niżej i zauważyłem, że u niej ta ściana nośna jest skrócona, częściowo wyburzona o jakieś pół metra.

    Czy ktoś z Was ekspertów, może się spotkał z czymś podobnym?

    Czy powinienem zgłosić to do nadzoru budowlanego?

    Załączam zdjęcia pęknięć.

    Za każdy komentarz bedę wdzięczny.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	452
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	441816
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	441817
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	441818
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	441819

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    To co widać to wylewka czy strop ?

  3. #3

    Domyślnie

    Głębokość pęknięcia na oko to z 5cm+ cm, Wydaje mi się, że to strop. Mieszkanie jest na pierwszym piętrze. Na parterze na suficie pęknięć nie widać ponieważ jest tam betonowa klatka - pawlacz. Tak samo u mnie na 1 piętrze.
    Ostatnio edytowane przez PrzemyslawB ; 14-03-2020 o 22:17

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemyslawB Zobacz post
    Głębokość pęknięcia na oko to z 5cm+ cm, Wydaje mi się, że to strop. Mieszkanie jest na pierwszym piętrze. Na parterze na suficie pęknięć nie widać ponieważ jest tam betonowa klatka - pawlacz. Tak samo u mnie na 1 piętrze.
    Jak nie ma zbrojenia (albo cieniutkie druciki) to na 100% nie strop. Zresztą, jak wielka płyta to strop też z płyt - i prosto by pękały i co określoną szerokość płyty (jak na suficie).

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Prawie na 100% to nie jest strop tylko posadzka / wylewka a pod spodem jakaś warstwa izolacyjna.
    Sąsiadka na dole ma analogiczne spękania?
    Jeżeli TAK to jednak jest strop
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemyslawB Zobacz post
    Głębokość pęknięcia na oko to z 5cm+ cm, Wydaje mi się, że to strop. Mieszkanie jest na pierwszym piętrze. Na parterze na suficie pęknięć nie widać ponieważ jest tam betonowa klatka - pawlacz. Tak samo u mnie na 1 piętrze.
    Możesz jakby jaśniej opisać problem? Co to pawlacz wiem, beton też, ale betonowa klatka-pawlacz, nie spotkałem nie widziałem na żywo i w książkach.
    To coś pęknięte jak piszesz 5 cm a co pod tym? W szczelinie widać zbrojenie?
    Ze zdjęc wnioskuję że to wylewka , ale że znam budynki z lat '80 i spotkałem w nich gołe płyty stropowe pod gumoleum to wole dopytać. Sprawdź co masz pod tym pęknieciem - na wszelki wypadek stój poza pęknięciem

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Typowe, często spotykane w takich blokach z tamtych lat. Izolacja z byle czego, wylewane podłogi byle czym i byle jak przez fachowców wspomaganych %. No i liczyło się wtedy 300% normy a nie jakość. Módl się, żebyś nie miał w podłodze xylamitu - to większy problem niż to pęknięcie.

    Wyburzenie ściany nośnej? Z tym bym najpierw do zarządcy bloku się zwrócił. Może ma jakieś plany i naniesione zmiany?
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 15-03-2020 o 11:34

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Sprawdź co masz pod tym pęknieciem - na wszelki wypadek stój poza pęknięciem
    Tylko po której stronie pęknięcia ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Możesz jakby jaśniej opisać problem? Co to pawlacz wiem, beton też, ale betonowa klatka-pawlacz, nie spotkałem nie widziałem na żywo i w książkach.
    To coś pęknięte jak piszesz 5 cm a co pod tym? W szczelinie widać zbrojenie?
    Ze zdjęc wnioskuję że to wylewka , ale że znam budynki z lat '80 i spotkałem w nich gołe płyty stropowe pod gumoleum to wole dopytać. Sprawdź co masz pod tym pęknieciem - na wszelki wypadek stój poza pęknięciem
    Miałem na myśli po prostu pawlacz. Tylko, że był on tam już od postawienia bloku. Fabryczny prostopadloscian z płyt / betonu pod sufitem

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Tylko po której stronie pęknięcia ?
    Po właściwej

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony