dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jak ustawić czas podgrzewania cwu

    Witam wszystkich,
    Posiadam w wynajmowanym mieszkaniu (140 m2) ogrzewanie gazowe zarówno co jak i cwu, piec De Dietrich Agc 15 a do niego podłączony wymiennik/zbiornik galmet tower 300ltr.
    Obecnie temperaturę na piecu do cwu mam ustawioną na 35 stopni co zupełnie nam wystarcza. Piec ogrzewa cwu według nastawy czasowej od godziny 06:00 do godziny 21:30. I tu moje pytanie, czy nie byłoby bardziej ekonomicznie ustawić np grzanie wody na godziny np 18 do 21:30 ??
    Czy woda od 21:30 nie grzana bo dopiero w następny dzień od 18 będzie nadal ciepła przez ten okres czasu na tyle by umyć ręce np.? Czy jednak zostawić 6-21 ? Kiedy mniej gazu zuzyje?

    Laik pozdrawia!!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Zasłużmy, że masz duże straty ciepła na zasobniku, rzędu 0.5C/h, czyli od 21 do 18 temperatura spada o ~10C. Taka sama strata będzie następować, gdy piec będzie kontrolował temp. wody od 6:00, przy czym piec dogrzeje wodę kilka razy w ciągu dnia o 2-3C. Wg. mnie wydatek gazu będzie podobny, albo nawet jest mniejszy przy obecnych ustawieniach.
    Jeżeli masz cyrkulację ciepłej wody, zastanów się nad ograniczeniem pracy tej pompy obiegowej -tu można poszukać oszczędności
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony