dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Meyer holsen piano - proszę o radę

    Witam,
    Jestem na etapie krycia dachu, dekarze układają dachówkę no i wczoraj będąc na budowie przeraziłem się efektem. Zerknijcie i proszę Was o radę co mam robić? Pod gąsiorami taśma wygląda jak upchany papier toaletowy. Gąsiory wg mnie są krzywo zamontowane...
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200315-201817_Gallery.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	441851   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200315_142044.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	441852   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200315_144540.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	441853  
    nowy forumowicz

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety słabo to wygląda a dachówka nietania.. Zmuś ich do poprawy.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Ogólnie co powiesz na temat tj dachówki bo też mam w planach pokryć nią dach. I w jakiej firmie kupowałeś bo chce znaleźć tą dachówkę w dobrej cenie?
    Pozdrawiam

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Taśma pod gąsior zawinięta pod dachówkę, jest to normalne. Można by było zrobić zaslepkę z blachy ale dlaczego poprawiać fabrykę? Co do gąsiorów to daj zdjecie z daleka tak jak patrzysz na dach i nie pod spodem bo idąc tym tokiem to możemy zaraz zrzucać dachówkę... Jedynie pierwszy gąsior trochę opada.

  5. #5

    Domyślnie

    Dachówka sama w sobie ok, położone jest na tą chwilę połowa dachu i była jedna krzywa a reszta bez zastrzeżeń. Kupowałem w firmie dachmax w Lesznowoli.
    Pozdrawiam
    nowy forumowicz

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za cenne uwagi, faktycznie nie ma co robić z igły widły. Dekarze po moim marudzeniu wybrneli robiąc z blachy zaślepki, które w fajny sposób zamaskowaly taśmę.
    Pozdrawiam
    nowy forumowicz

  7. #7

    Domyślnie

    Niech Andrzeh Wilhelmi się wypowie ale ta folia pod gąsiorem dla mnie nie jest ok.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Folia pod gąsiorem to jest element taśmy pod gąsior który odpowiada za wentylacje. Fakryki nie poprawisz i tak ma być !

  9. #9

    Domyślnie

    Kilkukrotnie oglądałem tą dachówkę na domach i takich cudów nie było.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    To mało jeszcze widziałeś, dlatego człowiek uczy się całe życie

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Niestety słabo to wygląda a dachówka nietania.. Zmuś ich do poprawy.
    Takim wpisem chcesz tylko zaistnieć czy może wskażesz jakieś błędy?! Prawidłowo, szczelnie owinięta końcówka łaty narożnej. Oczywiście zawsze można, a nawet trzeba pracować nad estetyką położenia pierwszego gąsiora szczególnie na budynkach parterowych. W tym konkretnym przypadku tak jak wspomniał Kamil przód gąsiora początkowego lekko opada. Drobna podkładka i będzie OK. Jakiś jasny "paprok" pod taśmą do usunięcia. Dachówki ładnie położone, dopracowane obróbki blacharskie w narożniku okapu. Fajnie dobrane rynny z narożnikiem łukowym. Generalnie OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za uspokojenie i radę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony