dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Temat: Stawka

  1. #1

    Domyślnie Stawka

    Witam Serdecznie .

    Witam serdecznie jaką bierzecie stawkę roboczogodziny przy pracach nietypowych których nie da się wycenić ze względu na dużą ilość niewiadomych .

    Miejsce kraków

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukiz1 Zobacz post
    Witam serdecznie jaką bierzecie stawkę roboczogodziny przy pracach nietypowych których nie da się wycenić ze względu na dużą ilość niewiadomych .
    Za godziny to tylko koparkowemu płaciłem. Bo w sumie nie sam decydował o tym, ile czasu zajmie mu praca - musiał czasami czekać na ciężarówkę czy ekipę.
    Wszystko inne - za zrobienie. Nie wyobrażam sobie płacić drożej bo majster ma niższą wydajność (np. brakuje mu wprawy czy narzędzi).

  3. #3

    Domyślnie

    Czytaj ze zrozumieniem

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukiz1 Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem
    I vice versa.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wszystko inne - za zrobienie. Nie wyobrażam sobie płacić drożej bo majster ma niższą wydajność (np. brakuje mu wprawy czy narzędzi).
    No a lekarze , adwokaci i wielu innych .

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    No a lekarze , adwokaci i wielu innych .
    Adwokatowi nigdy nie płaciłem. Radcom prawnym od pisma czy sprawy. Lekarzowi za wizytę/usługę.

    Jakie niewiadome mogą być przy pracach budowlanych? Chyba najwięcej mogła mieć ekipa od SSO - i mieli niespodzianki w postaci przestoju przez deszcz i mróz, dodatkową robotę przez przemarznięcie chudziaka i wykruszenie się, trochę zmian w czasie prac... Stawka "za wykonanie SSO" się nie zmieniła. Nie bawili się wycenę "za m2 muru" czy "wiązanie 1t zbrojenia stropu" - a tak robią zazwyczaj wykończeniowcy. Więc skoro płace za m2 gruntowania, m2 klejenia, mb szlifowania, za sztukę otworu itd. to czemu miałbym płacić za godziny? Co się może zmienić? Dojść konieczność kucia tynku i kładzenia na nowo? To też za m2 - a nie za godzinę.

  7. #7

    Domyślnie

    Kaizen , z całym szacunkiem ale zdaje się , że Twoje doświadczenie oparte jest na budowie Twojego domu . Jak zabrałbyś się za to zawodowo , to zobaczyłbyś , że czynnik ludzki po stronie wykonawcy jak też inwestora , wszystko potrafi wywrócić do góry nogami . Wliczając w to najbardziej precyzyjną wycenę .

  8. #8

    Domyślnie

    Kieruj się stawkami za poprawki po innych , a to średnio najmniej 100%. Drugie spotkałem się że stawka była ustalana i cena całości była ustalana po próbie wykonania na jakimś % robót. Ale to i tak na dwoje baba wróżyła można stracić albo zyskać. No i mądrze trzeba spisać umowę bo jak nieznane to i trzeba co do przecinka pilnować i przestrzegać technologii robót wg. materiałów. Nie wg doświadczenia

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Kaizen , z całym szacunkiem ale zdaje się , że Twoje doświadczenie oparte jest na budowie Twojego domu .
    Na podstawie budowy domu moich rodziców, wykańczaniu mieszkania ze stanu deweloperskiego, dwóch remontów mieszkań z rynku wtórnego i budowie domu. To tak bezpośrednio. Jedynie przy domu moich rodziców bywało wynajmowanie osób z płatnością za godziny - na etapach "samorobowych". Tyle, że to były osoby bez żadnego przygotowania typowo "do pomocy".
    Wynajmując kogoś, kto żyje z danej roboty nie wyobrażam sobie, żebym to ja ponosił ryzyko szybkości jego pracy. Inwestora interesuje cena za zrobienie - czy komuś wycięcie rozety zajmie trzy miesiące i będzie to robił pilnikiem, czy godzinę z pomocy waterjeta - jak efekt będzie nie do odróżnienia mi to lotto.

  10. #10

    Domyślnie

    Całkowicie się z Tobą zgadzam . Uważam że niegodziwe jest branie wynagrodzenia bez pewności wykonania należycie swojej pracy . Ale ten świat myśli inaczej niż my . No bo lekarze , prawnicy , naukowcy też nie gwarantują sukcesu w zamian za wynagrodzenie , policjanci , nauczyciele , urzędnicy , psycholodzy , kouczowie i wiele innych zawodów . I co zamierzasz z tym zrobić ?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Oczywiście tam, gdzie nie ma dzieła nie da się za nie zapłacić.
    Ale to nie budowlanka - tu zawsze jest efekt końcowy o który chodzi zamawiającemu.

  12. #12

    Domyślnie

    Kaizen zadałem proste pytanie i oczekiwałem prostej odpowiedzi .
    Z całym szacunkiem nikogo tutaj nie obchodzi za co ty chcesz płacić a za co nie .
    Nie masz bladego pojęcia z jakimi rzeczami można spotkać się na budowie i jak wiele rzeczy wychodzi w trakcie (dlatego w zamówieniach publicznych stosuje się protokoły konieczności )

    Prosty przykład .

    Zamawiasz usługę skucia wylewki w danym miejscu (nie znając jej grubości) zakładasz ze ma ona np 10cm i takie dane podajesz fachowcowi ustalacie cenę ona zaczyna kuć i okazuje się ze wylewka ma 25cm i co wtedy?
    Fachowcowi zejdzie 2x dłużej i co nie dopłacisz mu ?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukiz1 Zobacz post
    Zamawiasz usługę skucia wylewki w danym miejscu (nie znając jej grubości) zakładasz ze ma ona np 10cm i takie dane podajesz fachowcowi ustalacie cenę ona zaczyna kuć i okazuje się ze wylewka ma 25cm i co wtedy?
    Fachowcowi zejdzie 2x dłużej i co nie dopłacisz mu ?
    I to ma być uzasadnienie stawki godzinowej?
    Wiesz, w ofertach miałem dla przykładu ułożenie płytek o dłuższym boku 30-60 Xzł, 60-90 Yzł, 90-120 Z zł.
    Tak trudno wycenić na podobnej zasadzie kucie wylewki? Czy podać cenę za m3 skutej wylewki?
    Co inwestora obchodzi, ze przyjdzie majster z młotkiem ręcznym i zajmie mu to długie (ale tanie) godziny? Ma wybrać tańszego za godzinę i zapłacić 3x drożej, niż gdyby wybrał droższego, ale drastycznie wydajniejszego wykonawcę z profi sprzętem? I potem ma stać nad nim ze stoperem i sprawdzać, czy pracuje, czy się obija?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I to ma być uzasadnienie stawki godzinowej?
    Wiesz, w ofertach miałem dla przykładu ułożenie płytek o dłuższym boku 30-60 Xzł, 60-90 Yzł, 90-120 Z zł.
    Tak trudno wycenić na podobnej zasadzie kucie wylewki? Czy podać cenę za m3 skutej wylewki?
    Co inwestora obchodzi, ze przyjdzie majster z młotkiem ręcznym i zajmie mu to długie (ale tanie) godziny? Ma wybrać tańszego za godzinę i zapłacić 3x drożej, niż gdyby wybrał droższego, ale drastycznie wydajniejszego wykonawcę z profi sprzętem? I potem ma stać nad nim ze stoperem i sprawdzać, czy pracuje, czy się obija?
    Kaizen, wydaje mi się, że jesteś inteligentnym i wykształconym człowiekiem. Znasz się chyba na wszystkim, służysz pomocą o czym świadczy twoja obecność w dużej ilości tematów i ponad 13 tyś. postów. Zgadzam się z Tobą, staram się płacić za dzieło a nie godziny. Ale pytanie dotyczyło chyba innej sytuacji.

    Z prawnikiem podpisałem umowę - zlecenie, bo efekt nie do końca zależy od niego. Na budowie mamy raczej do czynienia z umową o dzieło.

    Przykład z wylewką jest bardzo dobry, moim zdaniem w momencie zauważenia problemu kontakt do zleceniodawcy i weryfikacja umowy. Jeśli ktoś by mi przedstawił rzeczowo problem, to pewnie przystałbym na wyższą stawkę.
    Ale na miejscu zleceniobiorcy stworzyłbym bardzo precyzyjną umowę, która uchroni ich przed " trudnymi " klientami.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Z prawnikiem podpisałem umowę - zlecenie, bo efekt nie do końca zależy od niego. Na budowie mamy raczej do czynienia z umową o dzieło.
    Znasz definicję umowy zlecenia?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukiz1 Zobacz post
    Witam Serdecznie .

    Witam serdecznie jaką bierzecie stawkę roboczogodziny przy pracach nietypowych których nie da się wycenić ze względu na dużą ilość niewiadomych .

    Miejsce kraków
    ryczałtową

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znasz definicję umowy zlecenia?
    a po co lepiej umowa o dzieło

  18. #18

    Domyślnie

    Temat do zamknięcia .

    Z prostego pytania zrobiła się niepotrzebna dyskusja.

    Dziwi mnie tylko to ze ludzie którzy nie mają styczności z Pracami na budowie (poza remontem swojego mieszkania ) mają najwięcej do powiedzenia.

    Kazien powiedz Prowadzisz działalność związaną z budowlanką?

    Jeżeli nie to Proszę Cię nie wypowiadaj się .

    Oczekuję odpowiedzi od ludzi którzy Prowadzą działalność związaną z budowlanką a nie od ludzi którzy zlecili remont własnego mieszkania i wydaje się im ze juz wszystko wiedzieli i wiedzą.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukiz1 Zobacz post
    Kazien powiedz Prowadzisz działalność związaną z budowlanką?

    Jeżeli nie to Proszę Cię nie wypowiadaj się .
    Produkujesz programy do obsługi forów internetowych?
    Jeżeli nie, to proszę Cię, nie wypowiadaj się.

    Powinieneś słuchać przede wszystkim (potencjalnych) klientów - konkurencja szybciej nogę Ci podstawi i wprowadzi na minę.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukiz1 Zobacz post
    Temat do zamknięcia .

    Z prostego pytania zrobiła się niepotrzebna dyskusja.

    Dziwi mnie tylko to ze ludzie którzy nie mają styczności z Pracami na budowie (poza remontem swojego mieszkania ) mają najwięcej do powiedzenia.

    Kazien powiedz Prowadzisz działalność związaną z budowlanką?

    Jeżeli nie to Proszę Cię nie wypowiadaj się .

    Oczekuję odpowiedzi od ludzi którzy Prowadzą działalność związaną z budowlanką a nie od ludzi którzy zlecili remont własnego mieszkania i wydaje się im ze juz wszystko wiedzieli i wiedzą.
    Napisałeś tylko cztery posty i już doszedłeś do prawidłowych wniosków
    Przez takich forumowych "wszystko wiedzących " nawet mi się tu już nie chce logować.
    To fachowcy od wszystkiego

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony