dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Mocno pracujące panele, potrzeba wyrównania posadzki

    Cześć Wam!

    Miesiąc temu położyłem w domu panele, niestety posadzka pod nimi została spartaczona podobnie jak próby poprawienia jej. Różnice wysokości sięgają centymetra, fale dunaju. Użyłem podkładu 5mm pod panele (taka zielona gąbka), a tam gdze panel nie leżał na podłodze powciskałem w szczeliny więcej podkładu 5mm lub 3mm zależnie od przestrzeni którą widziałem pod panelem. Niestety panele w wielu miejscach dalej się uginają, a nawet wyklikują z zamka.

    Mieszkamy już w tym domu i potrzebuję porady jak mogę to zrobić bez wylewki. Jestem gotów szpachlować tę podłogę metr po metrze - tylko czym? Znalazłem jakąś masę samopoziomującą Weberfloor 4025, co to niby schnie w 3 godziny - czy to moja solucja? Może znacie inne patenty? Będę musiał również dzielić podłogę na połowy żeby móc przestawiać meble. Drugie pytanie w jaki sposób trzymać się najwyższego punktu tej podłogi i pracować od niego, tak żeby nie zrobić kolejnych gór i dołów?

    Dzięki!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Niestety - błąd popełniony na starcie(wiedziałeś, że jest nierówno) mści się podczas eksploatacji.
    Są dwa rozwiązania - zdjęcie całości i wykonanie wyrównanie posadzki zaprawą wyrównującą. Dwa dni i masz zrobione. Duża łata i wyrównanie powierzchni względem najwyższego "wzniesienia". Trzeba liczyć się z czasem bo skoro panele się "rozpinają" podczas użytkowania to niewiele mają czasu aby się trwale uszkodzić.
    Drugie rozwiązanie to ułożenie podkładu wyrównującego z korka lub płyt osb (podkład z gąbki lub mat jest na tyle miękki, że dołożenie większej grubości również powoduje uginanie się paneli) to niestety niesie powstanie progu w pomieszczeniu - i duże koszty.
    Wylewek tzw "szybkich" nie proponuję bo po pierwsze robiąc to samemu narażasz się na stratę kasy i czasu, a efekt może być mizerny. Po drugie robiąc to tylko obszarami okaże się, że efekt końcowy będzie gorszy niż na początku.
    Wyrównywania przez frezowanie powierzchni nie proponuję - bo to prace nie na tym etapie .
    Pozdrawiam i życzę słusznego wyboru.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Niestety - błąd popełniony na starcie(wiedziałeś, że jest nierówno) mści się podczas eksploatacji.
    Są dwa rozwiązania - zdjęcie całości i wykonanie wyrównanie posadzki zaprawą wyrównującą. Dwa dni i masz zrobione. Duża łata i wyrównanie powierzchni względem najwyższego "wzniesienia". Trzeba liczyć się z czasem bo skoro panele się "rozpinają" podczas użytkowania to niewiele mają czasu aby się trwale uszkodzić.
    Drugie rozwiązanie to ułożenie podkładu wyrównującego z korka lub płyt osb (podkład z gąbki lub mat jest na tyle miękki, że dołożenie większej grubości również powoduje uginanie się paneli) to niestety niesie powstanie progu w pomieszczeniu - i duże koszty.
    Wylewek tzw "szybkich" nie proponuję bo po pierwsze robiąc to samemu narażasz się na stratę kasy i czasu, a efekt może być mizerny. Po drugie robiąc to tylko obszarami okaże się, że efekt końcowy będzie gorszy niż na początku.
    Wyrównywania przez frezowanie powierzchni nie proponuję - bo to prace nie na tym etapie .
    Pozdrawiam i życzę słusznego wyboru.
    Dziękuję za odpowiedź! Czyli jest szansa na uzupełnienie tych szczelin korkiem zamiast gąbką (takie punktowe łatanie) i przyniesie to chociaż odrobinę lepszy efekt?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Z korkiem to jest tak , że punktowo to nie przejdzie - trzeba całość, ale można obszarami połowa i potem po przestawieniu wyposażenia pozostała część.
    Po prostu materiał jest taki, że dwie warstwy nie są tak sprężyste(nie uginają się w tak dużym zakresie)jak podkład z pianki.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o punkt najwyższy to najłatwiej byloby z niwelatorem 360st. Znaleźć najwyższy punkt używając chocby miary sztywnej i do tej wysokości ustawiać samoprzylepne docinane do wlasciwej wysokosci tzw. Repery. Można je kupić w Internecie już z podziałami lub zrobić samemu. Tak unikniesz w jakimś stopniu gór i dołków. Co do wylewki to przerabiałam to i to jedyne rozsądne wyjście. Troche drogo, trzeba zasuwac no i poziom podłogi się podnosi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony