dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemeks19

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wierzchlas
    Kod pocztowy
    98-324
    Posty
    45

    Domyślnie Płyty stropowe kanałowe-woda

    Witam
    Mam zrobiony strop z płyt kanałowych,robiłem go jesienią 2019.
    Jestem na etapie rozkładania instalacji elektrycznej.
    Przy próbie mocowania kabla do sufitu gdy się przewiercilem 6 wiertłem na wylot poleciała woda czyli w tych kanałach mam wodę .
    Zostawić to aż odparuje czy nawiercać na końcach płyty żeby woda wyleciała??
    Będę miał wszędzie sufit podwieszany i boje się że mi latem woda będzie na niego kapać sufity myślę robić teraz ta jesienią i nie wiem czy to odparuje góra czy będzie mi dołem spadać.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nie powiedział Ci sprzedawca, że trzeba każdy kanał przewiercić ? U siebie wierciłem na środku płyty, zakładałem że to najniższy punkt. Starałem się też trafić w środek kanału, wierciłem od dołu nie na wylot.

    Mam sufit podwieszany i na razie nic na nim nie wyszło. Jak zrobiłem ostateczną hydroizolację to woda nie ma jak się dostać do płyt.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nie powiedział Ci sprzedawca, że trzeba każdy kanał przewiercić ? U siebie wierciłem na środku płyty, zakładałem że to najniższy punkt. Starałem się też trafić w środek kanału, wierciłem od dołu nie na wylot.

    Mam sufit podwieszany i na razie nic na nim nie wyszło. Jak zrobiłem ostateczną hydroizolację to woda nie ma jak się dostać do płyt.

    W moim dzienniku strona 4 post 80 jest zdjęcie gdzie widać jak woda leci.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemeks19

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wierzchlas
    Kod pocztowy
    98-324
    Posty
    45

    Domyślnie

    Nie powiedział....

    Czyli wystarczy na środku wywiercić??

    Ja zacząłem wiercić na końcu każdej płyty i na środku. Ale jest tego trochę bo parter 180 M2.

    Mam drugie pytanie. Mam garaż podobnych rozmiarów co ty.

    Masz w opisie że nie ogrzewany. Ja myślałem dać 2 małe grzejniki. Jest to sens??

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemeks19 Zobacz post
    Nie powiedział....

    Czyli wystarczy na środku wywiercić??

    Ja zacząłem wiercić na końcu każdej płyty i na środku. Ale jest tego trochę bo parter 180 M2.

    Mam drugie pytanie. Mam garaż podobnych rozmiarów co ty.

    Masz w opisie że nie ogrzewany. Ja myślałem dać 2 małe grzejniki. Jest to sens??
    To masz pare otworów do wywiercenia, każda płyta co 25 cm. Ja na początku zaznaczyłem miejsce wiercenia, odmierzając odległości od krawędzi.

    Mój garaż nie ma izolacji od gruntu, tylko po obrysie płyty XPS pionowo ( czyli dolna krawędź poniżej strefy przemarzania ) MOżna powiedzieć że grunt grzeje mi garaż zimą i chłodzi latem. Na ścianach dałem 10 cm styro grafitowego i 20 cm na stropie, do tego okno 3 szybowe i brama garażowa ( nie najsłabsze parametry, najlepsze też nie ). Ja ogrzewania w garażu nie potrzebuje, profilaktycznie rzeczy wrażliwe na niskie temperatury na zimę wynoszę.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Też mam takie stropy, na trzech kondygnacjach.
    U mnie woda dostała się tylko do jednej z kondygnacji, gdy mocno padał deszcz a jeszcze nie zrobiono wieńców.
    Trzeba nawiercic w conajmniej trzech miejscach, po środku i w dwóch skrajnych końcach.

    Niby woda paruje ale słyszałem historie gdzie po wielu latach ktoś wiercił sufit i masa wody zleciała.

  7. #7

    Domyślnie

    Takie płyty koniecznie trzeba nawiercić jeśli nie chcecie mieć później problemów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony