dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Betonowa ściana w piwnicy - gruntowanie, tynkowanie, malowanie

    Cześć,
    Jest trochę wolnego i postanowiłem wziąć się do roboty w piwnicy.
    Jedną z piwnic mam nieotynkowaną od lat 60-tych, czyli od czasu powstania domu.
    Dawno temu jak kupiłem ten dom, to w tej piwnicy były hałdy węgla i piec węglowy a ja przy 4 ogromnych piwnicach mam tam do dzisiaj pusto.
    Chciałbym w końcu zabezpieczyć betonowe ściany i stąd pytanie na forum.

    W jednej z piwnic od strony północno-wschodniej, ściana jest w dużo gorszym stanie niż inne.
    Ogólnie to piwnice w moim domu, są odlane z betonu od fundamentów po parter i tylko w dwóch nie mam ścian otynkowanych ale do rzeczy.

    Ściana o którą mi chodzi, jest odlana z betonu ale bardzo nierówno i na wysokości 30-50 cm od podłogi, sypie się jak by była w tym miejscu z samego piasku.
    Chciałbym wzmocnić to miejsce, więc kupiłem polecony mi Castoramie grunt, którym chcę te "sypiące" się miejsca zagruntować a następnie zatynkować.

    Na fotkach widać ten najgorszy kawałek i kupiony grunt - czy ten grunt wzmocni mi należycie ścianę tak abym mógł ją następnie otynkować ?









    PS. Nie mogłem dodać fotek do załączników, więc skorzystałem z Tapatalka.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    ściana, nie wygląda tak źle, najważniejsze pytanie czy na ścianie nie wychodzi/wychodziła wilgoć? Bo w przeciwnym razie najpierw trzeba by z nią powalczyć. Ewentualnie można profilaktycznie zrobić izolacje ze szlamu np. firmy Koester. Jeśli wszystko jest z nią w porządku to jak najbardziej grunt będzie ok, ale nie wystarczy tylko on. Tynk rozumiem, że będzie cementowo - wapienny, więc przed tynkowaniem jeszcze musi Pan zrobić tzw. Szpryc.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, teraz wilgoć już nie wychodzi, bo co najmniej z 10 lat temu, została zrobiona izolacja zewnętrzna: ściana zewnętrzna do samego fundamentu, została pokryta czarnym specjalistycznym lepikiem, na to nałożono 10 centymetrowe płyty styroduru czy jakoś tak a następnie folię kubełkową.
    Ściany są suche ale w tej jednej piwnicy miejscami się sypią. Jak kupiłem dom w tej piwnicy od początku był tylko węgiel i piec.

    Co do tynku: nie ma teraz nikogo do tynkowania a jestem raczej amatorem, więc postanowiłem samodzielnie tynkować tylko punktowo, w miejscach największych nierówności. Po wyrównaniu wszystko pomaluję na biało i wstawię półki na rożne garażowe i domowe graty. Jak tam będzie pełno gratów, to ścian i tak nie będzie widać. Niestety niepewna sytuacja finansowa, wymusza oszczędności.
    Do tego punktowego tynkowania, kupiłem gotową najtańszą zaprawę tynkarską w Castoramie i mam nadzieję, że będzie się trzymać ściany.
    Ostatnio edytowane przez ArturoK4 ; 09-04-2020 o 13:06

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony