dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jakie wymiary powinien mieć garaż?

    Witam, planuję postawić garaż, który pełniłby funkcję domowego warsztatu z kanałem. Na podwórku mam mało miejsca, jednak zależy mi aby był dwustanowiskowy. W 90% jednak wykorzystywane będzie tylko jedno stanowisko. Możecie podzielić się z doświadczenia jakie wymiary zapewniają minimalny komfort pracy (np. wyciągniecie silnika)? Myślałem o 6x6m na zgłoszenie, jednak kiedy samochód ma 4,5m zostaje tylko 1,5 manewru. Czy mógłbym ewentualnie pozwolić sobie na 6x7 i podciągnąć to na zgłoszenie? Podzielcie się wymiarami swoich domowych warsztatów.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Może zacznij od początku, ten silnik to wyjmujesz w swoim aucie jak wracasz po pracy , a rano zakładasz czy może to są silniki różnych właścicieli aut i prowadzisz serwis w domu? Bo jak lubisz swój silnik wyjmować to dasz radę coś postawić nie koniecznie na zgłoszenie, a jak tak bardziej usługowo to nawet na pozwolenie nie uzyskasz zgody - chyba zę masz dom na terenie przemysłowym.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie prowadzę działalności, ale często grzebię przy autach swoich i rodziny. Chciałbym jedynie uniknąć sytuacji, gdzie kilkanaście tysięcy pójdzie na marne, bo okaże się, że garaż będzie za ciasny.. z tego co czytam 6 metrów szerokości na 7 długości jest idealne, tylko czy jest jakakolwiek szansa podciągnięcia tych 42m2 na zgłoszenie, może rolnicy mają jakieś ulgi?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ja jak chciałem zrobić normalnie dwustanowiskowy garaż z jakimś ekstra miejscem w środku to miał mieć 8,4 x 6,3 m.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam 7,0 X 8,0m dwustanowiskowy i jest w sam raz chociaż teraz pewnie zrobiłbym jeszcze większy.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony