dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Cieknie wanna

  1. #1

    Domyślnie Cieknie wanna

    Witam.
    Jestem na etapie montażu wanny(polima) i niestety mam problem z zamontowaniem syfonu(mc'alpine),po skręceniu cieknie z pod uszczelki przylegającej od spodu do wanny.
    Serwisant polimatu powiadomiony ale w obecnym czasie to może się okazać że za miesiąc się zjawi więc prosze Was o pomoc.
    1.uszczelka pomiędzy syfonem a wanną powinna być założona gładszą stronà do wanny czy tą "prążkowaną."
    2.Jest prawdopodobieństwo że w wannie jest źle odlane miejsce przylegania syfonu ponieważ skręcając syfon jeżeli dobrze leży od góry to od spodu zaczyna go przechylać na jedną strone.Sprzedawca wspomniał że tak się może zdażyć i wkonawcy czasami szlifują gniazdo syfonu.
    Bardzo proszę o radę co z tym fantam począć.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Prążkowana do wanny, gładka w gniazdo syfonu.
    Ze względu na to, że i tak rozeta sitka(korka) wchodzi do wnętrza syfonu uszczelkę możesz posmarować od tej karbowanej strony sylikonem sanitarnym, i lekko dokręcić (nie tak mocno aby wszystko "piszczało" tylko z wyczuciem). Po ok 3h dokręć mocniej, ale też z wyczuciem.
    Powinno pomóc.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowieź.
    Czekam ns serwissnta z firmy Polimat.
    Nie bardzo mi się uśmiecha nową wanne silikonem traktować.
    Jeszcze co do tej uszczelki to na filmie instrukarzowym Mc'alpine jest gładkim do wanny.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Więc tak:
    Nowa wanna jedzie do mnie , ale wczoraj próbowałem zamontować wanne besco i to samo nie dosyć ze cieknie pomiędzy syfonem a wanną to jeszcze przez przelew.
    Tak się zastanawiam że to może wina syfonu Mc,alpine.
    Przy reklamacji wanny w Polimacie zasugerowano kupno syfonu viega.
    Powróce jeszcze do uszczelek,kolega wyżej sugerował ułożenie uszczelki prążkami do wanny ,próbowałem i dalej kapie.Mcalpine na filmie instruktażowym podaje gładkim do wanny a viega prążkami.
    Nie bardzo wiem co z tym zrobić ,nowe syfony ,silikon?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Napiszę Ci tak - zamontowałem może kilkanaście syfonów różnej maści i producentów. Wady urządzeń do których je montowałem - nie spotkałem się, wady syfonów tylko raz , a jeśli coś było nie tak z syfonami to były to po prostu braki w opakowaniach (niejednokrotnie spowodowane kradzieżą w markecie).
    Jeśli coś ciekło to albo źle dokręciłem, albo elementy były na tyle twarde i bez poślizgu(smar, wazelina techniczna , sylikon) że sam to zniszczyłem bądź rozerwałem.
    Te elementy mają tak dużą tolerancję wymiaru, że dopasowanie ich to podstawa sukcesu, sylikon jest elementem uszczelniającym , nie łączącym. Możesz to zrobić również przy pomocy wazeliny technicznej lub smaru sylikonowego, jednak znając życie sylikon w domu jest bardziej dostępny. To ma być cienka warstwa w strefie niewidocznej - i będzie dobrze.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odzew.CityMatic mógł bym na priv. prosić o nr tel. do Ciebie., i o ewentualną możliwość rozmowy.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter 7474 Zobacz post
    Dzięki za odpowieź.
    Czekam ns serwissnta z firmy Polimat.
    Nie bardzo mi się uśmiecha nową wanne silikonem traktować.
    Jeszcze co do tej uszczelki to na filmie instrukarzowym Mc'alpine jest gładkim do wanny.
    Czasami da się zamontować wannę bez silikonu . Ale po co ryzykować ? Posmaruj wszystkie uszczelki wanny silikonem sanitarnym i będziesz miał szczelnie .

  8. #8

    Domyślnie

    Nie jest mi do śmiechu ale...myślałem że silikon to najlepszy w medycynie estetycznej .
    Tak na serio w ogóle smarowania nie brałem pod uwagę ale jeżeli bez ciężko to posmaruje.
    Jesyem ciekaw czy jesy ktoś kto montował wannowego mcalpina bo moim zdanie cały syfon bije materiałem na głowe wszystkie inne oprócz uszczelki pomiędzy syfonem a wanną.
    Jeżeli miał by ktoś z was kontakt z kimś kto na prawdę zna te syfony to proszę o kontakt.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Uporałem się w końcu z cieknącą wanną.
    Dzięki wszystkim za zainteresowanie.
    Napisze o co chodzi z syfonami będącymi na rynku, bo kilka ich przetestowałem więc może się komuś przyda.
    Moim zdaniem nie do przyjęcia jest traktowanie silikonem lub innym podobnym klejem nowej wanny.
    Mc alpine konstrukcja ,materiał dobrej jakości klik klak super, natomiast uszczelki konstrukcyjnie do bani .W przekroju są w kształcie klina a syfon i wanna gniazda mają płaskie i nie ma możliwości szczelnego spasowania tego ,oczywiście bez silikonu.Po kontakcie z serwisem Mcalpina zasugerowano też klej lub silikon zresztą gostek nie bardzo czaił bazę o czym mowa ,tragedia.
    W markecie zakupiłem i przetestowałem syfony.
    WIRQUIN - cena 128pln- prosta konstrukcja usczelki trzymają ale materiał z którego zrobiony syfon na wygląd bez szału (klik-klak słaba jakość korek plastik.) Można stosować ale za wysoka cena
    VIEGA - Cena 110 pln To taki volkswagen posród syfonów prosty plastikowy dobre uszczelki .
    GEBERIT- ten wybrałem .to tak na wygląd półka wyżej od viegi przelew to nie żaden karbowany wężyk tylko docinane rurki składane na uszczelki(pasta poślizgowa w zestawie) uszczelki zespolone.plastiki też na wygląd super
    jedyna wadą jest to ze tak samo jak viega nie ma możliwości od spodu czyszczenia .Natomiast w syfonie brodzikowym czyszczonym od góry jest wyciągana wkładka silikonowa i dodatkowe sitko.Z tych co zakłafałem nr1.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Smarując wszystkie uszczelki wanny silikonem sanitarnym, uzyskamy trwałe uszczelnienie.
    gorilla tag

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony