dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: droga

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuza

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć wszystkim. Mam na imie Zuza, zadałam w dziale Prawo i pieniądze następujące pytanie:

    Jestem właścicielką działki (15 m szerokości). Z działki tej muszę wyznaczyć drogę dojazdową do działki położonej za moją działką. Z tego faktu wynika moje pytanie, czy droga ta ma mieć szerokość 5 m (takie informacje uzyskaliśmy od uprawnionego geodety). Czy jest możliowść ustanowienia węższej drogi? Czy są jeakieś przepisy normujące tą kwestię? Moje kolejne pytanie:
    Czy mogą znajdować się otwory okienne w ścianie usytuowanej w granicy drogi?

    Niestety nikt mi nie chce poradzić. Może w tym dziale będzie więcej osób, które coś podpowiedzą.


  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    My mamy też drogę przez działkę sąsiada i ma ona 4m szerokości.

  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że w przypadku wydzielenia drogi wyłącznie na potrzeby tej drugiej działki można skorzystać z par.14.1 Prawa Budowlanego, czyli szerokość drogi powinna wynosić 3m. Ale, jeżeli będzie to droga służąca również mieszkańcom pierwszej działki to wtedy par.14.2 mówi o szerokości 5m.
    Budynek może stanąć przy granicy z drogą, ale trzeba to zatwierdzić na planie zagospodarowania. Odległości w PB (3m lub 4m)od granicy mają na celu umożliwienie zagospodarowania działki sąsiedniej i w zasadzie nie dotyczą drogi.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuza

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    Pacul!
    Dzięi za odpowiedź. Muszę powalczyć o tą droge , w zasadzie o działkę. 2 metry to dużo. Jesteśmy na etapie wyboru projektu i ciężko jest dokonac wyboru z dostosowaniem do działki o szer. 10 m -po odliczeniu drogi 5m. Do tego wszystkie oboszczenia zgodnie z PB. Może jednak się uda coś wykombinować.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Zuza, jeśli ta działka to nie jakaś okazja, może lepiej nie ładuj się w kłopoty. Odmierz sobie te 10 czy 12 m i pomyśl czy nie będzie Ci to w przyszłości przeszkadzało. Pamiętaj,że koszt działki często nie jest tak wysoki jak postawionego budynku. Ja osobiście zdecydowałbym się na tak wąską działkę tylko w mieście i to w jego dobrym miejscu, jako dodatek do bliźniaka. Poza miastem ta szerokość jest zdecydowanie za mała.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuza

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    On 2002-10-28 14:24, Hans_68 wrote:
    Zuza, jeśli ta działka to nie jakaś okazja, może lepiej nie ładuj się w kłopoty. Odmierz sobie te 10 czy 12 m i pomyśl czy nie będzie Ci to w przyszłości przeszkadzało. Pamiętaj,że koszt działki często nie jest tak wysoki jak postawionego budynku. Ja osobiście zdecydowałbym się na tak wąską działkę tylko w mieście i to w jego dobrym miejscu, jako dodatek do bliźniaka. Poza miastem ta szerokość jest zdecydowanie za mała.
    Hans! Ta działka to jest okazja, bo już ją mamy. Dostaliśmy ją od rodziców męża, usytuowana jest w mieście - prawie centrum Dąbrowy Górniczej.
    Świadomego wyboru tak wąskiej działki nie dokonalibyśmy, w tej chwili jedynie próbujemy znaleźć jak najlepsze rozwiązanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony