dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zewnętrzne schody drewniane

    Po przebojach, mamy domek. Jeszcze brakuje schodów zewnętrznych (z tarasu na działkę). Wysokość od ziemi do tarasu, to 90cm. Podpowiedzcie proszę jakie je zrobić, żeby nie były za strome ale żeby też nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Muszą mieć barierkę i 3 latek ma się w miarę bezpiecznie po nich poruszać.

  2. #2

    Domyślnie

    Oszczędzasz, czy robisz dobrze?
    Szerokość schodów, 120 cm co najmniej, co najmniej 4 stopnie i poziom zero, wtedy po 18 cm. Wiem, to za dużo dla takiego malucha, ale przy takich założeniach, niewiele da się zdziałać.

    Wszystko, ponad to 120 i 18, jest na plus.
    Skąd te 120 cm? To, według mnie, minimalna szerokość schodów, gdzie dwie niegrube osoby, mogą się wyminąć, a przy tarasie, jest to codzienność.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zrób schody równoległe do tarasu a nie na wprost

  4. #4

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	441974

    Schody maja być normalne, zwykłe Sami je chcemy zrobić, bo mamy 4m3 drewna z rozebranej poprzedniej katastrofy budowlanej. Mąż myślał 5 schodków 18cm. Na 90-100cm w działkę. Takie równoległe byłby chyba lepsze, ale bardziej skomplikowane?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    18 cm to sporo, ja bym zrobił 6 stopni to przy 90cm daje 15cm. Wygodne schody to 2h+s=60-65 cm , to daje 2x15+ 30 cm =60 , czyli szerokość stopnia 30 cm.

    Dlaczego te bloki fundamentu takie krzywe i to każdy w inną stronę?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo robione samodzielnie przez autora pewnie

    ***
    Ja pisałam o normalnych schodach, tylko nie na wprost a z boku tarasu - zajmą najmniej miejsca.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony