dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 48
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 954
  1. #901
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Od dziś bez maseczek na ulicach. NIe traktuje każdego sąsiada, z którym zamienię parę słów, czy znajomego, którego napotkam na rowerowej przejazdzce jako zagroźenie.
    Właśnie przez takie podejście nie będzie dobrze. Ja każdego człowieka traktuje jak potencjalne zagrożenie. Dlatego maski,dystans społeczny i wykluczenie nie potrzebnych usług ale to już dawno zrobiłem bez pandemii.

    To co uchwala rzad nie zwalnia od myślenia. Nie widać w statystykach jakichś pozytywnych zmian prędzej stabilizację
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #902
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Właśnie przez takie podejście nie będzie dobrze. Ja każdego człowieka traktuje jak potencjalne zagrożenie. Dlatego maski,dystans społeczny i wykluczenie nie potrzebnych usług ale to już dawno zrobiłem bez pandemii.

    To co uchwala rzad nie zwalnia od myślenia. Nie widać w statystykach jakichś pozytywnych zmian prędzej stabilizację
    Lud jest przyzwyczajony, że ktoś za niego pomyśli. To widać, słychać i czuć na każdym kroku.

    Samodzielne wyciąganie wniosków?


    Zgadnij dlaczego? I od ilu lat?

  3. #903
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JaninaJot
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-178
    Posty
    66

    Domyślnie

    Dlaczego wszyscy chcą się dystansować społecznie? Ja rozumiem fizyczny dystans, ale dlaczego od razu przestać ze sobą rozmawiać?

  4. #904
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JaninaJot
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-178
    Posty
    66

    Domyślnie

    Oj no kulibob się dystansuje społecznie Myślę, że sporo ludzi również. Fora w internetach też warto by zamknąć, żeby ten społeczny dystans zachować.

  5. #905
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Piąte "Nie zabijaj"! Syf czy nie syf (może wirus?) to stworzonko boże, jak to lud mawia. Syf ma prawo żyć , taki jest boski plan, cokolwiek by to pojecie nie oznaczało

    Że w niektórych kręgach rozdeptanie czegokolwiek żywego co się rusza na ziemi jest honorowym obowiązkiem, to pewnie dowód na miłość bliźniego
    Miłość nie jedno ma oblicze.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 02-06-2020 o 17:12 Powód: Miłosć..

  6. #906
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    To ,że ktoś ma inne pomysły na życie w sensie jego usprawnianie w nieco prostszy i tańszy sposób ,nie musi być postrzegane jako
    Syf ma prawo żyć , taki jest boski plan, cokolwiek by to pojecie nie oznaczało
    (pogrubienie to moje bo jest bardo przaśne ) i nie jest od razu złem koniecznym.Pomysłodawca ma być od razu zwymyślany? Miało nie być osobistych wycieczek personalnych ,a oznajmianie światu jakim jest się pozerem jest w tym wypadku bardzo trafne w obnażeniu swojej sytuacji rodzinnej , ja jak zapomnę o napiwku ,a w zamian dam gościuniowi 5zł. szperającemu w śmietniku mam być tym gorszym? Ot i cały wpływ wirusa już jak widać nie na budownictwo.

  7. #907
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    A ja palę w kominku i niczym się nie przyjmuję. Dzieci ostatnio zbili szybę uff, jak przyjemnie posiedzieć przy otwartym ogniu

    Zastanawia mnie jedna rzecz. Dla czego mam płacić za wodę? Woda jest dobrem narodowym, odprowadzam multum różnych podatków do gminy i jeszcze mi karzą płacić za wodę. Skoro należy do mnie, to coś nie halo. Mam zamiar przejść się po mieszkańcach i podpisać żądanie o zniesienie opłat za wodę. Nie interesuje mnie kolejna milionowa pożyczka zaciągnięta przez gminę na nie wiadomo co. Moja gmina ma obsługiwać mnie a że ktoś w gminie żąda kolejnego mostu, to nie moja sprawa. Nie żyjemy w komunie i każdy ma sam siebie finansować, przynajmniej nie moim kosztem. Wybrali na przykład do nowo budowanej szkoły najdroższe lampy elewacyjne za 2 tys sztuka. No ludzie gdzie wasz rozsądek! chyba w mojej kieszeni. Jaki sens opłacać kolejne raty w banku za moje pieniądze, mają tak się rządzić by nie płodzić długów. Skoro ja potrafię żyć bez długów to i gmina się nauczy.

  8. #908
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Przeciez nikt nie kaze placic za wode z wlasnej studni?
    Nikt sie pewnie tez nie przyczepi jak sobie wiadro z jeziora przyniesiesz lub deszczuwke z beczki uzywal.
    Mam dodatkowo studnie ale woda średnio nadaje się do basenu żelaza tyle że dna nie widać. Chemi trzeba nawalić od cholery a pompa piaskowa filtruje dwa tygodnie aby to jakoś wyglądało.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #909
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Przeciez nikt nie kaze placic za wode z wlasnej studni?
    Nikt sie pewnie tez nie przyczepi jak sobie wiadro z jeziora przyniesiesz lub deszczuwke z beczki uzywal.
    Mam dodatkowo studnie ale woda średnio nadaje się do basenu żelaza tyle że dna nie widać. Chemi trzeba nawalić od cholery a pompa piaskowa filtruje dwa tygodnie aby to jakoś wyglądało.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #910
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    PANOWIE: BANANY ROZDAJĘ, BANANY ROZDAJĘ!!!!

    Proszę się trzymać tematu, no powiedzmy 'blisko tematu' i bez wycieczek osobistych

  11. #911
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Szkoda, że skasowałeś posty. Takie teksty i myśli w postach mojego "adwersarz" są "bezcenne". Nigdzie tego się nie znajdzie. Kuźwa mogłem zarchiwizować. Szlak.

    PS. Banan to moje określenie. Bądź bardziej kreatywny.
    Witam.

    Uszczypliwie możesz go zgodnie z tematem topiku zapytać.
    Wpływ koronawirusa COVID-19 na budownictwo
    Jaki wpływ ma wirus na postawienie przed domem "cygara" z gazem ?..Czy wirus zmienił stawki gazu ziemnego i propan -butan ?.W historii FM jeszcze nie było ,żeby mod dał sobie "banana" za nieregulaminowe pasje.Tak to traktuj.

    p.s bardzo ostentacyjnie przecież to promuje.

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    PANOWIE: BANANY ROZDAJĘ, BANANY ROZDAJĘ!!!!

    Proszę się trzymać tematu, no powiedzmy 'blisko tematu' i bez wycieczek osobistych
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 06-06-2020 o 06:49

  12. #912
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Musi dotknąć, szczególnie gdy w tłumie połowie społeczeństwa maseczki wiszą niżej odkrytego zasmarkanego nosa. Testy, testy und noch einmal testy ! Aby zlokalizować źródła zakażeń i szybko odizolować. Skoro najwyższy ma daleko i głęboko nawet swoich pracowników co widać choćby w Tuchowie czy w Kościelisku (Dom Rekolekcyjny Ojców Redemptorystów) a sanepid UPRZEJMIE PROSI osoby o podanie kontaktów , to nigdy nie będzie dobrze. Prosić to można na wesele , natomiast "Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r.o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi" nakłada obowiązki, więc organ wzywa osoby kontaktujące sie .... Lecz oczywiście organ lęka się wstać z kolan i mamy co widzimy. Lub zobaczymy niebawem.

    Tu przykładowa prośba w podobnej sprawie

  13. #913
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Musi dotknąć, szczególnie gdy w tłumie połowie społeczeństwa maseczki wiszą niżej odkrytego zasmarkanego nosa. Testy, testy und noch einmal testy ! Aby zlokalizować źródła zakażeń i szybko odizolować. Skoro najwyższy ma daleko i głęboko nawet swoich pracowników co widać choćby w Tuchowie czy w Kościelisku (Dom Rekolekcyjny Ojców Redemptorystów) a sanepid UPRZEJMIE PROSI osoby o podanie kontaktów , to nigdy nie będzie dobrze. Prosić to można na wesele , natomiast "Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r.o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi" nakłada obowiązki, więc organ wzywa osoby kontaktujące sie .... Lecz oczywiście organ lęka się wstać z kolan i mamy co widzimy. Lub zobaczymy niebawem.

    Tu przykładowa prośba w podobnej sprawie
    Ja bym się nie kontaktował do póki nie maił bym objawów poco mi kwarantanna i nadzór i tak praktycznie żyję w auto kwarantannie.
    Testó pewnie by nie zrobili tylko miałbym siedzieć i patrzeć w sufit aż zacznę wypluwać płuca
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #914
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Masz świadomość niebezpieczeństwa i ogarniasz temat jednego kruchego życia które mamy. Co najmniej połowa ludu miast i wsi zobaczyła że wódz suszy zęby czyli "hulaj dusza, piekła nie ma, maseczki precz!" Do sklepu iść TRZEBA, jakby nie można było zamówić warzyw przez net z dostawą do domu w ciągu 2 godz., inne zakupy zamawiasz w sklepie na literę kandydata Rafała (odbiór osobisty na rampie dostaw), ale chleb kupić trzebaaaa. Aby żeby? Wystarczy mieć pół kilo mąki, drożdże , olej 60g, mleko 120ml, kefir 200ml, dwie sprawne ręce i masz 13 bułeczek. Kefir własny, gaz póki co jest. Ale trzeba chcieć. W naszym systemie zamiast pracy preferuje się ofiarę, a raczej ofiarę losu i własnej wyuczonej bezradności. Nie da sięęę. Buuu!

  15. #915
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1591703308179.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	445026
    bez komentarza
    unde venis et quo tendis

  16. #916
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie



    Dopóki nie zobaczą pod drzwiami, jak nie przymierzając księdza po kolędzie, to nie uwierzą.
    Chociaż od chrzcin słyszą "Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli " jak to podobno na zjeździe w 382 roku w Rzymie przyklepano. Jana i trzech kumpli uznano a Filipa, Tomasza i kilku innych pogoniono precz od świętych stron. I tak zostało.

  17. #917

    Domyślnie

    mam nadzieję, że wkrótce sytuacja się poprawi
    Reklama na FM jest płatna

  18. #918
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A niby to jaka sytuacja ta medialna ? raczej nie , po wyborach wymyśla sobie 5 falę czy coś w ten deseń a my goje niekoszerne no cuż zęby zaciskać i stosować się .

  19. #919
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że temat wpływu wirusa na budownictwo został już wyczerpany i czas zamykać wątek, bo zaczynacie odchodzić od tematu.

  20. #920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    OK. Czyli adminy też nic nie zrozumieli. Cytat z film gdy m.York wsiada do samochodu: Nadal uważacie że możecie ich ukrócic?
    Można wykasować 30 postów, lecz rzeczywistości nie zmienicie chowając łeb w piasek jak struś. Mnie o zwisa i powiewa wielkim kalafiorem, lecz jeśli was nie interesuje przyszłość WASZYCH dzieci i wnuków to .... z wami. Widać jasno że Kochanowski miał rację, Kościuszko miał rację, lecz potomni przestrogi maja za nic.

    http://staropolska.pl/renesans/jan_k...piesni_31.html
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 18-06-2020 o 11:19

Strona 46 z 48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony