dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie projekt zamienny

    Cześć, zleciłem projektantowi wykonanie całej dokumentacji wraz z wykonaniem mapy do celów projektowych przez jego geotechnika. Wszystko jest ok, prócz tego, że poziom zero wynosi 80cm ponad grunt. Działka która posiadam jest pochylona, 80cm wynosi w najwyższym punkcie, zaś w najwyższym jest to, aż 1.40 powyżej gleby. Pozwolenie na budowę już uzyskałem, i teraz mam dwie opcje:
    1. Robić tak jest jest w projekcie, wyniesie mnie to 8 warstw bloczków fundamentowych 14cm + ława 40cm + silka 24. Ziemie z wnętrza wykopu obsypać w najniższym punkcie i wyrównać. Opcja nawet spoko, ale zmieniają się wtedy rzędne terenu o około 1.1m na niekorzyść sąsiada. Nie wiem czy nikt się potem nie doczepi
    2. Trzeba sporządzić projekt zamienny i ustalić nowe "0.0" I właśnie, jak taki projekt zamienny wygląda ? Czy wystarczy, że doniosę do nadzoru budowlanego mapę do celów projektowych z naniesionym nowym poziome 0.0 i załącze do tego odpowiednie pisemko ? Czy po naniesieniu nowego poziomu 0.0, muszę znowu czekać na pozwolenie na budowę ?
    Za wszelkie porady z góry dziękuje i pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ad.1 - ustal z projektantem najlepszą opcję !!!
    ad.2 - jak taki projekt zamienny wygląda ? : jak każdy projekt budowlany w pełnym zakresie do uzyskani PnB.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał enussss Zobacz post
    Cześć, zleciłem projektantowi wykonanie całej dokumentacji wraz z wykonaniem mapy do celów projektowych przez jego geotechnika. Wszystko jest ok, prócz tego, że poziom zero wynosi 80cm ponad grunt. Działka która posiadam jest pochylona, 80cm wynosi w najwyższym punkcie, zaś w najwyższym jest to, aż 1.40 powyżej gleby. Pozwolenie na budowę już uzyskałem,
    Zapytaj projektanta czy się pomylił w ustaleniu rzędnej czy to było celowe działanie ale bez ustalenia z Inwestorem?
    Co proponuje Projektant ?
    Masz w projekcie schody zewnętrzne i jakieś schody np. z tarasu?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 19-03-2020 o 12:27
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    d7d

    a może Inwestor "szedł" po najmniejszej linii oporu z np. wyceną projektu uszczuplając go o Projekt Koncepcyjny i uzgodnienia Inwestor / projektant ... po czym obudził się dzisiaj ( ? ). Czytając FM tak często się zdarza, że przez pseudo oszczędności na projekcie, cała Inwestycja jest ułomna ( lub nie taka, jaka ma być ) z takiego, czy innego powodu, a potem lament z pytaniem : i co teraz ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    aby zmienić trochę poziom zero względem projektu nie musisz nikogo pytać, geodeta później tego nie sprawdza.

    najważniejsze - zrób tak aby w terenie wszystko grało, aby tobie było wygodnie, działka miała sens i aby sąsiad nie cierpiał przez twoją deszczówkę.

  6. #6

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do projektanta i powiedziałem mu co i jak będzie robić projekt zamienny który złoży do starostwa. Prawdopodobnie osoba która robiła mapę do celów projektowych nawet nie była na działce i zrobiła to zza biurka. I nie robiłem tego po kosztach

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Projektant ma z tego dodatkowe zlecenie więc nie dziwne że tak ci polecił. Pierwsze słyszę aby niewielka zmiana poziomu zero wymagała nowego projektu. Takie rzeczy ustala się na budowie. Tym bardziej jak masz działkę nachyloną, nawieziesz trochę ziemi wszystko się pozmienia przecież nie musisz do starostwa z takim czymś latać..
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 20-03-2020 o 15:10

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wstyd mi pisać, lecz jeśli jesteś w stanie udowodnić że wykonawca mapy nie był w terenie, to wiesz kogo wziąć do galopu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony