dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marc3co

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    30

    Domyślnie

    Zgodnie z sugestiami wprowadziłem trochę zmian w projekcie:
    1. Powiększony wiatrołap
    2. Drzwi balkonowe w kuchni zmienione na trochę mniejsze fixy a okno fix przy zlewie zmienione na uchylne.
    3. Przesunięte drzwi od łazienki sąsiadującej z salonem.
    4. W salonie wstawiona ściana ażurowa aby drzwi od łazienki nie były tak wyeksponowane.
    https://imagizer.imageshack.com/v2/8...922/LTDcHM.png

  2. #22

    Domyślnie

    Wiatrolap - wstawisz szafe, wieszak i wyjdzie bardzo waska i dluga kicha. No, mozna, ani to ladne, ani ergonomiczne.

    Korytarz od scianki azurowej przy lazience az do drzwi do pokoi - tez wychodzi klaustrofobicznie waski o dlugi. Tam sie chyba 2 osoby nie wymina.

    Wybacz, ze Cie doluje, ale idz do architekta i niech on zaprojektuje. Rozumiem, twoj dom, twoj pomysl, ty tam bedziesz mieszkal. Ale mam wrazenie, ze w tej koncepcji brakuje ergonomii.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał marc3co Zobacz post
    Zgodnie z sugestiami wprowadziłem trochę zmian w projekcie:
    1. Powiększony wiatrołap
    2. Drzwi balkonowe w kuchni zmienione na trochę mniejsze fixy a okno fix przy zlewie zmienione na uchylne.
    3. Przesunięte drzwi od łazienki sąsiadującej z salonem.
    4. W salonie wstawiona ściana ażurowa aby drzwi od łazienki nie były tak wyeksponowane.
    https://imagizer.imageshack.com/v2/8...922/LTDcHM.png
    Jako niedoszły architekt i urbanista pozwolę się znowu wtrącić.

    Jeśli chodzi o przejście przy ściance ażurowej według sztuki projektowej 120 cm to jest takie minimum.
    W wiatrołapie wcale nie musi być szafa. Można dać komodę z lustrem, Szafkę na buty itp. Jest wtedy więcej przestrzeni na wejściu, a szafy mogą być w pokojach.

    Co mi się jeszcze nie podoba.
    Zlewozmywak. Ktoś już napisał, że jest widoczny od strony salonu. Może by go tak trochę schować.

    I sprawa usytuowania budynku na działce. Już pomijając to że geodeta który ciął te działki powinien być sam ścięty tą gilotyną.

    Wbudowałbym dom głębiej działki i równolegle do granic. A ewentualne wiaty czy garaż prostopadle do drogi przed domem, nawiązując do sąsiednich budynków.

    Jeszcze sprawa przewodów wentylacyjnych dla pomieszczeń "mokrych" - kuchnia, kotłownia, łazienki. Trzeba uważać na spojenia połaci bo dach będzie pewnie czterospadowy.
    Prawdopodobnie bez dwóch kominów się nie obejdzie. Chyba że zastosować jeden komin i dwa przewody z systemem mechanicznym dla kotłowni i kuchni (bardziej kosztownym w eksploatacji).

    Możnaby pisać i pisać sprawy o których powinien Pan się dowiedziać od profesjonalnego architekta.

    Jest taki aspekt w projektowaniu domu jak hasło "Kto idzie?". Jak do Pana ktoś zadzwoni do drzwi to aby zobaczyć przez okno to będzie musiał Pan albo wystawić głowę przez okno w kuchni, przy zlewie albo lecieć do kotłowni lub łazienki w pokoju. Trochę to niekomfortowe.
    Rada na to byłaby taka: zagospodarować kuchnię w rogu w kształcie litery L bez fixów z jednym oknem przy zlewozmywaku. A tu gdzie będzie stół, podejrzewam w prawym rogu budynku, wstawić rozetę prostokątną tak aby spojrzenie na ścianę elewacyjną i furtkę było ułatwione.
    Byłoby to bardziej miejsce reprezentatywne ze stołem w salono-jadalni niż te teraz z fixami.

    Można jeszcze pomyśleć o oknie w pokoju od strony elewacji frontowej, ale już nie tarasowe.
    Ostatnio edytowane przez DarekDawid ; 20-03-2020 o 08:24

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marc3co

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Wiatrolap - wstawisz szafe, wieszak i wyjdzie bardzo waska i dluga kicha. No, mozna, ani to ladne, ani ergonomiczne.

    Korytarz od scianki azurowej przy lazience az do drzwi do pokoi - tez wychodzi klaustrofobicznie waski o dlugi. Tam sie chyba 2 osoby nie wymina.

    Wybacz, ze Cie doluje, ale idz do architekta i niech on zaprojektuje. Rozumiem, twoj dom, twoj pomysl, ty tam bedziesz mieszkal. Ale mam wrazenie, ze w tej koncepcji brakuje ergonomii.
    Czekam na mapę do celów projektowych i idę do architekta (po rozeznaniu wybrany i wstępnie już umówiony). Mój projekt to koncepcja i założenia. Mniej więcej tego oczekujemy, a nie że tak musi być i koniec. Po rozmowach szczegółowych wszystko może się zmienić.

  5. #25

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Popieram tę koncepcje.
    dwie łazienki z oknami, ciepłe bo od Południa. Ich wymiary można by zmienić tak aby w jednej była kabina a w drugiej wanna. No i kominy wentylacyjne też należałoby uwzględnić. Jakby nie projektować to i tak będzie ich dwie sztuki.
    W kuchni jak tak bardzo zależy na oknie to można tą "Elkę" dać na ścianę zewnętrzną, a przy stole większe okno np. tarasowe.

    Jak już Pan będzie u tego architekta to niech Pan napisze jak historia się ma.
    Pozdrawiam

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marc3co

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Nawet podoba mi się to rozwiązanie.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marc3co

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekDawid Zobacz post
    Popieram tę koncepcje.
    dwie łazienki z oknami, ciepłe bo od Południa. Ich wymiary można by zmienić tak aby w jednej była kabina a w drugiej wanna. No i kominy wentylacyjne też należałoby uwzględnić. Jakby nie projektować to i tak będzie ich dwie sztuki.
    W kuchni jak tak bardzo zależy na oknie to można tą "Elkę" dać na ścianę zewnętrzną, a przy stole większe okno np. tarasowe.

    Jak już Pan będzie u tego architekta to niech Pan napisze jak historia się ma.
    Pozdrawiam
    Rozwiązanie zaproponowane przez obrzydliwy jest do rozważenia.
    Gdy tylko powstanie projekt architektoniczny to się nim podzielę. Ciekawe jaki będzie produkt finalny

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    I dodam że ma Pan idealne miejsce na szafę wnękową. Nie podam gdzie bo miejsce samo się nasuwa.

  10. #30

    Domyślnie

    https://zapodaj.net/e7c667c0f0694.png.html

    Masz. Rzuciłem Ci kilka poprawek.

  11. #31

    Domyślnie

    Nie wiem jak u Was ludzie, ale u mnie w pracy zastój straszny...

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Nie wiem jak u Was ludzie, ale u mnie w pracy zastój straszny...
    https://zapodaj.net/0970a4d426cf5.jpg.html
    Straszna nuda.

  13. #33

    Domyślnie

    Lepszą opcją będzie wanna w łazience przy sypialni. Prysznic w gościnnej.
    Nie potrzeba kominów przy wentylacji mechanicznej i pompie ciepła.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marc3co

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    30

    Domyślnie

    A u mnie w pracy gorąco... Dobrze, że jest projekt i budowa na głowie - przynajmniej jest odskocznia psychiczna.
    Widzę, że propozycja projektu ewoluuje. Bardzo mnie to cieszy. W wolnej chwili jeszcze coś sam stworzę na bazie przedstawionych propozycji.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marc3co

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    30

    Domyślnie

    Przerobiłem propozycję: obrzydliwy i DarekDawid na własne potrzeby (przynajmniej tak mi się wydaje).
    https://imagizer.imageshack.com/v2/8...922/wj6zpc.png

    1. Okno/drzwi balkonowe w pokoju zostaje na ścianie płd-wsch.
    2. Pokój który powstał z 2 łazienek jest mały i może taki pozostać (goście maks 6x w roku + cała ściana książek).
    3. Łazienki i ich rozmiar może jeszcze ulec zmianie.

    I mam jeszcze jedno pytanie: czy jeśli będę miał wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła to czy w takim przypadku potrzebuję kominy wentylacyjne?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Ale się uparłeś na ten zlew na środku salonu, zlew to obok zmywarka - nie chciałbym tak ja bym to wrzucił na ścianę kotłowni, a nie pod okno które chcesz otwierać a co z baterią?

    NIe potrzebujesz kominów

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał marc3co Zobacz post
    Witam !


    5. Płyta fundamentowa.
    6. Ściana silikat.
    7. Poddasze nieużytkowe.
    8. Ogrzewanie pompą ciepła + CWU
    9. Wentylacja mechaniczna.

    Czemu płyta a nie ławy?
    Silikat 18 czy 24?
    Wiązary kratowe na konstrukcję dachu?
    Co cię skłoniło do Pompy ciepła do CO+CWU?

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marc3co

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ale się uparłeś na ten zlew na środku salonu, zlew to obok zmywarka - nie chciałbym tak ja bym to wrzucił na ścianę kotłowni, a nie pod okno które chcesz otwierać a co z baterią?

    NIe potrzebujesz kominów
    Okno tylko uchylne. Zlew jeśli będzie kuchnia w L to pewnie zniknie z widoku.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marc3co

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Czemu płyta a nie ławy?
    Silikat 18 czy 24?
    Wiązary kratowe na konstrukcję dachu?
    Co cię skłoniło do Pompy ciepła do CO+CWU?
    Płyta gdyż: niedaleko do działki Wisła i cieplejsza niż ławy.
    Silikat 18
    Tak, planuję wiązary kratowe.
    Paliwo stałe odpada. Gazu z sieci przez najbliższe X lat nie będzie (niby są plany, ale odległe). Gaz z butli - do mnie nie przemawia, a koszt dobrego pieca i instalacji podobny + użytkowanie wychodzi podobnie jak pompa ciepła (tzn niewiele trzeba dołożyć, a szybciej i mniej problemów).

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Podepnę się do tematu, mam możliwość wybudowania na jednej z działek 7ar (ale jest ona wąska) takiego oto domu:

    https://z500.pl/projekt/717/Z177,mal...a-dzialke.html

    lub na drugiej 5ar, małego domu parterowego powierzchnia do 82m, myślałem o projekcie Z7 35.

    Który dom będzie bardziej ekonomiczny w budowie i późniejszej eksploatacji ? Ogrzewanie gazowe.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony