dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salkometer

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    23

    Domyślnie Łazienka - dobór koloru fugi

    Witam,
    w łazience kładziemy na podłogę płytki drewnopodobne, część płytek podłogowych będzie także na ścianie oraz łączyć się będą z szarą płytką 120 x 60 cm.
    Mam dylemat jaki kolor fugi powinniśmy w tym przypadku zastosować do obu płytek.

    Myślałem o fudze w kolorze grafitowym / antracytowym

    Zamieszczam zdjęcia z wizualizacji oraz już w rzeczywistości.
    Dziękuje za pomoc
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Olszewscy_80223.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	441985   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Olszewscy_80220.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	441986   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_143753676979126.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	7,9 KB
ID:	441987   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200319-WA0001.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	441988  
    Ostatnio edytowane przez salkometer ; 19-03-2020 o 20:00

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To jest moje zdanie:
    Podłoga fuga jasna brązowa lub szara - szara również na ścianach.
    Jeśli chcesz aby płytki były bardzo widoczne antracyt(czarna) na ściany i podłogę.
    Ze względu, że fuga jest jasna unikniesz pewnych niedoskonałości, jak również w przypadku późniejszej eksploatacji przebarwień od środków chemicznych które bardzo często powodują rozjasnienie fugi podczas działania.

    Ps
    A jeszcze zapytam - na zdjęciu wykonanej łazienki linia płytek kończy się z linią zewnętrzną ściany....czy nie będą płytki widoczne na zewnątrz po zamocowaniu drzwi? To jakieś szczególne drzwi, że są licowane ze ściana zewnętrzną?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Ja bym zastosował 3 spoiny.
    Do drewnopodobnych - tych na podłodze jak i na poziomych fugach na ścianie może ciemniejszy odcień beżu z tej płytki.
    Do szarych szarą.
    Do czarnych czarną.

    Te licowanie ze ścianą zewnętrzną to bardzo częsty przypadek. Ja jeszcze wysuwam około 5 mm na zewnątrz. Wtedy jest po środku drzwi łączenie.
    Ale to zależy od sposobu łączenia materiałów przy wejściu, czy listwą czy spoiną.

    Pozdrawiam

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salkometer

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam, zależy dla mnie aby podkreślić rozmiar i kształt płytki. Jeżeli chodzi o licowanie zewnętrzne drzwi to nie bardzo wiem o którym punkcie jest konkretnie mowa.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał salkometer Zobacz post
    Jeżeli chodzi o licowanie zewnętrzne drzwi to nie bardzo wiem o którym punkcie jest konkretnie mowa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200319-WA0001.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	442008
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salkometer

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    23

    Domyślnie

    Już widzę, rozumiem o co chodzi , w sumie nie wiem jak będzie, muszę ustalić to z majstrem, lepiej byłoby to schowac.

    Edit
    Drzwi będą otwierane na zewnątrz i taki mam sam przypadek w obecnych drzwiach w aktualnym mieszkaniu i wg mnie w żaden sposób płytki nie będą wystawać.

    https://ibb.co/j54nNYJ
    Ostatnio edytowane przez salkometer ; 20-03-2020 o 17:37

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał salkometer Zobacz post
    Edit
    Drzwi będą otwierane na zewnątrz i taki mam sam przypadek w obecnych drzwiach w aktualnym mieszkaniu i wg mnie w żaden sposób płytki nie będą wystawać.
    To, że drzwi otwierać się mają na zewnątrz decyduje - przepis.
    To, że nie widać płytek - rodzaj zastosowanych drzwi i osadzenie ich w futrynie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salkometer

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    23

    Domyślnie

    Takie będą drzwi - bezprzylgowe firmy Porta.
    https://ibb.co/BfN0P8Q

    Co sądzicie o fudze Mapei ultracolor - antracytowy - na podłodze i ścianie.
    Jeżeli chodzi o rozjaśnienie fugi po użyciu środków chemicznych, czy impregnat niweluje ten mankament?
    Ostatnio edytowane przez salkometer ; 20-03-2020 o 17:42

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał salkometer Zobacz post
    Takie będą drzwi - bezprzylgowe firmy Porta.
    https://ibb.co/BfN0P8Q

    Co sądzicie o fudze Mapei ultracolor - antracytowy - na podłodze i ścianie.
    Jeżeli chodzi o rozjaśnienie fugi po użyciu środków chemicznych, czy impregnat niweluje ten mankament?
    Drzwi trzeba sprawdzić, bo jeśli będzie listwa to przy takim montażu będzie ją widać.
    Fugi Mapei to dobry materiał jakościowo stały i bardzo trwały - impregnat zabezpiecza i uodparnia trwałość koloru i jak wszystkie tego typu środki na określony czas.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salkometer

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    23

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie, chciałbym zaimpregnować w przyszłości fugi Mapei ultra color plus, myślę o użyciu impregnatu HG "super ochrona fug". Po jakim czasie od położenia fug powinienem je zaimpregnować oraz jak często powtarza się impregnację?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200319-WA0001.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	442008
    Ale herezje Pan pisze na zdjęciu.

    Każdy kto montował oscieżnice regulowaną z drzwiami z przylgą wie że linia płytek licuje się mniej więcej ze ścianą zewnętrzną otworu drzwiowego łazienki.

    Przy drzwiach z ościeżnicą stałą oraz drzwi bezprzylgowych może ta linia się przesunąć do środka.

    Najzwyczajniej chodzio to żeby listwa lub spoina była centralnie pod drzwiami i nie wystawała z żadnej strony.
    Ostatnio edytowane przez DarekDawid ; 21-03-2020 o 16:31

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salkometer

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    23

    Domyślnie

    Drzwi właśnie będą bezprzylgowe, znajomy technolog z porty potwierdzil, że płytki są ułożone w dobrym punkcie. W żaden sposób nie będą wystawać na zewnątrz po zamknięciu.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Impregnacja zawsze zgodnie z czasem podanym na fudze-po całkowitym wyschnięciu, po całkowitym uzyskaniu własności - wytrzymałości. To tak jak z zastosowaniem impregnatu- z regóły w dwóch warstwach. Czynność powtórzyć.... po okresie. Wszystko zależy również od nasilenia eksploatacji powierzchni na ścianach będzie inna w holu na posadzce inna.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jeżeli fuga tradycyjna - to na podłogę koniecznie ciemną. Antracyt albo i czarna - z czasem i tak wypłowieją/zabrudzą się i co najwyżej na mokro będą faktycznie ciemne.
    Na ścianie dałbym podobnie - dla podkreślenia płytek czarną albo antracyt.

    Jeżeli epoksydowa - to ta będzie miała trwalszy kolor. Więc ostrożniej podszedłbym do czarnej (chociaż też bym jej nie wykluczył).

    Co do linii montażu - lepiej drzwi licować ze ściana po stronie, z której są zawiasy. Nie ma wtedy problemu z ich zdjęciem. Jak będą "we wnęce" to trzeba zastosować zawiasy wkręcane wkrętem (a nie takie, co całym zawiasem się kręci), żeby w ogóle dało się drzwi zdjąć w razie potrzeby (choćby dla nasmarowania, żeby nie skrzypiały). A i tak jest to wtedy dużo mniej wygodne, niż zwyczajne podniesienie drzwi.
    A że przepisy wymagają, by w łazienkach drzwi otwierały się na zewnątrz, to należy je licować od strony korytarza.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salkometer

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziś kupiłem fugę mapei ultracolor plus 114antracyt - Na ścianie kolor antracyt z szarą płytką powinien dobrze się komponować, lecz boję się o podłogę, ale ryzyk fizyk.
    Mam nadzieję, że nie będę żałował.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Zrób próbę tam gdzie nie będzie fugi widać i sprawdz czy pasuje. Zawsze można zastosować dwa kolory.

    Jak dla mnie antracyt na ścianie będzie bardzo konturował te szare płytki. Ja bym preferował jednak coś podobnego do płytek.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salkometer

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam, zastosowaliśmy antracytowa fugę na podłodze i ścianach, mogę powiedzieć że wybór był strzalem w 10tke.

    Mam kolejne pytanie, w związku z tym że na całej powierzchni mieszkania będziemy podnosić poziom posadzki o 5 mm wylewka samopoziomujaca Atlas Sam 100. Do zagruntowania podłoża myślałem o użyciu gruntu atlas uni plus (czy jakoś tak), posadzka oddana przez dewelopera jest chlonna.

    Natomiast pytanie dotyczy tego czy wokół ścian celem zrobienia datacji mogę użyć sznuru dylatacyjnego ? Bo z tego co widzę to wszystkie pianki mają koło 5-15 cm wysokości.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał salkometer Zobacz post
    Witam, zastosowaliśmy antracytowa fugę na podłodze i ścianach, mogę powiedzieć że wybór był strzalem w 10tke.

    Mam kolejne pytanie, w związku z tym że na całej powierzchni mieszkania będziemy podnosić poziom posadzki o 5 mm wylewka samopoziomujaca Atlas Sam 100. Do zagruntowania podłoża myślałem o użyciu gruntu atlas uni plus (czy jakoś tak), posadzka oddana przez dewelopera jest chlonna.

    Natomiast pytanie dotyczy tego czy wokół ścian celem zrobienia datacji mogę użyć sznuru dylatacyjnego ? Bo z tego co widzę to wszystkie pianki mają koło 5-15 cm wysokości.
    Pianka nawet przecięta po długości na pasy 2 cm wystarczy.

    Proszę zapodać zdjęcie łazienki z tą piękną fugą.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salkometer

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    23

    Domyślnie

    Wrzucę zdjęcie jak już zamontujemy meble od stolarza i zdejmiemy folie z łazienki.
    Teraz jest niestety cała zabezpieczona folią ochronną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony