dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie Energa wstrzymuje instalację liczników dwukierunkowych

    Ktoś ma instalację pv i czeka na licznik?

    https://swiatoze.pl/energa-wstrzymuj...usza-poczekac/

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie zdążyli wymienić jakiś miesiąc temu, liczników mają sporo ale kto w tym okresie chce się komuś pakować do domu.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Ktoś ma instalację pv i czeka na licznik?

    https://swiatoze.pl/energa-wstrzymuj...usza-poczekac/
    Już wczoraj puściłem takie info https://forum.muratordom.pl/showthre...22#post7921222
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Rzeczywiście, nie zauważyłem.
    Jutro mi przychodzą z Taurona wymienić licznik, ale przez telefon już kręcili nosem, że licznik w środku w domu. Bałem się, że nie przyjdą. Jak bym był w Enerdze to bym się hm.... mocno zdenerwował.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Rzeczywiście, nie zauważyłem.
    Jutro mi przychodzą z Taurona wymienić licznik, ale przez telefon już kręcili nosem, że licznik w środku w domu. Bałem się, że nie przyjdą. Jak bym był w Enerdze to bym się hm.... mocno zdenerwował.
    Jakby stało przed domem auto na zagranicznych blachach to by w najlepszym wypadku zadzwonili i powiedzieli sorry.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    U męża w pracy instalatorzy odmówili montażu przy licznikach w środku posesji. Robią tylko te w granicy działki.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    U męża w pracy instalatorzy odmówili montażu przy licznikach w środku posesji. Robią tylko te w granicy działki.
    Ciekawe, pensji też odmówią??

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Ciekawe, pensji też odmówią??
    Poszukaj roboty jako listonosz spotykasz ludzi, powymieniacie się kaszlnięciami i wrócisz do domku do rodziny Później pokaszlesz na rodzinkę żonkę cmokniesz w usta a dalej to już jakoś będzie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Poszukaj roboty jako listonosz spotykasz ludzi, powymieniacie się kaszlnięciami i wrócisz do domku do rodziny Później pokaszlesz na rodzinkę żonkę cmokniesz w usta a dalej to już jakoś będzie.
    Jak Panie w aptece, sklepie obcując z o wiele większą ilością ludzi i to bezpośrednio, Ci sprzedają cebule to też tak mędrkujesz?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Co jakiś czas spisują liczniki.
    U mnie wcisnęli kartkę w drzwi z numerem pod który trzeba zgłosić stan.
    Nie wchodzą do domów.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    U męża w pracy instalatorzy odmówili montażu przy licznikach w środku posesji. Robią tylko te w granicy działki.
    W Tauron to samo nie na po co się narażać. W granicy jak pisałem tak w domu nie.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Swoją drogą dobry jest to czas na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku. Nikt na bank nie przyjdzie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jak Panie w aptece, sklepie obcując z o wiele większą ilością ludzi i to bezpośrednio, Ci sprzedają cebule to też tak mędrkujesz?
    Wiesz może lepiej byś się sprawdził na granicy sprawdzają te 2 mil. obywateli z Polski co wracają tam będziesz miał lepszy kontakt z ludźmi. Cebuli nie potrzebuję mam własną z warzywniaka.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Na szczęście jednak większość ludzi ma na zewnątrz, więc może takie stanowisko dystrybutorów (innych niż Energa) zostanie utrzymane, że jak na zewnątrz to ok. Chyba że braknie samych liczników, bo takie głosy też chodzą
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Na szczęście jednak większość ludzi ma na zewnątrz, więc może takie stanowisko dystrybutorów (innych niż Energa) zostanie utrzymane, że jak na zewnątrz to ok. Chyba że braknie samych liczników, bo takie głosy też chodzą
    Ja np na podpisaną umowę czekam już 3 miesiąc ;/ Dzwoniłem już na BOK i tylko usłyszałem , że trzeba czekać bo maja straszną ilość nowych instalacji. Licznik mi wymienili w sierpniu , umowę dostałem w grudniu Odesłałem podpisaną i teraz będę czekał niewiadomo ile na to aż podpisana przyjdzie.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    No to niestety teraz pewnie sytuacja się nie rozwiąże szybciej. Wszyscy niby pracują zdalnie, ale i na infolinie trudno się dodzwonić, kontakt wszędzie głównie mailowy. Niby nie ma co się dziwić ani klientom ani dystrybutorom, bo sytuację mamy wyjątkową. Denerwować się będą i jedni i drudzy. Jedyne co chyba można zrobić to uzbroić się w cierpliwość
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Ciekawe, pensji też odmówią??
    tak. Bo są na samozatrudnieniu - nie pracują, wiec nikt im nie płaci.
    Liczników w granicy starczy by się utrzymać i można olać te, które wymagają wejścia do środka.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    Jaki jest kolejny krok w podłączeniu instalacji fotowoltaicznej w PGE. Dzisiaj otrzymałem potwierdzenie możliwości świadczenia dystrybucji. Czy przyślą mi aneks do obecnej umowy kompleksowe? Do biura nie podjadę ponieważ zamknięte.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Aneks przyślą sami, teraz powinien zadzwonić ktoś i umówić termin wymiany licznika. Tak przynajmniej dowiedziałem się w rejonie Kieleckim, jestem na tym samym etapie.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony