dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie mokre szyby okienne

    Witam.
    Jestem w trakcie wykańczania nowego budynku mieszkalnego.
    Dopiero od jakiegoś miesiąca grzeję w piecu. Budynek był bardzo zawilgocony gdyż nie był dogrzewany podczas budowy.
    Jak wyłącze piec to po godzinie czy dwóch pojawiają się bardzo mokre szyby...wiadomo że jak wilgoć i różnica temperatur to się skrapla.
    Mam nadzieję że taka sytuacja minie po dobrym wygrzaniu budynku.
    Moje pytanie jednak jest związane z wystrojem. Z pokoi mam wyjścia na tarasy a wiec witryny o szerokości 160 cm z drzwiami balkonowymi.
    Teraz wewnątrz pokoju pod witrynami zbiera się dużo wody skroplonej (jak nie grzeje). Zastanawiałem się nad wykładzinami dywanowymi w pokojach jednak się trochę boję
    częstego zalewania a w efekcie grzyba. Czy jest dopuszczalne takie rozwiązanie....pytam pod kątem aranżacji wnętrz....aby pod ściana z witryna ułożyć terakotę która połączyłbym z wykładziną ? Pytam bo nigdzie takiego rozwiązanie nie widziałem i nie wiem czy nie zrobię głupoty.
    Pozdrawiam i dziekuję.
    Ojciec

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wiesz, takie połączenie to nic dziwnego, ale głównie zabezpiecza wykładzinę / dywan przez bezpośrednim zanieczyszczeniem przez wchodzenie wychodzenie na zewnątrz w obuwiu zewnętrznym.
    Wilgoć która pojawia się obecnie powinna zniknąć z chwilą wysuszenia budynku i usunięcia wilgoci technologicznej. Bedzie miała na to wpływ nie tylko temperatura ale i sprawnie/ wydajnie działająca wentylacja.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tutaj jest kilka zdjęć ...http://regiodom.pl/portal/wnetrze/po...zyskac-zdjecia
    ale naprawdę jeśli już to łączenie ma inne zastosowanie - nie ochrona przed wilgocią - pozdrawiam i życzę słusznych wyborów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za podpowiedź.
    Ojciec

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony