dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 94
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    o żesz
    Może da się wszystko jeszcze zdjąć i położyć jak trzeba ?
    Normalnie pomyślałem o tym samym. Przecież to odpadnie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #62

    Domyślnie

    Tylko czemu klej trzyma się ściany ale nie trzyma się styropianu? Prędziej spodziewałbym się że odpadnie styropian razem z klejem..
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Bo klej jest kiepskiej jakości, albo nie nadaje się do styropianu grafitowego, albo temperatura nie była na tyle właściwa aby skleił i patrząc na ekipę i jej poczynania może rozrabiają go na oko trochę kleju trochę wody parę placków i na ścianę. - już pisałem szkoda - kasy na tak zmarnowany materiał (tym bardziej że wszystko teraz tanie nie jest)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #64

    Domyślnie

    Ja bym to wszystko zdjął bo trudno nie będzie i od nowa zrobił tym bardziej że materiał zapłacony.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jogobogos Zobacz post

    Resztę pozostawię dla siebie
    no chłopie, współczuję
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    o żesz
    Może da się wszystko jeszcze zdjąć i położyć jak trzeba ?
    jak odchodzą po klepnięciu ręką, to jak najbardziej zdjąć i położyc jak należy, tylko jeszcze wcześniej pogonić tych papudroków
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #67

    Domyślnie

    Wg mnie lepiej, że klej zostaje na ścianie bo styropian będzie czysty a po ścianie wystarczy łopatą przejechać i będzie gotowe do nowej roboty. Ale to tylko moje przemyślenia.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    To że odpada od styro to akurat nie dziwne. To najsłabsze połączenie.
    Ale nie powinien. Powinien w miejscach tych placków rozrywać styropian. Czasami "puścić"
    Jednak zdjęcia z mojego zrywania by się przydały.

    No kiepsko kiepsko to wygląda. Im dalej tym bardziej kiepsko.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #69

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem specjalistą z niemałym doświadczeniem, jednej redakcji która tworzy magazyn o tematyce budowlanej. Bardzo zainteresowała mnie ta sprawa, jak siedzę w tym ponad 10 lat to w życiu takiej "fuszerki" nie widziałem. Kto to widział aby tak naciągać na koszta? Jakość wykonania, fatalnie! Klej rozrobiony tak że nie trzyma?! Co to za klej?! To na mąkę z wodą lepiej by trzymało! Przecież samemu byś to zrobił na pewno 10 razy lepiej niż ta "ekipa". Owszem spotykałem się ze sprawami że co innego było na fakturach a co innego na domu ale to co jest odstawione tutaj naprawdę jest unikatowe. Fora internetowe nie są źródłem naszych artykułów, przeglądamy je sobie czasem, lepiej robotę oglądać na żywo. Lecz ta sytuacja skłoniła mnie to założenia konta na tym forum. Nie wierzyłem w to co czytam i co widzę, czytałem to 4 razy, ciągle z niedowierzaniem. Chciałbym bardzo uzyskać więcej informacji w tej sprawie, najlepiej od autora tego tematu. Szykuje się temat na naprawdę dobry artykuł Tą ekipę naprawdę możesz pogonić, oczywiście za to co zrobili nie powinni dostać ani grosza

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Ty nie szukaj sensacji, tylko podpowiadaj jak taki specu jestes....
    jak co za klej: przeciez napisane bylo w zestawieniu jaki to byl klej.
    podloze to gazobeton... na 100% nie zagruntowany plus klej na zasadzie "pioch+cement" i masz skutki. co sie dziwisz?

    i co to za rady... pogonic... wezwac do usuniecia usterek na wlasny koszt....
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 25-03-2020 o 08:50
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #71

    Domyślnie

    Tylko jak ktoś nie umie lepiej to czy cokolwiek poprawi? Ja bym nie dał im cokolwiek już tam zrobić.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Tak z ciekawości zapytam - czy przed nałożeniem kleju majstry przecierali styro czy nie ?

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Tak z ciekawości zapytam - czy przed nałożeniem kleju majstry przecierali styro czy nie ?
    a bardzo jestem ciekaw odpowiedzi: a powinni ? czy nie powinni?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Jak byłem na szkoleniu prowadzonym przez człowieka z jednej z tzw. wiodących firm, to mówił, że grafit powinno się lekko przetrzeć. To było lat parę temu ale jak widzę na stronie producenta, nic się nie zmieniło.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 25-03-2020 o 12:56

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Zmienia się właśnie w tej chwili. Okazuje się że w warunkach laboratoryjnych , przetarcie, odpylenie i przyklejenie robi robotę . Ale na budowie już nie. Dokładność tego odpylenia jest za mała i ten wytarty styropian działa trochę jak talk pogarszając przyczepność .
    Zatem nowy kierunek jest taki żeby nie przecierac styro przed klejeniem.
    Oczywiście calopowierzcgniowrgo tarowania po już się nie uniknie.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Zmienia się właśnie w tej chwili. Okazuje się że w warunkach laboratoryjnych , przetarcie, odpylenie i przyklejenie robi robotę . Ale na budowie już nie. Dokładność tego odpylenia jest za mała i ten wytarty styropian działa trochę jak talk pogarszając przyczepność .
    Zatem nowy kierunek jest taki żeby nie przecierac styro przed klejeniem.
    Oczywiście calopowierzcgniowrgo tarowania po już się nie uniknie.
    Wiesz...ja robię tak jak w książce pisze. Jak będzie napisane - nie przecierać, to nie będę a jak odwrotnie, to przetrę. Założyciel wątku, jeśli ma napisane w zaleceniach producenta, że styro ma być przecierany a nie był, może teraz majstrom nieźle koło zadka zrobić .

    U siebie to zrobię mieszankę kleju i piany, choć jak sam pisałeś, to opatentowane
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 25-03-2020 o 14:52

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Wiesz...ja robię tak jak w książce pisze. Jak będzie napisane - nie przecierać, to nie będę a jak odwrotnie, to przetrę. Założyciel wątku, jeśli ma napisane w zaleceniach producenta, że styro ma być przecierany a nie był, może teraz majstrom nieźle koło zadka zrobić .

    U siebie to zrobię mieszankę kleju i piany, choć jak sam pisałeś, to opatentowane
    ja niby tez. ale od czasu do czasu wlasnie trafiaja mi sie takie tematy "przecierania" szlakow...
    jako jeden z pierwszych stosowalem thermosan i carbopor z caparol-a
    carbonit w strefach cokolu
    teraz dazenie do eliminacji z wytycznych profili cokolowych ktore sa nieporozumieniem
    moje zatyczki z pir-a
    tak to niestety jest ze czasami troche jestem krolikiem doswiadczalnym
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #78

    Domyślnie

    Jogobogos i jak sytuacja u Ciebie?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Jogobogos i jak sytuacja u Ciebie?
    Nie jestem pewny. Jesteśmy na końcu prac, została część jednej ze ścian - jakieś tam pierdoły wyglądowe już pomijam, najważniejsza jest dla mnie kwestia ocieplenia.

    Panowie naprawiali położone już ściany nawiertami i wstrzykiwaniem piany, tak jak użytkownicy w tym temacie poradzili, następne płyty kładzione były teoretycznie z obwódką, niestety wielokrotnie stwierdzałem patrząc z góry, że dosłownie żadna płyta nie stykała się całą powierzchnią obwódki ze ścianą - podobno jest to kwestia aż takiej nierówności ściany, być może, moja wiedza na ten temat jest zbyt mała ale otrzymałem zapewnienie, że co trzecia płyta w pionie miała byc dodatkowo opianowana tak żeby zamknąć te niedoskonałości obwódki. Zakładam, że jest to zrobione skoro dostałem taką obietnicę.

    Wyszedłem dziś na strych, pchnięty ciekawością, czy wspomniana piana wstrzykiwana od góry doszła do ścian które nie były szczytowe. Wtedy byłyby i natryśnięte na "wysokości stropu" i zamknięte od góry i spał bym spokojnie. Wydłubałem sobie kawałeczek piany, okazało się, że doszła do szczeliny w styropianie na frontowej (nie szczytowej) ścianie.

    I niby jest dobrze, tylko dreszcz mnie przeszył jak zaczęło wiać, i przez tą wydłubaną szczelinę (którą oczywiście domyślnie chciałem zamknąć znowu po sprawdzeniu) wiatr hula.

    Tak wygląda szczelina: https://photos.app.goo.gl/S3n8BziGurjPxdj38 przy podmuchu wiatru czuć powietrze wydostające się z niej z dużą siłą. Nie jest to wiatr "z dachu" ponieważ piana rozprężając się rozepchała się praktycznie dopychając wiatroizolację dachu do blachy. No nie ma wątpliwości, że wiatr jest z tej dziury.
    Pas pomarańczowy to miejsce gdzie piana była nastrzykiwana, dodatkowo w okół okien. Pas czerwony, dla pewności zrozumienia, jest to miejsce w którym również znajduje się zamknięcie pianą [od góry] i po którego kilku centymetrowym odkryciu stwierdzam, że wieje jak cholera. Ściany miały być też zamknięte/opianowane na bokach.


    Czy to jest normalne?
    Ostatnio edytowane przez Jogobogos ; 19-04-2020 o 12:04

  20. #80

    Domyślnie

    przypadkiem odpowiedziałem dwa razy, proszę o usunięcie tego drugiego postu.
    Ostatnio edytowane przez Jogobogos ; 19-04-2020 o 12:04

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony