dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 94 z 94
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    W tej całej "bajce" najgorsze jest to, że nie możesz naocznie stwierdzić, czy wstrzykiwane placki piany połączyły się ze sobą. Pozostaje wierzyć słowom wykonawcy i odpuścić, lub termowizja i dalsze stresy. Gdzie masz dojście to poprawiaj i najlepiej sam, bo widzę że Twoje majstry chyba nie bardzo się przykładają.

  2. #82

    Domyślnie

    W sumie na strychu (nieuzytkowy, ale sciany szczytowe maja prawie 3 metry w gore) moge zrobic przewierty na kazdej ze scian i doslownie policzalnie sprawdzic anemostatem czy powietrze stoi czy jest ciag. Na chlopski rozum, jezeli nie ma "dziur" to powietrze powinno stac.

    edit, dobra to bez sensu, ściana jest trójwarstwowa z "pustką" wypełnioną wełną, tylko bym otworzył konstrukcję i napuścił wilgoci w dłuższej perspektywie.
    Ostatnio edytowane przez Jogobogos ; 19-04-2020 o 21:58

  3. #83

    Domyślnie

    A poprawili przy oknach styropian żeby była „elka”?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #84

    Domyślnie

    Skoro nie da się realnie sprawdzić czy nie spieprzyli nawiertów, to czy jakimś pomysłem nie byłoby kupienie kilku M3 granulatu styropianu i wtłoczenie przy każdym szczycie? Jak będzie szczelne to zatrzyma się na nawiertach, jak nie to pójdzie do samego końca ale przynajmniej zaizoluje ruchy powietrza.

    Co majstry tutaj o tym myślą? Bo styropianu chyba nie oderwie. No i cholera jak to wydmuchać

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kumagai Zobacz post
    Skoro nie da się realnie sprawdzić czy nie spieprzyli nawiertów, to czy jakimś pomysłem nie byłoby kupienie kilku M3 granulatu styropianu i wtłoczenie przy każdym szczycie? Jak będzie szczelne to zatrzyma się na nawiertach, jak nie to pójdzie do samego końca ale przynajmniej zaizoluje ruchy powietrza.

    Co majstry tutaj o tym myślą? Bo styropianu chyba nie oderwie. No i cholera jak to wydmuchać
    od stycznia 2020 wcale nie taka prosta sprawa z tym zakupem granulatu...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #86

    Domyślnie

    Na allegro bez problemu. To pewnie gówniany granulat do pufy ale w tym przypadku to chyba nie ma różnicy. Czysto teoretyzuje, ale jak M3 kosztuje mniej niż 100zl to ile pójdzie na 100 metrów szczeliny, jak ma np 2cm grubości i połowę powierzchni w plackach czy pianie to na moje 100 metrów ściany, a jeżeli zrobili szczelnie to się zapcha bardzo szybko. Czysto teoretyzuje, ciekawi mnie Wasze zdanie

  7. #87

    Domyślnie

    Lepszy będzie perlit do zasypania.

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006 Zobacz post
    Lepszy będzie perlit do zasypania.
    No nie wiem. Jakby ODPUKAĆ coś się oderwało, to pierwsze co by majstry powiedzieli - wszystko przez te kamienie, coś pan tu je nasypał.

  9. #89

    Domyślnie

    Kurde, chodzi mi po głowie cały czas temat. Prace zakończone, ja dłubie przy szczytach i murłacie od środka wygrzebując pianę z początku muru i wstrzykując ją tam gdzie trzeba było pierwotnie, w szczelinę między styropianem a murem, chociaż praca jest strasznie syfyzofa bo łaty mam nabite na ścianę szczytową i 2cm przestrzeni więc odchodzi niezła kombinaturyka. Najgorsze, że np. na wysokości komina nie podejdę wcale.

    Próbowałem poczytać w internecie o potencjalnym naprawianiu tego wdmuchaniem tego styropianu, znalazłem dosłownie kilka tematów osób które rozmyślały nad takim samym rozwiązaniem, ale nie znalazłem ostatecznie nikogo kto by tak zrobił. Styropian w granulacie rzeczywiście, na powierzchni całej ściany ważyłby jak sobie liczyłem 10-20 kilo więc całe nic - natomiast próbuję wymyśleć, czy nie ma to jakichś przeciwwskazań. Myślałem, czy np. nie będzie wilgotniał - ale chyba nie powinien, bo punkt rosy przed styropianem wyjdzie mi co najwyżej wtedy, jeżeli to będzie schładzane ruchami powietrza przez potencjalną szczelinę - które powinny ustąpić przy granulacie mimo wszystko.

    Jestem typem człowieka który lubi wszystko obliczyć, mieć naukowo zbadane i ogarnięte - gryzie mnie po dupie cały czas to, że mimo, że niby naprawiane było pianą w nawiertach, ja gdzie się dało zamknąłem od góry - to wiem na 100%, że ja nie zamknąłem wszędzie bo nie wszędzie się dało, a nawierty nie muszą być szczelne. Teraz pytanie czy np. przy "10%" nieszczelności na górze wiatr i tak zassie całe ciepłe powietrze (które przecież zgodnie z prawami fizyki idzie do góry) i można sobie temat ocieplenia wsadzić między bajki, czy przesadzam.

  10. #90
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    A teraz się wyluzuj. Serio. Sto czy tam dwie stówy stracone na ogrzewanie w sezonie są naprawdę niewarte tych nerwów. Następnym razem przypilnujesz lepiej. Koniec tematu.

  11. #91

    Domyślnie

    Samotnik dobrze prawi.
    Też mnie kiedyś drażniło każde niedociągnięcie na budowie, ale w końcu zrozumiałem, że ideału się nie osiągnie, chyba, że sam będziesz wszystko robił.
    ***** ***

  12. #92

    Domyślnie

    Pewnie macie rację. Dzięki.

    Jeszcze jedna sprawa, będę ocieplał poddasze - za rok może dwa będzie użytkowe. Miałem to robić sobie na spokojnie wełną ale na jednej aukcji charytatywnej wystawione było ocieplenie pianą pur którą przelicytował em. Patrzyłem sobie na te moje nieocieplone murłaty i wieńce i jak na trzech ścianach mam tam dostęp i raz, że nimi w miarę jak wspomniałem zamknąłem te nieszczelności. To na jedne że ścian, szczytowej pustak postawiony jest w "poprzek" w nie "wzdłuż". Co sprawia że na poddaszu ta jedna sciana ma ponad 40cm grubości, a przez jej środek przebiega jakby wbita krokiew.

    Powoduje to, że nie jestem tutaj w stanie ani zapanować wieńca ani nawet wsadzić 2cm styropianu do końca. Więc od strony ocieplenia zewnętrznego, które jest zamknięte co najwyżej na wysokości nawiertów (jakiś metr od szczytu) będzie kompletnie odsłonięte kilkanaście centymetrów gołego wieńca. Czy w takim przypadku punkt rosy po ociepleniu dachu nie wypadnie dokładnie w tej szczelinie i problem gotowy?

  13. #93

    Domyślnie

    Udało mi się ogarnąć temat z dojściem i zamknięciem dziur między styropianem a murem po zewnętrznej stronie na praktycznie całej powierzchni za pomocą rurki z filtra odwróconej osmozy (brak mi nazwy, taka typowa ciśnieniowa/hydrauliczna rurka). Odmierzyłem sobie potrzebną długość, i tam gdzie była już piana od wewnątrz "przebijałem się" nią i poszło. Że też od razu na to nie wpadłem, bo obleciałem wszystko w kilka godzin. Kupiłem więcej tej piany i na szczycie ściany szczytowej po całej powierzchni szczytu opianowałem te 3-4cm, bo styropianem bym bez dojścia nie dał rady. Także nakombinowałem ale się chyba udało

    Pytanie techniczne - czy w domu w którym poddasze będzie domyślnie ocieplane, ściana ocieplona jest od zewnątrz to czy ocieplanie ściany kolankowej ma jakikolwiek sens? Ktoś mi powiedział żeby przedłużyć ocieplenie dachu do podłogi, ocieplając ścianę kolankową - tylko kurde wydaje mi się, że spowoduje to tylko ochłodzenie tej ściany i problemy z wilgocią.

  14. #94

    Domyślnie

    Mamy pierwsze mrozy, przeszedłem się dookoła budynku i widzę masę miejsc w których widać jak łączenia płyt się pocą - zakładam, że nawalone kleju w szpary zamiast piany.
    Dodatkowo, jak można przeczytać w załączonym temacie, ponaklejali wszystko na placki, zrobiłem awanturę, mieli kleić obwodowo, ale widziałem, że jak tylko nie patrzyłem to szło to samo. Pilnowałem, żeby pianowali na samej górze elewacji i zamknęli - nie dopilnowałem połowy jednej ściany, bo nie było mnie, i nad tą ścianą dzisiaj cały szron na dachu wytopiony - zakładam, że po prostu całe ciepło spieprza w górę przez zadaszenie.

    Drugi problem pewnie można poprawić tak, żeby rozłożyć rusztowania, zdjąć podbitkę i dokładnie opianować przy samej górze, tak jak poprawiali wszystkie inne ściany - natomiast ten pierwszy, czy da się poprawić punktowo, nie tynkując ponownie wszystkich ścian, bo na wszystkich są takie punkty?

    Realnie chodzi mi o długoterminowy wpływ tego problemu na elewację, czy ten tynk nie zacznie tam odpadać? czy ściana od środka nie zacznie gnić skoro wykrapla się woda? W ogóle do kogo najlepiej się udać żeby ocenił ten problem i pomógł profesjonalnie podejść do potencjalnej rękojmi?

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony