dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zadaszenie tarasu

    Witam,
    Chciałbym zadaszyć taras częściowo. Myślałem o prostym daszku, wypuszczonym do chodnika, ale po pierwsze nie wiem czy wizualnie będzie dobrze, czy jednak muszę przedłużyć obecny. A po drugie, co ważniejsze, nie wiem jak wykonać konstrukcje. Myślałem o przymocowaniu belek do filarów, ale jak? czym? Pomożecie?
    Z góry dzięki za podpowiedzi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200321_130013.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	442051  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Filary są zbrojone i zapewne z fundamentem więc nawiercić - pręty na kotwę chemiczną - najlepiej profile ze stali szlachetnej -pasujące pod lampy, a dach np z ładna brązowa więźba z pokryciem z poliwęglanu.
    Można również zrobić połączenie stali i ceramiki(bo to chyba dachówka) nie koniecznie całości, a jedynie części aby zachować lekkość konstrukcji.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat i zapytam, czy na zadaszeniu tarasu często stosuje się dachówkę taką samą jak na dachu?
    Moje pytanie wynika stąd, że przyszłościowo rozmyślam nad panelami fotowoltaicznymi, które raczej wymagają dachówki. Czyli pewnie trzeba zastosować normalne krokwie, kontrłaty i łaty? Może nawet warto zlecić obliczenia konstruktorowi?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Podłączę się pod temat i zapytam, czy na zadaszeniu tarasu często stosuje się dachówkę taką samą jak na dachu?
    Moje pytanie wynika stąd, że przyszłościowo rozmyślam nad panelami fotowoltaicznymi, które raczej wymagają dachówki. Czyli pewnie trzeba zastosować normalne krokwie, kontrłaty i łaty? Może nawet warto zlecić obliczenia konstruktorowi?
    Nie jest to konieczne - panele zasłaniają praktycznie szczelnie pokrycie dachu, więc jeśli dekarz myśli , to w taki sposób ułoży dachówkę, jak również inne alternatywne(lekkie i tańsze pokrycie dachu w miejscach paneli) że nie będzie to widoczne a będzie tworzyło jednolitą spójność z resztą pokrycia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony