dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ewrc

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Parzniew
    Kod pocztowy
    05-808
    Posty
    26

    Domyślnie Karpy, trawa ozdobna, iglaki itd.

    Cześć wszystkim. Została mi po budowie taka górka korzeni po usuwaniu humusu. Jest tam wszystki małe korzonki oraz ogromne karpy. Wypalenie nie wchodz w grę bo za blisko domu a na dachu papa, więc ryzykowne. Myślę aby to czymś obsadzić, mam sporo dobrej ziemi aby na to obsypać. Zastanawiam się nad trawami ozdobnymi może wy macie jakieś pomysły? Liczę, że za pare lat wszytsko zgnije i będzie po problemie.

  2. #2

    Domyślnie

    Może jakaś inna roślina bo sobie w tej sytuacji poradziła i pomogła?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewrc Zobacz post
    Cześć wszystkim. Została mi po budowie taka górka korzeni po usuwaniu humusu. Jest tam wszystki małe korzonki oraz ogromne karpy. Wypalenie nie wchodz w grę bo za blisko domu a na dachu papa, więc ryzykowne. Myślę aby to czymś obsadzić, mam sporo dobrej ziemi aby na to obsypać. Zastanawiam się nad trawami ozdobnymi może wy macie jakieś pomysły? Liczę, że za pare lat wszytsko zgnije i będzie po problemie.
    duża karpa tak szybko nie zgnije.
    Niestety za mało napisałaś.
    Chociażby o glebie, nasłonecznieniu. Czy ta pryzma jest w miejscu wyeksponowanym?

    Ja bym rozdzieliła duże karpy i korzonki. Korzonki można zakopać w miejscu, gdzie będą rabaty z krzewami.
    Albo zrobić z nich podwyższone rabaty warzywne (znajdziesz w necie pod nazwą Hugekultur np https://gardening.stackexchange.com/...-a-hugelkultur)
    Duże karpy mogą stanowić zaś dekorację na rabatach w leśnym stylu (w wyszukiwarkę wpisz "stumpery garden") np.:



    Możesz też z grubsza obsypać ziemią i nasadzić pnącza dookoła, które to po prostu zarosną.
    Największym problemem jest szybkie przesychanie takiej pryzmy - z instalacją automatycznego nawadniania nie ma problemu, ale bez to raczej tylko gatunki sucholubne.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ewrc

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Parzniew
    Kod pocztowy
    05-808
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    duża karpa tak szybko nie zgnije.
    Niestety za mało napisałaś.
    Chociażby o glebie, nasłonecznieniu. Czy ta pryzma jest w miejscu wyeksponowanym?

    Ja bym rozdzieliła duże karpy i korzonki. Korzonki można zakopać w miejscu, gdzie będą rabaty z krzewami.
    Albo zrobić z nich podwyższone rabaty warzywne (znajdziesz w necie pod nazwą Hugekultur np https://gardening.stackexchange.com/...-a-hugelkultur)
    Duże karpy mogą stanowić zaś dekorację na rabatach w leśnym stylu (w wyszukiwarkę wpisz "stumpery garden") np.:



    Możesz też z grubsza obsypać ziemią i nasadzić pnącza dookoła, które to po prostu zarosną.
    Największym problemem jest szybkie przesychanie takiej pryzmy - z instalacją automatycznego nawadniania nie ma problemu, ale bez to raczej tylko gatunki sucholubne.
    Dziękuje za odpowiedź. Kapry są pod drzewami ale w kierunku północ- południe. Na ten moment obsadziłem je paprociami oraz trawa ozdobną. Wszystko tak naprawdę znalazłem na działce i przesadziłem. Działka była kiedyś dzikim lasem. Zobacze jak po sezonie bedzie to wygladało.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony