dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie Instalacja hydroforowa z pompą głębinową - uciekające ciśnienie

    Witam, mam u siebie w domu zainstalowaną pompę głębinową Omnigenai hydrofor z poduszką powietrzną. Załączanie i wyłączanie pompy mam ustawione na 2,7-5 bar. Ostatnio zauważyłem (możliwe że wcześniej też tak się działo), że po nabiciu do 5bar, wskazówka w ciągu około 30 sekund obniża się o około 0,5-0,7 bara i tak zostaje. Tak jakby gdzieś uciekało trochę ciśnienia. Jak już spadnie to zatrzymuje się i dalej już ciśnienie nie ucieka. Czym to może być spowodowane? Zawór zwrotny najprawdopodobniej jest zamontowany przy pompie tak jak jest w instrukcji. Nie wiem dokładnie, bo montował to kilka lat temu hydraulik i nie mam już z nim kontaktu. Ale jakiś zawór zwrotny musi być to by uciekało całe ciśnienie. Może zainstalowanie zaworu zwrotnego przed samym hydroforem coś by pomogło?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Ten hydrofor ile ma lat?
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To normalny objaw , pompa po wyłączeniu się sama w sobie rozpręża i tyle filozofi w tym .

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Hydrofor ma 3 lata, ale już od początku były z nim problemy. Trzeba co jakiś czas dopompować powietrza do przepony bo gdzieś ucieka. Jutro dokręcę śruby przy kołnierzu. Może tam coś jest nieszczelne.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał tgrzebien Zobacz post
    Hydrofor ma 3 lata, ale już od początku były z nim problemy. Trzeba co jakiś czas dopompować powietrza do przepony bo gdzieś ucieka. Jutro dokręcę śruby przy kołnierzu. Może tam coś jest nieszczelne.
    To jaki to w koncu hydrofor - z poduszką powietrzną czy z przeponą?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Chodziło mi że przepona to poduszka powietrzna. Sory, nie jestem tak obeznany w temacie i nie wiedziałem że może być sama poduszka bez przepony. Hydrofor jest z przeponą.
    Przed chwilą dokręciłem śruby przy kołnierzu. Kręciły się dosyć łatwo, mam nadzieję że teraz nie przedobrzyłem i nie dokręciłem za mocno. Zobaczymy za kilka miesięcy, czy powietrze nadal ucieka z przepony.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Sprawdź (wymień) wnętrze samochodowej "maszynki" przez który dopompowujesz ten zbiornik
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZAWOR-ZAWOREK-WENTYL-SAMOCHODOWY-KROTKI-AV-2-SZT.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	28,2 KB
ID:	442105
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Pojemnik mam 100l. W weekend zakończyłem ustawianie, jednak chyba dalej jest coś nie tak. Ciśnienie w przeponie 2,4. Załączanie pompy 2,8. Wyłączenie pompy 4,8.
    I teraz pytanie: czy około 24 litry wody z jednego napełnienia jest ok? Bo wydaje mi się że trochę mało. Jest jakiś wzór na to ile wody powinno się nalać z jednego napełnienia przy takich ciśnieniach?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał tgrzebien Zobacz post
    Pojemnik mam 100l. W weekend zakończyłem ustawianie, jednak chyba dalej jest coś nie tak. Ciśnienie w przeponie 2,4. Załączanie pompy 2,8. Wyłączenie pompy 4,8.
    I teraz pytanie: czy około 24 litry wody z jednego napełnienia jest ok? Bo wydaje mi się że trochę mało. Jest jakiś wzór na to ile wody powinno się nalać z jednego napełnienia przy takich ciśnieniach?
    Wszystko da się policzyć... jeśli te 2,4 bar jest przy pustym zbiorniku (bez wody) to trochę za dużo.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Trochę za dużo tzn. Ile powinno być przy ciśnieniu załączania 2.8? Nigdzie w żadnej instrukcji nie ma napisane jaka powinna być różnica między ciśnieniem w przeponie a ciśnieniem załączania pompy. Wszędzie jest napisane że ciśnienie wstępne nabite w hydrofodrze to w przypadku 100l 1.5 bar, ale to przy załączeniu pompy przy około 1.8 bar. I że jeżeli ciśnienie włączenia pompy jest wyższe, to trzeba indywidualne wyregulować ciśnienie na pustym zbiorniku, ale nigdzie nie ma jakie to ciśnienie powinno być, żeby wszystko działało.
    Nie znam się na tym zupełnie. A może ty wiesz jakie powinno być ciśnienie przy pustym zbiorniku przy takich ciśnieniach wł-wył jak u mnie? Ustawić te 1.5 jak podaje producent?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Mam wrażenie , że oczekujesz zbyt wiele od swojego hydroforu - przy takich ustawieniach(wysokich) nie uzyskasz wydajności i ciśnienia. Gdyby tak było to po co byłyby większe zbiorniki.
    Ja mam 250l i ciśnienie wył 6,5 bar załączenie 2,5 bara ciśnienie "0" to 1,6 bara. I działa tak od roku, przy zbiorniku membranowym 150l nastawy te dawały ok 25-30l wody o ciśnieniu 3,5 bara.
    Ze względu na tak małą wydajność wymieniłem zbiornik z przeponowego na zwykły (nierdzewny).
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Nie chodzi o wymagania. Poprostu nie jestem hydraulikiem i nie wiem jakie są zasady tych ustawień itp. W necie nie mogę znaleźć o tym informacji i dlatego pytam na forum bo widziałem że jest tu kilka osób które wiedzą więcej niż ja. Chcę ustawić to wszystko zgodnie ze sztuką.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał tgrzebien Zobacz post
    Pojemnik mam 100l. Ciśnienie w przeponie 2,4. Załączanie pompy 2,8. Wyłączenie pompy 4,8.
    I teraz pytanie: czy około 24 litry wody z jednego napełnienia jest ok?
    Dla tych ustawień jest OK
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony