dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    te wu

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień Dobry ,
    jestem w trakcie remontu ( juz piekny jubileusz 5 lat)starego zabytkowego domu , ktory przy okazji zamieszkuję go z moją rodziną. W tej chwili rozpocząłem remont piętra i dachu
    ( dwuspadowy ) , chciałbym rozpocząć ocieplanie dachu - etapami . Proszę o poradę - mam zamiar ocieplać styropianem ( który umieszczam pomiędzy krokwiami )i uszczelniam to wszystko pianką montażową.
    Nad styropianem ( zewnętrzna strona ) umieszczę folię budowlaną w ten sposób , że po obu stronach folii będzie dostęp powietrza - przewietrzenie . Od wewnątrz również użyję folii paroszczelnej bezpośredno na styropian a potem już tylko płyta
    G-K . Czy to ma sens ? Czy nie będę miał problemów z wilgocią ?
    Czy uda sie łatwo wymienić pokrycie dachowe ?
    Prosze o pomoc .
    Te Wu

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Dziwa tu prawdziwe opisujesz.
    Proponuje na poczatek przegladna watki ktore juz byly. Wtedy wyrobisz sobie poglad na pewne "sprawy".

  3. #3

    Domyślnie

    Żadnego styropianu ! Na poddasze tylko wełna mineralna i to min. 15cm

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    te wu

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    4

    Domyślnie


    przecież to wełna szybciej zamoknie ( niż styropian) a montaż z użyciem sznurka to zabawa a ja to pierdut w pięć sekund pianką i gotowe , poza tym nieznoszę tego fruwającego po domu pyłu .
    Ktoś mnie przekona dlaczego nie styropian ?

  5. #5

    Domyślnie

    Więc po kolei :najpierw pokrycie dachu [blacha , dachówka itp.] , następnie folia wierzchniego krycia [tzw. wiatro-izolacja ,ma umożliwić wyparownie wody z ocieplenia] , potem 3cm. luzu [tutaj musi sobie chulać wiatr i osuszać wilgoć która się zbiera w ociepleniu],teraz już mamy wełne i to min. 15cm. [jeżeli zastosujesz styropian to para będzie się skraplać po zewnętrznej stronie płyt styr. i nie zdąży swobodnie odparować. Będzie więc spływac sobie i zamakać ściany.Wełna bedzie jak gąbka , w zimne dni będzie robić sie wilgotna a w cieplejsze swobodnie wysychac], teraz paroizolacja czyli folia PE 0,2 [ma chronić płyty k-g przed zawilgoceniem] ,już tylko konstrukcja pod k-g no i płyta. A jeżeli chodzi o sznurki to wełna może się opierać na konstrukcji od k-g. Pozdrawiam .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony