dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    To nie jest moje forum, więc niczego nie zabronię.
    Fakt próby sprzedaży produktów bez dokumentacji, oraz przyzwolenie właściciela tego forum na jego reklamę jest wystarczającą ANTYREKLAMĄ.

    Pozwolę sobie nie brać więcej udziału w tej dyskusji.
    Tym samym nie będę się przykładał do aktualności tego wątku / ANTYREKLAMY.

  2. #22
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Forum jest miejscem ścierania się poglądów. Prosimy to uszanować.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Opcja sterowania systemem:
    Termostat ścienny Salus FC600 + moduł FC600-M 0-10V:
    - zestaw posiadający opcję sterowania systemem dwururowym – jeden zawór obsługuje wodę grzewczą i chłodniczą;
    - dedykowany styk niskonapięciowy (S1) przełączający termostat automatycznie w tryb grzania lub chłodzenia – sygnał pochodzi z pompy ciepła.
    - dodatkowy styk niskonapięciowy (S2) pozwalający na podłączenie np. karty hotelowej lub czujnika ruchu w pomieszczeniu;
    - tryb pracy termostatu FC600 - GRZANIE/CHŁODZENIE
    - harmonogram pracy – 5+2, 7-dniowy, dzienny dla obu trybów pracy
    - możliwość podpięcia pod bramkę internetową – sterowanie grzaniem i chłodzeniem z pozycji aplikacji na smartfon
    - automatyczna lub ręczna możliwość sterowania prędkością wentylatora ( na module FC600-M 0-10V możliwość ustawienia odpowiedniej liczby V dla poszczególnego biegu i czasu rozbiegu, np. 1-bieg – 3V, 2-bieg – 6V, 3-bieg – 9V – rozbieg dla każdej opcji – np. 20s – powoduje płynne i bezgłośne przeskoczenie poszczególnych prędkości wentylatora – komfort dla użytkownika.
    - zestaw pozwala na sterowanie daną strefą grzewczą – jeden termostat z modułem może sterować 10-oma silnikami wentylatorów.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Nie fachman19 - to nie ten grzejnik. Grzejnik RD6/100 nie jest przystosowany do zainstalowania w nim wentylatora. (kiepskie zdjęcie, zapewne wykonane komórką przez wystawiającego).
    .
    Próbowałem znalęźć dobre zdjęcia . Nie ma.
    Nawet w dokumentacji firmowej są takie aby niec nie pokazać.
    Filmowa galeria pokazuje grzjniki na baseni z rurami przyłaczeniowymi . Ale chyba ktoś zrobił telefonrm na budowie

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Fakt próby sprzedaży produktów bez dokumentacji, oraz przyzwolenie właściciela tego forum na jego reklamę jest wystarczającą ANTYREKLAMĄ.
    "bogusław" to płatny profil: https://forum.muratordom.pl/lista_pprofile.php

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Forum jest miejscem ścierania się poglądów. Prosimy to uszanować.
    Czemu mój post został skasowany? Naruszyłem regulamin, czy tylko wyraziłem opinię która nie wytrzymała starcia z z nowym modelem forum?

    EDIT: w sygnaturze dodałem źródło cytatów
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 06-05-2020 o 09:02
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  7. #27

    Domyślnie

    Widziałem te grzejniki Regulus - straszna tandeta.
    Nawet nie warto zawracać sobie nimi głowy...

    Jak ktoś chce kanałowe to polecam niemieckiego Kampmana. Jak za drogo to polskie Verano - różnica w jakości zasadnicza.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Wersja rewersyjna przez większą część sezonu może pracować jak zwykłe grzejniki, w razie potrzeby po wpięciu w nie wentylatora mogą znacznie zwiększyć swoją moc i dynamikę grzania a ponadto, we współpracy z pompą ciepła, można je używać do obniżania temperatury w pomieszczeniach.
    Można mieć i podłogówkę i takie grzejniki...
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 06-06-2023 o 17:36
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    @boguslaw

    Te reklamowane przez Ciebie grzejniki są chyba trochę podobne do grzejników Conveckor. Testowałem taki przez jakiś czas (GP 6/7). Bez problemu dało by się podpiąć od doły kilka wentylatorków stosowanych w komputerach.
    Zrezygnowałem i założyłem aluminiowe "klasyczne".

    Ich zaletą jest spora wydajność cieplna i wody mieści się "tyle co nic".
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    @boguslaw

    Te reklamowane przez Ciebie grzejniki są chyba trochę podobne do grzejników Conveckor. Testowałem taki przez jakiś czas (GP 6/7). Bez problemu dało by się podpiąć od doły kilka wentylatorków stosowanych w komputerach.
    Zrezygnowałem i założyłem aluminiowe "klasyczne".

    Ich zaletą jest spora wydajność cieplna i wody mieści się "tyle co nic".
    Pod każdy grzejnik da się podpiąć wentylator z tym, że wentylator komputera bardzo hałasuje..

    Wentylatory stosowane w systemach ogrzewania kanałowego i w grzejnikach rewersyjnych Regulusa są to tzw. wentylatory poprzeczne, w opcji 24V bezszczotkowe.
    Nawet na trzecim biegu są niemal niesłyszalne.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 06-06-2023 o 17:34
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    @boguslaw

    Może i tak jest jak piszesz

    Pamiętam reklamę proszków do prania.
    W nowym proszku pranie jest zawsze "prańsze" niż w starym...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    @boguslaw

    Jeśli Regulus ma na prawdę dobre produkty, to będą na nie chętni. Tak na prawdę rynek PC mamy w powijakach, ale zaczyna się rozwijać.

    Nie każdy ma podłogówkę, a więc zacznie szukać grzejników niskotemperaturowych.

    Żeberka aluminiowe są klasycznymi grzejnikami wysokotemperaturowymi. Do efektywnej pracy z pompami ciepła się nie nadają.
    Pod każdy grzejnik da się podpiąć wentylator z tym, że wentylator komputera bardzo hałasuje..


    To nie do końca tak, że do PC się nie nadają. Trzeba ich po prostu więcej.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Ważna jest powierzchnia wymiany ciepła.
    Przykład: spirala elektryczna ma powierzchnię liczoną w milimetrach kwadratowych zatem by miała moc 1000W musi mieć temperaturę np. 700 oC.
    Ogrzewanie podłogowe, by mieć moc grzewczą 1000 W musi mieć 50m2 dla dT 2 oC i 25 m2 dla dT 4 oC.
    Średnio 10 W z 1 m2 na 1 oC.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 06-06-2023 o 19:23
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Chłodzenie przy pomocy pompy ciepła z wykorzystaniem grzejników rewersyjnych REGULUS-system, daje możliwość cichego, centralnego chłodzenia całego domu lub wybranych pomieszczeń z możliwością centralnego sterowania całym tak skonfigurowanym układem chłodzenia.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Grzejniki REGULUS®-REVERS pracują w trzech opcjach:
    1/. Grzanie tradycyjne – grzejnik z wypiętym wentylatorem
    2/. Grzanie dynamiczne – grzejnik wpiętym cichym wentylatorem - wzrost mocy grzewczej.
    3/. Chłodzenie – efektywne chłodzenie jest możliwe wyłącznie z pracującym wentylatorem
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 06-06-2023 o 19:24
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Jeśli już ktoś posiada pompę ciepłe to dlaczego nie miałby skorzystać z otwartej możliwości, jaką daje wykorzystanie jej nie tylko do grzania lecz także do chłodzenia pomieszczeń?
    Grzejnik rewersyjny - chłodzenie przy jego zastosowaniu jest możliwe wyłącznie z zabudowanym w nim pracującym wentylatorem czyli z aktywnym mieszaniem zimniejszego i cieplejszego powietrza.

    B.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 06-06-2023 o 17:30
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Opinia użytkownika grzejników rewersyjnych w opcji chłodzenia cyt.

    "Spieszę spełnić deklarację przesłania opinii nt. przydatności grzejników Regulus w chłodzeniu pomieszczeń
    Zakupiłem 4 grzejniki S6, w tym:
    S6/180 1 szt. z wentylatorem
    S6/140 1 szt. z wentylatorem
    S6/120 2 szt. w tym jeden z wentylatorem. Drugi z grzejników został nieco przewymiarowany, gdyby opcja chłodzenia (dla której zdecydowałem się na zakup Regulusów) jednak się nie sprawdziła.
    Wykonawca instalacji c.o. miał jeszcze dokupić klimakonwektor do kuchni, ale idąc za radą waszego przedstawiciela dokupił grzejnik kanałowy 100x750 umieszczając go na ścianie w kuchni.
    W "eksperymencie" chłodniczym wzięły udział trzy grzejniki (6/180 w pomieszczeniu o dużej kubaturze oraz s6/140 i s6/120 w pomieszczenia o standardowej wysokości 2,75). Grzejnik kanałowy też miał być sprawdzony, ale wykonawca nie poinformował mnie o zamknięciu obu zaworów na grzejniku, które nie zostały otwarte po jego zamontowaniu. Odkryłem to dopiero po rozpoczęciu sezonu grzewczego.

    Test chłodzenia potwierdził zgodność opisu na waszej stronie internetowej z moimi obserwacjami, tym samym grzejniki spełniły moje oczekiwania. Co prawda grzejnik umieszczony w pomieszczeniu kubaturowym nie do końca dał radę schłodzić pomieszczenie (było to jednak przeze mnie spodziewane), ale ruch powietrza był odczuwalny. W pozostałych pomieszczeniach udało się obniżyć temperaturę o dwa do trzech stopni przy zasilaniu obiegu wodą o temperaturze 18-20 stopni Celsjusza. Nie była to reakcja natychmiastowa, ale odczuwalna i obniżona już temperatura była podtrzymywana. Test rozpocząłem od temperatury wody 15 stopni, ale była to granica punktu rosy i wystąpiło zaroszenie rur i wnętrza grzejnika. Na ten element trzeba uważać. Zamontowałem więc regulator pokojowy pompy Stiebel z czujnikiem wilgotności, samoregulujący temperaturę zasilania w zależności od wilgotności w pomieszczeniu."
    (...)
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony