dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Konecki

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Ostrołęka
    Posty
    5

    Domyślnie Pompa Ciepła Kołton

    Witam wszystkich
    Jestem na etapie poszukiwania urządzenia do ogrzewania mojego domu.Pomysł na montaż pompy padł od mojego instalatora który użytkuje i poleca Airkompakt firmy Kołton.Faktycznie wygląda ok. i jest już na ekologicznym czynniku r290 ale proszę o komentarze na temat tego produktu.Rozważam ogrzewanie pelletem lub pompę ciepła

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrzej Sypura

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Nowy Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam zamontowaną pompę Airkompakt 15kw Kołton od 12 września 2019 w Nowym Targu
    dom 275m2 na grzejnikach w domu mieszka 5 osób .
    Jestem bardzo zadowolony przede wszystkim pompa bardzo cicho pracuje i koszta są nie wysokie 4550 kWh do 22.03.20
    POLECAM

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    To jest monoblok on/off. Bufor , wiele pomp cyrkulacyjnych , obawa o zamrożenie .

  4. #4

    Domyślnie

    To w końcu szukasz pompy czy kotła na pellet? Poza tym to niezwykły zbieg okoliczności, że ktoś pyta w 2 tematach o produkty jednego producenta, a raptem 3h później rejestruje się zadowolony klient

  5. #5

    Domyślnie

    Marketingowcy kołtonia przerzucili się z pracy terenowej na zdalną. IQ wyszło momentalnie na wierzch.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Konecki

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Ostrołęka
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To w końcu szukasz pompy czy kotła na pellet? Poza tym to niezwykły zbieg okoliczności, że ktoś pyta w 2 tematach o produkty jednego producenta, a raptem 3h później rejestruje się zadowolony klient
    Rozważam zakup pompy lub kotła pelletowego .Firma Kołton tylko dlatego że solidny instalator który robi nam instalacje montuje produkty tylko tej firmy.Zadowolony z odpowiedzi.............?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Konecki

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Ostrołęka
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    To jest monoblok on/off. Bufor , wiele pomp cyrkulacyjnych , obawa o zamrożenie .
    Mogę prosić jaśniej abym zrozumiał co to znaczy.Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie a potrzebuję nizależnych opinii.Dziękuję

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Konecki

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Ostrołęka
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał vghm Zobacz post
    Marketingowcy kołtonia przerzucili się z pracy terenowej na zdalną. IQ wyszło momentalnie na wierzch.
    Przez wpisy takich pseudointeligentów człowiek nie uzyska pomocy.Zajmij się czymś pożytecznym i nie blokuj forum.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konecki Zobacz post
    Mogę prosić jaśniej abym zrozumiał co to znaczy.Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie a potrzebuję nizależnych opinii.Dziękuję
    Pompy mogą być split (w skrócie automatyka i wymiennik w domu) lub monoblok (wszystko w jednym pudełku, nawet zwykły hydraulik da radę to podpiąć). Największą wada jest ryzyko zamarznięcia przy braku prądu, przez co trzeba sztucznie komplikować układ. On/off to przestarzałe rozwiązanie..

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Pompa z inwerterem to zazwyczaj " lodówka " i nic więcej w budynku.
    ON/OFF to bufor i zbiornik na cwu z dużą wężownicą , sporo rur i pompek . Ale jak jest miejsce to można budować .
    On/ off jest prosty do serwisowania .
    Ale monoblok ( woda na dworzu, na polu) to ryzyko. zamrozisz i masz złom.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony