dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Czy geodeta robi nas w konia?

    Cześć wszystkim. Razem z narzeczonym zaczynamy budowę domu i mamy problem z geodetą.
    Chodzi o mapę do celów projektowych, a dokładnie o czas oczekiwania na nią. Działkę kupiliśmy w październiku zeszłego roku i w listopadzie geodeta zajął się robieniem mapki. W grudniu poinformował nas, że wszystko już jest złożone w starostwie i tylko czekać. No i co? No i zaraz koniec marca, a my nadal nie mamy mapy.
    Dowiadywaliśmy się w starostwie i tam powiedzieli nam, że to zostało złożone dopiero 31 stycznia (!), a poprawki wprowadzone jeszcze były 4 marca.
    Geodeta natomiast twierdzi, że złożył to w grudniu, ale że oni w starostwie mają tak,że wprowadzają datę złożenia wtedy kiedy wezmą dokumenty z kupki. Poprosiliśmy w takim razie o jakieś potwierdzenie, że on faktycznie wtedy to złożył, ale powiedział, że nic takiego się nie dostaje, zostawiasz dokumenty i tyle. Szczerze mówiąc ciężko jest mi w to uwierzyć, tym bardziej,że geodeta ewidentnie unika kontaktu z nami, nie odbiera telefonów, a na wiadomości odpisuje po kilku dniach.
    Wiecie jak to wygląda w starostwie ze składaniem tej mapki i czy faktycznie może być tak jak mówi geodeta czy po prostu wciska nam kit?
    Nastawiałam się na to, że trzeba będzie poczekać na mapkę, no ale nie 4 miesiące

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    oczywiście, ze kłamie.
    Składając dokumenty kancelaria przyjęć stawia pieczątkę, bo urząd ma określoną ilość dni na odpowiedź (chyba 28 dni?).

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Geodeta składa "zawiadomienie o zakończeniu prac geodezyjnych" jako pismo przewodnie do oddawanego operatu. Nikt się nie bawi w dwa egzemplarze i potwierdzenie wpływu, bo szkoda papieru. Składam, pracownik płci pięknej przybija datę wpływu do ODGK, autograf , w tym momencie cykam fotkę i mogę odbić ping-pong w razie gdy klient mi na garba skoczy o terminy. Oczywiście że potem to idzie na stos operatów do sprawdzenia u inspektora. Obok biurka są dwie, trzy lub cztery piramidy wysokości połowy biurka. Sprawdzanie odbywa się na zasadzie gaszenia pożaru, kto się awanturuje i idzie na skargę wyżej temu się szybciej sprawdzi. Termin bez awantury to raczej grubo ponad miesiąc. Tak było w lutym. Teraz urzędy sa zamknięte.

    Prosta mdcproj - dawno dawałem termin 3 miesiące, o ile nie było problemu z granicami. Wtedy jeszcze +2 m-ce.

    Elfir: termin określony precyzyjnie wynosi niezwłocznie.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 24-03-2020 o 14:16 Powód: Prosta...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mapę do celów projektowych chyba mieliśmy w ciągu 2 tygodni od złożenia wniosku

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Primo: kiedy to było?
    Secundo: Po zgłoszeniu przez net (i-kerg), to ośrodek ma dwa tygodnie na przygotowanie materiałów. Nie zawsze sie wyrabia. Bo automat coś wczyta w pare godzin, potem dobieranie ręczne przez pracownika. W necie obejrzę i zatwierdźzam. Maszyna wybierze wszystkie materiały z zadanego obszaru czyli np.150 sziców/operatów, opłata naliczona nierzadko > 500zeta.

    Przeglądasz recznie sztuka po sztuce, zaznaczasz to co potrzebne , opłata spada ze 4 razy.
    Podsumowujesz, klikasz. Następne wejscie do neta masz DOO (dokument obliczenia opłaty) , płacisz , pokazujesz kwit, otrzymujesz licencję i wówczas możesz przystapić do pracy. Daty raportów (np. z GPS) nie mogą być wcześniejsze niż licencja, bo złamanie prawa, opłaty karne itp. Kilka wyjazdów w teren (rzadko kiedy uda się za jednym podejściem) , generowanie mapy, operat i to co opisałem post wyżej. Tak to z grubsza funkcjonuje .
    Mdcp w dwa tygodnie? Dwadzieścia lat temu, może.
    Komentarz sobie podaruję - bo zbyt stary jestem i za dużo widziałem.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 24-03-2020 o 14:53

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Geodeta składa "zawiadomienie o zakończeniu prac geodezyjnych" jako pismo przewodnie do oddawanego operatu. Nikt się nie bawi w dwa egzemplarze i potwierdzenie wpływu, bo szkoda papieru. Składam, pracownik płci pięknej przybija datę wpływu do ODGK, autograf , w tym momencie cykam fotkę i mogę odbić ping-pong w razie gdy klient mi na garba skoczy o terminy. Oczywiście że potem to idzie na stos operatów do sprawdzenia u inspektora. Obok biurka są dwie, trzy lub cztery piramidy wysokości połowy biurka. Sprawdzanie odbywa się na zasadzie gaszenia pożaru, kto się awanturuje i idzie na skargę wyżej temu się szybciej sprawdzi. Termin bez awantury to raczej grubo ponad miesiąc. Tak było w lutym. Teraz urzędy sa zamknięte.

    Prosta mdcproj - dawno dawałem termin 3 miesiące, o ile nie było problemu z granicami. Wtedy jeszcze +2 m-ce.

    Elfir: termin określony precyzyjnie wynosi niezwłocznie.
    Hm no okej, ale nawet grubo ponad miesiąc w momencie gdy miało być złożone na początku grudnia (tak nas zapewniał geodeta) to wciąż nie są 4 miesiace, bo mapa ma być za tydzień wg pani ze starostwa.
    Pani w starostwie dodatkowo powiedziała mi dzisiaj, że owszem są lekkie opóźnienia, ale nie aż takie i że nie ma takiej opcji żeby to od początku grudnia leżało tyle czasu. Więc komu teraz wierzyć?

  7. #7

    Domyślnie

    A no i dodatkowo- data wpływu wg starostwa to 31 stycznia

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Mapka mapką a intercyza i zbieranie faktur też ważnymi dokumentami są
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Raz złapałaś na kłamstwie, to faktycznie trudno wierzyć dalej. Zadzwoń i podpytaj w starostwie. Podajesz gminę, miejscowość, nr działki i że mdcp, podadzą numer OD (KERG) powiedzą na jakim etapie kontroli jest praca. Cóż, na przyszłość życzę lepiej ulokowanego uczucia. Pardon, zlecenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony