dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wyrównanie terenu pod schowek na rowery

    Witam szanownych forumowiczów.
    Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wybudowania drewnianego schowka na rowery o wymiarach podstawy 2.5m x 1.25m i wysokości około 1.4m.
    Mam do was kilka pytań.
    Szkielet chciałem zbudować z kantówki 5cm x 5cm - myślicie ze będzie okej czy raczej powinienem wziąć grubsza?
    Na podłoże chciałem wykorzystać płytę OSB 25mm (czy to odpowiednia grubość? )
    Dach zrobić z cienszej płyty OSB - 12mm, obić papą a później gontem.
    Ściany chciałem obić deską o taką - https://allegro.pl/oferta/24x146-swi...d-ec7694b2823d
    Co o niej sądzicie?
    Na koniec wszystko przejechać bejcą.

    Pozostaje naważniejsza rzecz - przygotowanie podłoża, równego podłoża i tutaj chciałbym zaczerpnąć wiedzy expertów - ja jestem laikiem.
    Biorąc pod uwagę iż mam tam wyłożoną kostkę brukową co waszym zdaniem powinienem zastosowac do wyrównania tego terenu jako fundament pod schowek?
    Zrobić wylewkę? Jakies kotwy?

    Zdjęcia obrazują miejsce na schowek wytyczone kolorową kredą.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	442155
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	442156

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    W miejscu słupków drewnianych trzeba rozebrać kostkę i zabetonować kotwy , uzupełnić kostkę. Nie wiem jak planujesz to wykonać ale jak to mają być 4 słupki w rogach to 5x5cm trochę może być mało, szczególnie pod dachem. Jakieś 8x8 bym proponował. kostki bym nie ruszał pod calością bo po co. Nie potrafię sobie ejdnak wyobrazić jak używać schowka o wysokości 140 cm.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za podpowieź.
    Po głębszym zastanowieniu postanowiłem zrobić mała poprawkę.
    Dach będzie skośny, z tyłu 1.4m, z przodu 1.6m, to ma być kanciapa tlyko na rowery, hulajnogi itp i nie trzeba tam biegac
    Jesli chodzi o kantowki to uzyje w takim razie 7x7cm (czy na dach użyć jakichś innych?)
    Co do tych kotew:
    Jakiego typu proponujesz? typ H wkopywane w ziemie, czy moze takie podstawy typu Y? I czy one muszą być głeboko wkopane w ziemie i zalane?
    Czy moze wziąć takie wbijane i wbić ile się da i od góry zalac?
    Masz jakis patent jak je montować tak żeby było wszyskto równiutko? w sensie złapane piony + równo rozłożone w narożnikach?
    Czy podczas schnięcia betonu takie kotwy sie nie przekrzywią/przechylą delikatnie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony