dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wyprowadzenie wentylacji kanalizacji

    Witam,
    czy jest konieczne wyprowadzenie wentylacji kanalizacji ponad dach? Czy wystarczy, że rury wyprowadzi się tylko pod dach na nieużytkowy strych (nad strop betonowy skośny)?
    W domu nie będzie wentylacji grawitacyjnej, będzie mechaniczna.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Chcesz hodować grzyba na strychu? Parufuma kanalizacyjna zawiera duużo wilgoci i całe mikrozoo zwane drobnoustrojami, zaspałeś na tych lekcjach w szkole? Obowiązkowo na zewnątrz budynku, nad dach jest najlepiej. Przy mrozach na kominku potrafią urosnąć niewielkie sopelki, więc lepiej niech kapie na dach a nie na elewację.

  3. #3

    Domyślnie

    A jeśli z wyjściem ponad dach jest ciężko to sam zawór napowietrzający wchodzi w grę? W projekcie mam 3 wentylacje kanalizacji.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad_gom Zobacz post
    A jeśli z wyjściem ponad dach jest ciężko to sam zawór napowietrzający wchodzi w grę? W projekcie mam 3 wentylacje kanalizacji.
    Jeśli jest to poddasze typu 'stara kamienica' gdzie wiatr sobie hula bo tylko dachówki na więźbie leżą, to bym dał zawór. W innych przypadkach tylko ponad dach, chyba że ktoś adrenalinę lubi

    To jakiś...blok, że ma trzy piony nad dach ?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Ja mam jeden kanał odpowietrzający 160mm. w domu z poddaszem i na strychu do niego włożony "grzybek" z zaworem zwrotnym. Na strychu nic nie śmierdzi, ale żeby być uczciwym, to CZASAMI czuć coś w dolnej łazience spod prysznica (szczególnie po deszczu). Nie wiem, czy ma to związek z odpowietrzeniem, natomiast występuje dosyć rzadko.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Jeśli jest to poddasze typu 'stara kamienica' gdzie wiatr sobie hula bo tylko dachówki na więźbie leżą, to bym dał zawór. W innych przypadkach tylko ponad dach, chyba że ktoś adrenalinę lubi

    To jakiś...blok, że ma trzy piony nad dach ?
    Proszę w takim razie o poradę. Mam rozumieć, że KI, KII i KIII to piony kanalizacyjne. KI i KIII mają na pewno iść ponad dach, bo na piętrze nie mają gdzie iść (nie ma łazienki ani kuchni nad nimi). KII idzie do łazienki na piętrze, ale w tym miejscu chyba też trzeba zrobić wentylację i wypuścić ponad dach?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200330_232129.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	442358Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200330_232156.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	442359

  7. #7

    Domyślnie

    Wentylacja kanalizacji powinna wychodzić na zewnątrz. Ja na 230 m2 zrobiłem jedną i całkowicie ona wystarcza. Fakt, że mam jeden pion, ale w projekcie też miałem dwie wentylację wychodzące na dach. Uznaliśmy jednak, że nie ma takiej potrzeby i to się u mnie sprawdziło.
    Gdyby nawet coś było nie tak, zawsze możesz dać zawór napowietrzający.

  8. #8

    Domyślnie

    To ok, będzie wychodziła na zewnątrz. Tylko pytanie czy potrzebne jest aż 3 wentylacje tak jak jest w projekcie (co opisałem powyżej)?

  9. #9

    Domyślnie

    Znalazłem taki tekst - "w domach podłączonych do zbiornika bezodpływowego – potocznie zwanego szambem – wszystkie piony kanalizacyjne można zakończyć jedynie zaworami napowietrzającymi.". Czy to prawda?. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony