dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek8803

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Górno
    Kod pocztowy
    26-008
    Posty
    13

    Domyślnie Czujniki zalewowy elektrozawór

    Witam. Potrzebuje rady dotyczacej systemu przeciw zalewowego. W budynku mam 10 lazienek w kazdej chce zamontować czujnik zalewowy podłączonego do elektrozaworu. Zalezy mi aby czujniki byly zasilane z sieci a nie dzialaly na baterie. Czy ktos z was cos takiego montowal? Czy moze mi ktos doradzic jaki system kupić? Jakie kable musze puścić do każdej z lazienek? Za miesiąc chodzi ekipa z tynkami. Dziekuje

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym to zrobił na centralce włamaniowej.

    Kupić centralkę, jeśli nie interesowała by Cię dokładna lokalizacja miejsca zalania to jak najmniejsza, plus manipulator. Do tego czujniki zalania np. Satel FD-1. Do każdej z łazienek doprowadzić przewód YTDY 4x0,5 (minimum to prawdę mówiąc 3 żyły ale i tak osobiście dałbym YTDY 6x0,5). Wszystkie przewody doprowadzić do miejsca gdzie byłaby centralka. Od centralki położyć przewód np. 2x0,75mm2 do rozdzielni elektrycznej. W rozdzielni dać przekaźnik z cewką na 12VDC i przez styki przekaźnika przepuścić zasilanie elektrozaworu.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek8803

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Górno
    Kod pocztowy
    26-008
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dziękuję za mądra radę

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek8803

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Górno
    Kod pocztowy
    26-008
    Posty
    13

    Domyślnie

    Myslalem zeby to zrobic tak : sonda zalewowa w kazdej lazience sondy zamel szh-03. Wszystkke sondy na jednym obwodzie polaczone rownolegle do przekaznika zalania pzm-10. Miedzy przekaznikiem a zaworem przekaznik czasowy Pcm-01. Na przekazniku czasowym ustawić 2 min tak zeby zamknęło zawór dopiero po zalaniu a nie np przy przypadkowym dotknieciu sondy np mopem. Czy takie rozwiazanie bd sie sprawdzac?

  5. #5

    Domyślnie

    Wydaje się, że Twoje rozwiązanie też jest ok. Pewnie będzie tańsze niż moja propozycja.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek8803

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Górno
    Kod pocztowy
    26-008
    Posty
    13

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi o to ze elektrozawór musi się raz na jakis czas zamknac i otworzyć ( zapobiegawczo przed "zapieczeniem") np raz na miesiac czy raz na tydzien. W takim wypadku nada sie jakis przekaznik czasowy? Jaki elektrozawor najlepiej kupic?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek8803 Zobacz post
    Jaki elektrozawor najlepiej kupic?
    Wszystko zależy od przyłącza wody - a najlepiej taki, aby nie stosować transformatorów i NO (normalnie otwarty) wtedy jego działanie będzie wymuszone tylko awarią ( nie trzeba okresowo sterować takim zaworem). Dodatkowo stosując przekaźnik np dwu-stykowy można podłączyć dzwonek czy lampkę - sygnalizująca awarię.
    Fotka przedstawia elektrozawór NO na 230V - 1" koszt to ok 170 zł.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Tu masz schemat, maze Ci się przyda
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bnnnnn.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	442767  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony