dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie Budowa domu systemem gospodarczym a obecna sytuacja w kraju

    Dzień dobry,
    Miałem plany rozpocząć budowę domu w tym roku. Wszystko systemem gospodarczym. W tym tygodniu miałem podrzucić mapka do geodety i w przyszłym zacząć kopać. Wszystko szlag trafił. Czy obecne przepisy pozwalają mi na to, w sensie wychodzenia z domu i pracy na działce ? Czy przełożyć rozpoczęcie budowy ?

  2. #2

    Domyślnie

    Obecne przepisy to zalecenia. Nikt ci głowy nie urwie, jeśli będziesz miał je w poważaniu. Tylko weź pod uwagę, że będziesz się musiał spotykać z ludźmi (O ile pracują). Musi przyjść geodeta, koparkowy, muszą ci przywieźć beton, sam pewnie będziesz musiał czasem jeździć do marketa budowlanego chocby po gwozdzie). O to chodzi?
    Mamy mozliwie malo boleśnie (bo bezboleśnie się nie da) przejść wirusa, to uważam trzeba zacisnąć zęby i siedzieć na 4 literach i cierpliwie czekać.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Z tym siedzeniem i czekaniem to też nie wiadomo, bo nikt nie wie kto,kiedy, jak długo itd itp. więc może być albo za dużo materiałów albo ich brak w zależności czy i w jakim stopniu będzie zatrzymywana produkcja.
    Teraz wygrani są ci, którzy kupują styropian, bo to produkt ropopochodny a cena ropki na dole. Sam się zastanawiam czy na elewację nie kupić ale nie mam gdzie upchnąć.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał massi Zobacz post
    Dzień dobry,
    Miałem plany rozpocząć budowę domu w tym roku. Wszystko systemem gospodarczym. W tym tygodniu miałem podrzucić mapka do geodety i w przyszłym zacząć kopać. Wszystko szlag trafił. Czy obecne przepisy pozwalają mi na to, w sensie wychodzenia z domu i pracy na działce ? Czy przełożyć rozpoczęcie budowy ?
    Przepisy nie zabraniają Ci jechać na działkę, nie zabraniają też koparkowemu czy geodecie przyjechać do Ciebie na działkę, gdyż jadą do pracy. U mnie w ostatnim dniach układali styropian, jutro podłogówka, w poniedziałek wylewki. Kwarantanna, kwarantanną, ale zakupy i rachunki same się nie opłacą - szczególnie, że fachowcy są na działalności i nikt im przestojowego nie zapłaci.
    Kup materiały na "zapas" skoro fabryki jeszcze nie stanęły, bo nie wiadomo co będzie za kilka tygodni.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Z ludźmi witasz się wariantem dolnym (noga) lub górnym (łokieć). Potem każdy robi swoje. Nie smarkac, nie pić z jednego kieliszka, o pardon - szklanki. Karą 30k nie przejmuj się, bo to bzdura bez umocowania w prawie - jak na razie. Żyć trzeba, ktoś musi pracować.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    nie pić z jednego kieliszka, o pardon - szklanki.
    Można i z jednej szklanki 'walić' tylko moc musi być dobrze dobrana

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Z ludźmi witasz się wariantem dolnym (noga) lub górnym (łokieć). Potem każdy robi swoje. Nie smarkac, nie pić z jednego kieliszka, o pardon - szklanki. Karą 30k nie przejmuj się, bo to bzdura bez umocowania w prawie - jak na razie. Żyć trzeba, ktoś musi pracować.
    Ja z klasycznego uścisku gołej ręki z majstrami przeszedłem na żółwika w rękawicy

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    No tak, geodeta jedzie do pracy koparkowy też, Ale ja nie. To nie jest moja praca, tylko inwestycja.

    Są ograniczenia w przemieszczaniu się . Wyjatkiem są :
    - jazda do i z pracy
    - do sklepu lub apteki
    - niezbędnych spraw życia codziennego.

    To moja budowa pasuje do ostatniego punktu ? Pytam z ciekawości bo rozpoczęcie raczej i tak przeloze.

  9. #9

    Domyślnie

    Na te punkty się Twoja budowa nie łapie. Wiem, ze masz ciśnienie (Ja też, miałem sprzątać i grodzic dzialke), ale z punktu widzenia zaleceń sanitarnych to nie jest nic pilnego.
    Powtórzę - teraz to sa tylko zalecenia. Gdyby ogłoszono stan nadzwyczajny, to wtedy to będzie już chyba obligatoryjne.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    To nie są tylko zalecenia. Za nie przestrzeganie jest mandat do 5000zl. Dlatego właśnie pytam o to.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja właśnie wróciłem
    Bylem dzisiaj sprzątać po murarzach, posegregować blaty, deski itd. Byłem sam. 25.03 wice minister MSWiA powiedział że można iść na ryby, pod warunkiem że samemu. Trudno określić co dają kogo jest ważną czynnością życiową. Jak było zimno siedziałem w domu, szkoda ładnej pogody.
    Ja bym się nie zastanawiał tylko działał.
    Możesz spróbować się wstrzymać i sprawdzić co będzie się dzialo z cenami towarów jak i usług. Ci co mieli terminy na dwa lata do przodu (przynajmniej tak mówili) teraz mają na dwa miesiącu do przodu.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał massi Zobacz post
    To nie są tylko zalecenia. Za nie przestrzeganie jest mandat do 5000zl. Dlatego właśnie pytam o to.
    A ja myślałem,że w radiu to jakiś pic na wodę fotomontaż z tymi pytaniami ludzi do prowadzących typu ,, czy mogę pójść do mamy, która mieszka dwa bloki dalej"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony