dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Post aranżacja łazienki

    Cześć wszystkim :)
    Wraz z partnerem zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim. Wybór mieszkania był trudny, ponieważ bardzo zwracam uwagę na rozkład pomieszczeń i przyszłą funkcjonalność. Wszystkie pomieszczenia mam już z grubsza rozplanowane, za wyjątkiem łazienki. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w aranżacji łazienki.
    Kilka uwag jak sobie to wyobrażam:
    -prysznic z niskim brodzikiem
    -standardowa pralka ładowana z przodu
    -umywalka meblowa o standardowych wymiarach
    -szafki na przechowywanie kosmetyków, środków chemicznych
    -dobre oświetlenie lustra
    -zastanawiam się nad koszem na brudną bieliznę czy wolno stojący czy w zabudowie?
    -grzejnik łazienkowy w pobliżu prysznica
    -myślałam o przesunięciu drzwi, żeby zyskać miejsce do zagospodarowania

    Jeśli chodzi o kolorystykę to przewaga białego, jasny szary beton, ewentualnie drewno. na pewno prysznic wykończony kaflami imitującymi jasny beton (nie widać zacieków ;) ). Proste formy, większość raczej zabudowana, bez zbędnych "kurzołapów" :D
    Z załączeniu koncepcja dewelopera.
    Proszę o pomoc

    Pozdrawiam,
    Marta
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	442172  

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo proszę o pomoc
    zależy mi przede wszystkim czy przesuwać otwór drzwiowy czy nie?

  3. #3

    Domyślnie

    tak na szybko. taki szybki pomysł w załączniku, gdzie
    pr-pralka, sz-szafka k -kaloryfer r -ręczniki.
    Kaloryfer tez mógłby być nad pralką.
    Narysuj sobie na papierze milimetrowym w skali, wymierz , zobacz czy te odległości by Tobie pasowały. Szafka przy wc węższa, by był do niej dostęp, a nad pralką blat.
    Gdybyś zamieściła cale mieszkanie pewnie więcej osób by doradziło, przesunięcie drzwi wpływa tez na funkcjonalność całego mieszkania. A tu trochę takie doradzanie w ciemno. Gdyby zachować wannę ta łazienka byłaby bardziej funkcjonalna.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prop.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	35,4 KB
ID:	442540  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 03-04-2020 o 17:23

  4. #4

    Domyślnie

    Druga opcja- z przeniesieniem umywalki. Nad pralką blat. Po prawej stronie umywalki miejsce na ręczniki, po lewej na dole do wysokości umywalki półki lub pusta wnęka na kosz, lub instalacja z koszem na pranie z uchylonymi drzwiami, nad nią zamykana szafka z drzwiami. Może tez być tam zrobiona nad tymi pólkami taka szafka jak z IKEI co drzwiczki z otworami okrągłymi a w środku kosze na brudne pranie.Miejsce na ręczniki tez przy prysznicu. Nad pralką albo nad haczykami na ręczniki przy prysznicu kaloryfer. Jeśli kaloryfer przy prysznicu to nad pralką może być niezbyt głęboka szafka na kosmetyki, nawet z oszklonymi drzwiczkami by nadać jej lekkości.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	propozycja druga.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	442612  

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź Przeanalizuję oba rozwiązania

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta7842 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź Przeanalizuję oba rozwiązania

    Hej,

    Rysowałam bez proporcji, dlatego musisz dokładnie rozważyć, to może Ci się przydać:
    https://muratordom.pl/wnetrza/lazien...o4Xx-Gaqw.html
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 08-04-2020 o 21:04

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    A może taki układ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	27,5 KB
ID:	442759

  8. #8

    Domyślnie

    Świetny pomysł, dziękuję ślicznie! Narysuje sobie w cadzie i zobaczę jak to wymiarowo wyjdzie. Idealna koncepcja

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta7842 Zobacz post
    Bardzo proszę o pomoc
    zależy mi przede wszystkim czy przesuwać otwór drzwiowy czy nie?
    Drzwi na środku lepiej by wyglądały jednak nie będzie to za bardzo funkcjonalne, żeby np postawić pranie w deszczowy dzień

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-Rzecznik Śnieżka Zobacz post
    A może taki układ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	27,5 KB
ID:	442759
    A gdzie w tej propozycji powiesić ręczniki?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-Rzecznik Śnieżka Zobacz post
    A może taki układ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	27,5 KB
ID:	442759
    To co mnie razi w tym ustawieniu to na przeciwko drzwi centralnie jest toaleta.
    Może Pani Marto mozna przenieść sedes na bok i zrobić coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	442955
    Niestety nie mam skali i czy poszczególne urządzenia wejdą.
    No i to co Pani Sylwia zauważyła, nie ma miejsca na ręczniki.

    Lub tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	31,4 KB
ID:	442956
    Ostatnio edytowane przez DarekDawid ; 14-04-2020 o 10:12

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za sugestie
    Zależało mi na niskim prostokątnym brodziku 80x100 z wejściem z jednej strony. Półki z kosmetykami są na wyciągnięcie ręki od lustra, co też jest funkcjonalne np przy robieniu makijażu Ręczniki można powiesić na grzejniku, tak jak to robimy w obecnym mieszkaniu. Dlatego chciałam żeby grzejnik był blisko prysznica Ręczniki są rozłożone i szybciej schną na grzejniku, co niewątpliwie też jest zaletą. Są też specjalne haczyki na grzejnik łazienkowy. Toaleta na przeciwko drzwi hmm.. chyba mi to nie przeszkadza.
    Każda koncepcję analizujemy wg własnych potrzeb i gustu, także dziękuję bardzo za pomoc. Jesteście super

  13. #13
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    W naszej propozycji grzejnik znalazł się na ścianie drzwiowej w otwartej kabinie w obrębie prysznica. To miejsce na ręcznik. Wysokie umiejscowienie grzejnika sprawi, że ręczniki będą poza zasięgiem wody. Kabina może być też zamknięta, jeśli istnieje obawa, że ręcznik się zamoczy, grzejnik zamieniony na ogrzewanie podłogowe, a fragment ściany pomiędzy prysznicem a drzwiami wydaje się dobrym miejscem na ręcznik. Wiele zależy od zainstalowanych deszczownic i stylu kąpieli
    Toaleta na wprost wejścia bywa rozwiązaniem zbawiennym w życiowych (przyziemnych) sytuacjach, ale rzecz jasna, że to kwestia decyzji domowników.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony