dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Dom nietrzymający wymiarów bez kata prostego, a wykonczenie dachu.

    Witajcie. Mam stary budynek, który remontuje. Okazało sie ze nie trzyma kąta prostego tzn jedna sciana ma 17mb a rownolegla do niej ma 16,5 mb. Mam pytanie jak wykonczyc dach 2spadowy zeby "zgubić" nierowne wymairy 2 równoległych do siebie scian, żeby nie bylo za bardzo widać tej nierownosci na okapach szczytowych? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-03-2020 o 20:16 Powód: konto w banku, kąt w matematyce

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Ciężko będzie to zgubić. Np na dachówce ceramicznej o dużej tolerancji ściśniesz trochę albo rozciągniesz ale przekątna ucieknie. KOlejne rozwiązanie to zrobić więźbę złapać przekątne ale na podbitce wyjdzie w klin

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Dach zrobić do prostokąta a pomęczyć się z podbitką. Podbitka nie rzuca się w oczy (chyba że przy ścianie zadrzesz głowę), skoszoną połać dachową widać z ulicy.

  4. #4

    Domyślnie

    Dodam, ze dach bedzie kryty blachodachowka modulowa. Inny pomysl to zgubic to jakos styropianem przy ociepleniu?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Nie wiemy w jakim stadium budowy masz dach. Jeśli masz możliwość to wystaw go możliwie jak najdalej od ścian szczytowych, zrób go WYMIAROWO. Im wiecej go wystawisz tym więcej będziesz miał możliwości, by obrys budynku 'wyrównać' styropianem

  6. #6

    Domyślnie

    Dach jest wogole jeszcze nie ruszony. Tak jak pisałem to satry budynek.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Ja bym spróbował wyrównać ściany styropianem. Zamówić takie grube bloki styropianu np. 40 cm grube i wyrównać to... Nie próbuj nic kombinować z dachem...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Skoro dach ma być kryty blachodachówką to można ciąć ją w klin bez problemu. Można też tak jak radzą szanowni przedmówcy wyrównać ścianę albo pozostać przy nierównej podbitce. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony