dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Różne działki

    Witam zwracam się z pytaniem od czego mam zacząć. Moja mama ma działkę (pole) o długości 1.16 a natomiast jej siostra ma 27a działkę obok jej pola bez dostępu do drogi. Chcemy to podzielić tak żebym ja mogła mieć kawałek działki na budowę domo oraz syn cioci żeby mógł też postawić dom. Moje pytanie jest takie od czego mamy zacząć żeby było dobrze?

  2. #2

    Domyślnie Budowa

    Witam zwracam się z pytaniem od czego mam zacząć. Moja mama ma działkę (pole) o długości 1.16 a natomiast jej siostra ma 27a działkę obok jej pola bez dostępu do drogi. Chcemy to podzielić tak żebym ja mogła mieć kawałek działki na budowę domo oraz syn cioci żeby mógł też postawić dom. Moje pytanie jest takie od czego mamy zacząć żeby było dobrze?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    1,16 a to nie długość, lecz chyba powierzchnia.
    Teraz konkrety. Co jest zapisane w MPZP?
    Obydwie działki muszą być tych samych właścicieli i ten sam sposób własności. Identyczny stan dla obu działek musi być w ksiegach wieczystych. To przeprowadzasz notarialnie.
    Czekasz aż stan ukaże sie w KW - ekw.ms.gov.pl - żadne płatne strony!
    Potem geodeta, połączenie działek i podział tak aby obie działki miały dojazd.
    W międzyczasie chyba zgoda KOWR = schody i pułapka.
    Tylko tyle i aż tyle.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 27-03-2020 o 20:35

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanijczyk

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-238
    Posty
    79

    Domyślnie

    Myślę, że powinnaś zacząć od napisania tego postu po polsku.

  5. #5

    Domyślnie

    W pierwszej kolejności udaj się do geodety. On podpowie Ci jakie rozwiązania są możliwe konkretnie w Twoim przypadku. Z dokumentami podziałowymi od geodety (zatwierdzonymi w Starostwie i ewentualnie w Gminie) możesz załatwić resztę u notariusza.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Pierw działkę trzeba połączyć w jedną, a później podzielić jak chcecie to co powstanie. Robota dla geodety

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Zacząć to trzeba od planów zagospodarowania

  8. #8

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od uporządkowania stanu prawnego. Podzielić i poprzepisywać co na kogo. Geodeta i notariusz pomogą.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony