dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja , kratka nad prysznicem

    Jestem w trakcie remontu łazienki, nie wiem jak rozwiązać wentylacje w łazience.

    Ponieważ łazienka jest na poddaszu to padł pomysł zeby założyć kratke z wentylatorem i czujnikiem , bezpośrednio nad prysznicem, od strychu mogę poprowadzić rury pcv, lub elastyczne i wykuć w kominie otwór.
    Co sądzicie o takim rozwiązaniu ? obawiam sie ze będzie w rurach zbyt dużo wilgoci i będzie tam stać woda.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bestb Zobacz post
    Jestem w trakcie remontu łazienki, nie wiem jak rozwiązać wentylacje w łazience.

    Ponieważ łazienka jest na poddaszu to padł pomysł zeby założyć kratke z wentylatorem i czujnikiem , bezpośrednio nad prysznicem, od strychu mogę poprowadzić rury pcv, lub elastyczne i wykuć w kominie otwór.
    Co sądzicie o takim rozwiązaniu ? obawiam sie ze będzie w rurach zbyt dużo wilgoci i będzie tam stać woda.
    Niedawno zakładałem w łazience wentylator z czujnikiem na światło. Niestety czujnik nie wykrywał światła ponieważ lampy led są wbudowane w suficie i kąt padania światła był nieodpowiedni. Bardziej pewne rozwiązanie to sterowanie wentylatorem wyłącznikiem światła ale wentylator powinien pracować jeszcze kilka minut po zgaszeniu światła. Ja bym nie obawiał się nadmiernej wilgoci w kominie.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za info.Pisząc czujnik, miałem na myśli czujnik PIR ale to właściwie bez znaczenia, bardziej się obawiam szybkiego zużycia silnika lub zwarcie.W części strychu chciałem kupic plastikowe rury ( prostokątne ) i podłączyć do komina

  4. #4

    Domyślnie

    bestb
    Wydaje się że najlepszym rozwiązaniem wentylacji łazienki i kuchni jest wyprowadzanie osobnej rury dla wentylatora/ okapu na zewnątrz przez dach lub ścianę.
    Praca wentylatora/ okapu musi zbiegać się w czasie z dostarczeniem dużej ilości powietrza przez nawiew - otwarte okno, nawiewniki, wysoki bieg centrali przy wentylacji mechanicznej z jednoczesnym minimum na wywiewach.
    Myślę że wpięcie wentylatora w łazience do tego samego kanału w którym mamy stałą kratkę wentylacji grawitacyjnej jest złym rozwiązaniem i niesie ryzyko zasysania powietrza z powodu podciśnienia jakie wytworzy wentylatorek....
    Przeczytaj ten artykuł:
    https://receptynadom.pl/okap-kuchni-...ie-wentylacji/

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje za link, na szczęście mam jeden kanał w kominie wolny, drugi na tym kominie idzie do kuchni. Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie problemem był dość uciążliwy hałas więc nie warto przesadzać z wydajnością tego wentylatora.
    Wentylator powinien zamykać żaluzje gdy nie pracuje.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja od ośmiu lat używam takiego https://allegro.pl/oferta/wentylator...CABEgI7RvD_BwE właśnie nad prysznicem , rurą alu odprowadzony jest do kominka w dachu , też miałem strach, że będzie się skraplało i lało po drodze, ale jakoś nie zauważyłem. Kiedyś zaglądałem w rurę około 2m od wylotu(mam tam łączenie/rewizję) i było sucho nawet podczas mrozu, gdy na kominku wentylacyjnym na dachu wisiały sople.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #8

    Domyślnie

    Cuuube
    Masz tą rure ocieplona na strychu?
    Ile ocieplenia?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    U mnie rura idzie z parteru, tak jest ocieplona - 2cm wełny + alu .
    U mnie w zasadzie do samego wylotu (około 6/7m) idzie wewnątrz pomieszczeń czyli temperatura otoczenia to ponad 20 stopni i ciężko by się coś skraplało, przechodzi przez poszycie dachu z ociepleniem 32cm i tam jak już napisałem nie zauważyłem by się coś działo .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za info - kupiłem taki wentylator https://allegro.pl/oferta/sterr-went...0lp-8035064545

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,
    Zainteresowany tymi wentylatorami znalazłem taki zapis w karcie technicznej:

    .............Nie można montować wentylatora nad kabiną prysznicową.
    Nadmiar pary wodnej może uszkodził elektronikę w wentylatorze.

    To samo potwierdził sprzedawca,

    Zastanawiam się nad tym , tak samo nad wanną tez to jest niewskazane a nawet zakazane
    Zignorować? Przecież większość tak ma w łazienkach ... Z drugiej strony omija c te przepisy trochę wbrew instrukcji montażu ?

    Ten zapis to raczej ze względu na możliwość uszkodzenia elektryki w wentylatorku..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony