dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie rysy na tynku na styku nadproża i porothermu

    Witam serdecznie! Drodzy forumowicze, prosze o opinie na temat spękań tynku, które pojawiły się w lewym górnym rogu okna tarasowego umiejscowionego w rogu budynku, dokładnie na styku nadproża i porothermu. Rysa idzie dokładnie od lewego górnego rogu okna do końca podparcia nadproża na bloczku (ok 25.cm) i pod kątem 90 st do góry rownież ok 25 cm. Podobne zarysowanie nad otworem drzwiowym (lewy górny róg), na tej samej ścianie, ale w mniejszej skali. Dom skrajny w zabudowie szeregowej, budowany przez dewelopera, oddany w październiku 2019, tynki kladzione w lecie 2019. Rysy zaobserwowane teraz, mieszkamy od dwóch tygodni. Proszę o porade, czy tak ma / może być czy trzeba sie tym zająć.

  2. #2

    Domyślnie Fotki

    Tak wygląda to na zdjęciach
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200329_124737.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	155,1 KB
ID:	442267   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200329_124744.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	161,1 KB
ID:	442268   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200329_124754.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	153,8 KB
ID:	442269  

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    W opisanym przez Pana miejscu bardzo często spotykane są rysy, które powodują naprężenia z nadproża okiennego. Prawdopodobnie nie została zastosowana siatka zbrojeniowa wzmacniająca tynk w tym miejscu. Kolejna sprawa, że budynek dosyć świeży i prawdopodobnie zachodzi jeszcze osiadanie budynku.
    Jeśli kupił Pan dom od dewelopera to z pewnością ma Pan jeszcze gwarancję na prace tynkarskie. Polecam zgłoszenie oficjalnie takiej usterki deweloperowi, który powinien zbadać zarysowanie, (prawdopodobnie jest więcej takich rys), a następnie naprawić w odpowiedni sposób zarysowanie wprowadzając m.in. taśmę naprawczą. Proszę pamiętać, że deweloper zostawi ścianę w stanie jakim Pan kupił dom, czyli będzie Pan musiał później jeszcze to miejsce lub nawet całą ścianę, pomalować na odpowiedni kolor.

    Jeśli rysy będą pojawiać się ponownie lub aktualne będą się poszerzać, proszę niezwłocznie powiadamiać dewelopera lub administratora osiedla , jeśli jest.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. Też obstawiam brak siatki wzmacniającej. Chociaż akurat spękało jak na razie tylko przy oknie balkonowym oraz drzwiach na tej samej ścianie. Są zarysowania, ale w innych miejscach, na łączeniach sufitów gk ze scianami, ale to widziałem już wcześniej i nic się z tym nie dzieje.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.
    Kilka dni temu przypadkowo zauważyłem pajączek poziomy na ścianie wschodniej mojego domu. Mój 26-letni budynek jest zbudowany z trójwarstwowej ściany: połowa pustaka żużlowego, 5cm styropianu i maks od wewnątrz. Pęknięcie muru znajduje się poniżej wysokości pomieszczeń parteru. Podejrzewam, że w miejscu pęknięcia jest łączenie ściany zewnętrznej z wewnętrzną. Pęknięcie prawdopodobnie pojawiło się zimą, gdy na zewnątrz była ujemna temperatura ok. - 20 stopni a w środku +20 stopni. Prawdopodobnie woda się skraplała na ścianie wewnętrznej i zatrzymywała się na łączeniu, następnie dochodziło do zamrożenia tej wody, co mogło spowodować pęknięcie. Po oględzinach całego budynku zauważyłem, że pęknięcia pojawiły się również poniżej okien pionowo. Wewnątrz budynku na ścianach nie widać żadnych pęknięć. Dołączam skan szkicu pęknięć. Zwracam się z prośbą o pomoc, co należałoby zrobić, aby uniknąć dalszych pęknięć. Czekam na odpowiedź. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Scan1.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	442546

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Podepne się. Mam podobny problem. W zasadzie prawie wszystkie okna bez tarasowych. Pęknięcia na łączeniu nadproża ze ścianą. Tak mi się wydaje. Dodatkowo u mnie podmurowali sobie z cegły pod zbrojenie nadproża. Dom stoi już dwa lata zadaszony i zamknięty.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	622e4920194b6196med.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	444615 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e040b690ddf95d6emed.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	444616 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28f04fa3c5816169med.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	444617 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	334509f38433d5c6med.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	444618

    Jest się czym martwić, czy pomalować i narazie zapomnieć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200528_143148.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	444614  
    Ostatnio edytowane przez jaromkv ; 28-05-2020 o 13:55

  7. #7

    Domyślnie

    Ocieplenie pewnie nie było robione na "elkę" i stąd rysy. Albo zaoszczędzili na siatce. Kto wie.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Rysy są wewnątrz.
    Zdjęcie z zewnątrz podglądowe jak wygląda nadproże

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony