dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wydłużenie czasu na usunięcie nieprawidłowości we wniosku o pozwolenie na budowę

    Witam,
    9 marca dostałem pismo z wezwaniem do usunięcia nieprawidłowości w moim wniosku o pozwolenie na budowę. Mam na to 28 dni, minęło 20, ale obecna sytuacja w urzędach jest taka, że obawiam się, że nie zdążę z zebraniem dodatkowych dokumentów. W przyszłym tygodniu złożę wniosek o wydłużenie czasu na usunięcie nieprawidłowości. Przeglądałem prawo budowlane ale nie znalazłem informacji o jakie przedłużenie można wnioskować.

    Czy okres o jaki można wydłużyć uzupełnianie wniosku o pozwolenie na budowę jest gdzieś uregulowany prawnie?
    Czy też może zależy od dobrej woli urzędnika?
    Proszę o poradę.
    Pozdrawiam,
    Norbert

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Ponieważ MNP* coś bąknęli o zawieszeniu różnych terminów ogólnie stosowanych, łącznie z ograniczeniem dostępu do organów administracji różnych stopni i sądów, więc piszesz ogólnie że "w związku ze stanem epidemii oraz ograniczeniami w przemieszczaniu sie pracowników.... wnosisz o przedłużenie terminu ....do czasu ustania ograniczeń. Wówczas będziesz mógł przystąpić do kontynuowania prac nad usuwaniem nieprawidłowości".

    *)Miłościwie Nam Panujący dali odgłos paszczą, lecz tradycyjnie chyba nie ma aktu prawnego stanowiącego podstawę takich działań.

  3. #3

    Domyślnie

    Kolega wyżej dobrze pisze natomiast problem jest taki, że urzędy działają w ograniczonym stopniu ale działają.
    Miałem niedawno podobną sprawę w starostwie, wydział budownictwa.
    Przyszło pismo z litanią co mam poprawić (nie chodziło o PNB). Sporo załatwiłem przez telefon i papiery wrzuciłem do skrzynki ustawionej przed budynkiem bo tylko można wejść jakbym się umówił na konkretną godzinę telefonicznie. Czy termin 30dni by mi przedłuzyli? Wątpię ale pisać na pewno warto.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony